
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про зупинення провадження у справі)
27 березня 2019 року м. Житомир справа № 240/3742/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Лугинської районної ради Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги,
встановив:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії відповідачів ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області та Лугинської районної ради Житомирської області щодо ненарахування та невиплати з 17.07.2018 у повному розмірі доплати до заробітної плати та грошової допомоги, передбачених ст.ст.37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
- зобов’язати Лугинську районну раду Житомирської області провести з 17.07.2018 перерахунок щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства і недоплачену до заробітної плати доплату, передбачену ст.ст.37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та передати до управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації;
- зобов’язати ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області провести з 17.07.2018 виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства і недоплачену до заробітної плати доплату, передбачену ст.ст.37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст.ст. 260-263 Кодексу адміністративного судочинства України, у письмовому провадженні.
Вивчивши позов та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі, з наступних підстав.
Судом установлено, що в порядку частини 7 статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії (ухвала Верховного Суду від 27.11.2018 № Пз/9901/56/18 (№ 240/4946/18)).
Також на офіційному веб-порталі судової влади України розміщено повідомлення про відкриття ухвалою Верховного Суду від 23.11.2018 провадження у зразковій адміністративній справі №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) за позовом ОСОБА_3 до Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії.
Згідно із пунктом 22 частини першої статті 4 КАС України, зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
В розумінні пункту 21 частини першої вказаної статті КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Проаналізувавши ознаки типових справ, наведені Верховним Судом в ухвалах від 27.11.2018 та від 23.11.2018, суд дійшов висновку, що дана справа є типовою справою щодо справи №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та справи №240/4946/18 (провадження №Пз/9901/56/18).
Судом з'ясовано, що 21.01.2019 Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в адміністративній справі №240/4946/18 прийнято рішення, яким позов задоволено.
Також 21.01.2019 Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в адміністративній справі №240/4937/18 прийнято рішення, яким позов задоволено частково.
Втім, на даний час, вказані рішення Верховного Суду в зразкових справах чинності не набрали.
Пунктом 8 частини другої статті 236 КАС України визначено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно із частиною першою статті 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі необхідно зупинити до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та №240/4946/18 (номер провадження №Пз/9901/56/18).
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256, 291, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/3742/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Лугинської районної ради Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов'язання провести перерахунок та виплату щомісячної грошової допомоги до набрання чинності рішеннями Верховного Суду у зразкових справах №240/4937/18 (номер провадження Пз/9901/55/18) та №240/4946/18 (номер провадження №Пз/9901/56/18).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко
неможливості розгляду справи до набрання законної сили судового рішення в іншій справі