Ухвала суду № 80689699, 26.03.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2019
Номер справи
300/422/19
Номер документу
80689699
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"26" березня 2019 р. справа № 300/422/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Могили А.Б.

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про витребування доказів, а також розгляд за правилами загального позовного провадження адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-668-50 від 04.02.2019,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-668-50 від 04.02.2019.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2019 залучено Головне управління ДФС в Івано-Франківській області до участі у справі в якості другого відповідача.

На адресу суду 25.03.2019 надійшло клопотання позивача про витребування в Долинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області особової справи ОСОБА_1, з метою дослідження їх матеріалів, а саме підтвердження факту подання позивачем до контролюючого органу заяви про припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до змісту даного клопотання, позивач також просить суд здійснювати розгляд даної адміністративної справи за правилами загального позовного провадження, посилаючись на обраний позивачем спосіб захисту, обсяг і характер доказів по справі.

Розглянувши подане позивачем клопотання, дослідивши матеріали позовної заяви, слід зазначити наступне.

Статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Водночас, частинами 4 та 5 статті 12 Кодексу визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено перелік справ, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження. Так, частинами 1 та 2 даної статті визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а також, будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Приписи частини 4 вказаної статті кореспондуються із приписами частини 4 статті 12 Кодексу, та знову ж таки визначають конкретний перелік адміністративних справ, що належить розглядати виключно за правилами загального позовного провадження.

Частиною 3 статті 257 Кодексу визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи вищенаведені критерії, дослідивши клопотання позивача, матеріали справи, предмет та підстави позову, враховуючи відсутність особливої складності справи, а також те, що для її розгляду пріоритетним є швидке вирішення, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

За приписами частини 4 статті 9, частини 3 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати у відповідачів матеріали особової справи ОСОБА_1, а також всі документи, що стали підставою для прийняття контролюючим органом спірної вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-668-50 від 04.02.2019.

На підставі наведеного, керуючись статтями 12, 77, 248, 256, 257, 260, 262, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - залишити без задоволення.

2.Витребувати в Долинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області, Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області належним чином завірені копії матеріалів особової справи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та всіх документів, що стали підставою для прийняття контролюючим органом спірної вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-668-50 від 04.02.2019.

3.Витребувані документи надати суду до 01.04.2019 року.

4. Роз'яснити, що згідно із статтею 80 Кодексу адміністративного судочинства України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо від рішення суду не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.