
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1 ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/432/19
Провадження № 3/210/202/19
П О С Т А Н О В А
іменем України
"21" березня 2019 р.
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши матеріал, який надійшов Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3 Парамджіт Сінгх, працює генеральним директором ПАТ «АрселорМіттал ОСОБА_1 Ріг», місце роботи: вул. Орджонікідзе, 1, м. Кривий Ріг,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження судді 25.01.2019 року надійшов протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Згідно протоколу №3 від 10.01.2019 року за результатами позапланової виїзної перевірки виявлено порушення порядку ведення податкового обліку ПАТ «АрселорМіттал ОСОБА_1 Ріг» (код ЄДРПОУ 24432974) (акт позапланової виїзної документальної перевірки від 10.01.2019 року №7/28-10-46-15/24432974), що призвело до зниження обсягу операцій, які звільненні від оподаткування за період з 01.10.2018 року по 31.10.102018 року на 17612452,00 грн., ПДВ-0 грн., завищення податкового кредиту за період з 01.10.2018 року по 31.10.2018 року на загальну суму ПДВ 1584375,00 грн., завищення суми заявленого бюджетного відшкодування з ПДВ за період з 01.10.2018 року по 31.10.2018 року у розмірі 1584375,00 грн. (ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, ст. 187, п. 198.1, п.198.3 п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України. На момент перевірки порушення не виправлено та є триваючим.
В судове засідання ОСОБА_3 не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надавав.
В судовому засіданні представник ОСОБА_3 – ОСОБА_4 просив закрити провадження у справі за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення з підстав, викладених в письмових запереченнях з додатками.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП, повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його чиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Постанова судді згідно ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Частина 1 ст. 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З матеріалами справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення № 3 складено на підставі акту №7/28-10-46-15/24432974 від 10.01.2019 року.
В силу норм Податкового кодексу України, акт перевірки лише фіксує обставини, встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, зобов’язуючим до вчинення будь-яких дій, він не є юридичною формою рішення податкового органу і сам по собі не породжує певних правових наслідків для платника податків, не є актом індивідуальної дії. Він є лише документом, що фіксує певні обставини так, як їх бачить працівник податкового органу, який проводить перевірку.
Диспозиція ст. 163-1 ч.1 КУпАП передбачає порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку. Складовою частиною суб’єктивної сторони даного виду правопорушення є вина у формі умислу чи необережності.
Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПК податкове повідомлення-рішення приймає керівник податкового органу (його заступник) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки, у порядку, передбаченому ст. 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до органу ДФС за основним місцем обліку платника податків). За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки рішення приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до вимог п. 56.1 ст. 56 ПК України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
При цьому суд звертає увагу на те, що Податковим кодексом України передбачено порядок оскарження в адміністративному порядку рішень податкового органу. Зазначений порядок представляє собою можливість суб’єкту господарювання оскаржити в адміністративному порядку (до вищестоящого податкового органу) податкове повідомлення, у випадку, якщо суб’єкт господарювання не погоджується з рішенням Державної податкової адміністрації України має право оскаржити його до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, податковим законодавством України передбачено дворівневу процедуру оскарження рішень органів податкової служби та поширено презумпцію невинуватості на процедуру оскарження.
При розгляді справи встановлено, що підприємство - платник податку ПАТ «АрселорМіттал ОСОБА_1 Ріг», оскаржує винесене податкове повідомлення-рішення від 31.01.2019 року № НОМЕР_1 у Державній фіскальній службі України, про що свідчить копія рішення про продовження строку розгляду скарги.
Таким чином, складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 Парамджіт Сінгх є передчасним і безпідставним.
Суддя прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_3 Парамджіт Сінгх відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки, з долучених до матеріалів справи доказів вбачається, що ПАТ «АрселорМіттал ОСОБА_1 Ріг» оскаржує рішення - повідомлення, складене на підставі акту перевірки, за наслідками якого і було складено вищевказаний протокол, у визначеному законом порядку. Враховуючи те, що факт оскарження податкового рішення-повідомлення вказує на неузгодженість, тому слід вважати, що фактично подія та склад адміністративного правопорушення на час розгляду справи в суді не встановлені, тому провадження у справі слід закрити у зв'язку з відсутністю в діях особи складу правопорушення.
За змістом п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 14, 163-1, 245, 254, 280, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 Парамджіт Сінгх, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв’язку з відсутністю в його діях події і складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подання скарги через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу.
Суддя: О. В. Хлистуненко