Рішення № 80628414, 22.03.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2019
Номер справи
420/145/19
Номер документу
80628414
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/145/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представник позивача – не з’явився, представника відповідача – ОСОБА_1 (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0190231207 від 13.09.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 22 серпня 2018 року головним державним інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування Чорноморської ОДПІ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС в Одеській області, на підставі до п.п.20.1.4 п.20.1 п.20.1 ст.20, у порядку абз.2 п.п.76.3 ст.76 Податкового кодексу України проведено перевірку своєчасності сплати податку на додану вартість за квітень, травень, червень 2017 року державним підприємством «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». 31 серпня 2018 року за №25628/15-32-12-07/01 125689 на адресу Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» надійшов акт «Про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» за квітень, травень, червень 2017 року», відповідно до якого встановлено несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 1678928,00 грн. за звітний податковий період: квітень, травень, червень 2017 року. 25 вересня 2018 року на адресу Державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» надійшло податкове повідомлення-рішення №0190231207 від 13 вересня 2018 року щодо порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість.

Позивач вказав, що відповідно до ст.ст. 55, 56 глави 4 розділу II Податкового кодексу України, ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» було прийнято рішення щодо оскарження вищезазначеного податкового повідомлення-рішення шляхом досудового порядку вирішення спору. За результатами розгляду скарги Державна фіскальна служба України залишила без змін податкове повідомлення-рішення №0190231207 від 13 вересня 2018 року.

На думку позивача, діюче законодавство чітко не регулює питання, за який період часу здійснюється розрахунок пені та коли саме обов’язково повинно бути складено податкове повідомлення-рішення для оплати пені.

Позивач зазначив, діючим законодавством України не у повній мірі врегульовано, який саме граничний термін для сплати податкового зобов'язання визначає Податковий кодекс України. Діюча редакція Податкового кодексу України не дає визначення, про який саме граничний термін йде мова у п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України.

Також позивач зазначив, що розрахунок штрафної санкції до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення у графі «період пені» взагалі не містить даних. Аналогічно є пустою графа «сума пені» у даному розрахунку.

Ухвалою від 15.01.2019 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання на 14 лютого 2019 року о 10:00 год.

Ухвалою від 14.02.2019 року судом закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 12 березня 2019 року о 10 год. 00 хв.

У судове засідання, призначене на 12 березня 2019 року на 10:00 год. з’явився представник відповідача.

Позивач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Враховуючи, що позивач повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, при цьому подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд ухвалив розглядати справу за відсутності позивача.

Під час судового розгляду справи представник відповідача проти задоволення позову заперечував, вважав його необґрунтованим. 12.02.2019 року представник відповідача надав письмовий відзив, в якому зазначив, що ГУ ДФС в Одеській області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати позивачем податку на додану вартість за квітень, травень, червень 2017 року. За результатами перевірки складений акт №25628/15-32-12-07/01125689 від 28.08.2018 року. Перевіркою встановлено, що ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт», в порушення п.57.1 ст.57 ПК України, несвоєчасно сплачено самостійно узгоджені податкові зобов’язання з ПДВ у загальній сумі 1678928 грн. ОСОБА_2 матеріалів перевірки ГУ ДФС в Одеській області винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0190231207 від 13.09.2018 року про застосування штрафу за порушення граничного строку сплати ПДВ у розмірі 20% у загальній сумі 335785,60 грн.

Заслухавши вступне слово представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державне підприємство “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” зареєстроване 19.08.1993 року за №1 552 120 0000 000389 (а.с. 11-14).

Основним видом економічної діяльності Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” є: “Допоміжне обслуговування водного транспорту” (код КВЕД 52.22).

Судом встановлено, що посадовою особою ГУ ДФС в Одеській області відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 та у порядку абз. 2 п.76.3 ст.76 Податкового кодексу України проведено первірку своєчасності сплати податку на додану вартість Державним підприємством “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” за квітень, травень, червень 2017 року.

За результатами камеральної перевірки відповідачем складено акт від 22 серпня 2018 року №25628/15-32-12-07/01125689 «Про результати перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт”, код ЄДРПОУ 01125689, за квітень, травень, червень 2017 року» (а.с. 22-24).

Відповідно до висновку акту, перевіркою встановлено, що Державним підприємством “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” порушено терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання з ПДВ протягом строків, визначених п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України. Актом встановлена несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 1678928 грн. за звітний податковий період: квітень, травень, червень 2017 року.

На підставі вказаних висновків акту перевірки від 22 серпня 2018 року №25628/15-32-12-07/01125689, 13.09.2018 року Головним управлінням ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0190231207 за платежем «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)», яким за затримку на 338, 331, 326, 325, 318, 300, 296, 268, 259, 253, 226, 184, 43 календарних днів сплати ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” грошового зобов’язання в сумі 1678928 грн., зобов’язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 335785,60 грн. (а.с. 25).

Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, 04.10.2018 року позивач звернувся до ДФС України зі скаргою про скасування податкового повідомлення рішення №0190231207 від 13.09.2018 року (а.с. 26-29).

Рішенням ДФС України від 04.12.2018 року №39161/6/99-99-11-06-01-25 про результати розгляду скарги, податкове повідомлення рішення №0190231207 від 13.09.2018 року залишено без змін, а скарга – без задоволення (а.с. 30-32).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За нормами п. 75.1. ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України визначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).

ОСОБА_2 зі ст.76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

ОСОБА_2 п.п. 14.1.152 та 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, погашення податкового боргу - зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом;

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом;

Відповідно до п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

ОСОБА_2 п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

ОСОБА_2 п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

ОСОБА_2 п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України, у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

ОСОБА_2 п.п.129.1.3. п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

Відповідно до п.131.2 ст.132 Податкового кодексу України, при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.

Відповідно до ст.203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

З аналізу наведених норм ПК України випливає, що самостійно визначене платником податку у податковій декларації грошове зобов’язання є узгодженим та підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання, зокрема, податкової декларації з ПДВ.

При цьому, граничний строк подання податкової декларації з ПДВ за звітний місяць – двадцятий календарний день, що настає за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

ОСОБА_2 абз. 2 п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Суд зазначає, що з акту перевірки від 22 серпня 2018 року №25628/15-32-12-07/01125689 вбачається, що ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт”, в порушення п.57.1 ст.57, п.203.2 ст.203 ПК України, несвоєчасно сплачені узгоджені суми податкових зобов’язань з ПДВ за квітень, травень та червень 2017 року, а саме:

- по декларації з ПДВ за квітень 2017 року №9092511711 від 19.05.2017 року, граничний строк сплати – 30.05.2017 року, фактично сплачено – 12.07.2017 року (43 дні затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 130000 грн.; 30.11.2017 року (184 дні затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 50000 грн.; 11.01.2018 року (226 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 50000 грн.; 07.02.2018 року (253 дні затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 50000 грн.; 13.02.2018 року (259 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 958 грн.; 22.02.2018 року (268 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 50000 грн.; 26.04.2018 року (331 день затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 244762 грн.;

- по декларації з ПДВ за травень 2017 року №9117288469 від 20.06.2017 року, граничний строк сплати – 30.06.2017 року, фактично сплачено 26.04.2018 року (300 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 255238 грн.; 22.05.2018 року (326 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 433194 грн.;

- по декларації з ПДВ за червень 2017 року №9141401968 від 20.07.2017 року, граничний строк сплати – 30.07.2017 року, фактично сплачено 22.05.2018 року (296 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 66806 грн.; 13.06.2018 року (318 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 300000 грн.; 03.07.2018 року (338 днів затримки), сума несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – 44422 грн.

Таким чином, в акті перевірки вірно зазначено, що ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” суми узгоджених грошових зобов’язань з ПДВ були погашені з затримкою граничних термінів сплати більше ніж на 30 календарних днів, включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що ГУ ДФС в Одеській області правомірно визначено Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штраф у розмірі 335076 грн. (20% від 1675380 грн. (44422 грн. + 244762 грн. + 433194 грн. + 300000 грн. + 255238 грн. + 66806 грн. + 50000 грн. + 958 грн. + 50000 грн. + 50000 грн. + 50000 грн. + 130000 грн.)) за несвоєчасно сплачені узгоджені суми податкових зобов’язань за деклараціями з ПДВ за квітень 2017 року №9092511711 від 19.05.2017 року, за травень 2017 року №9117288469 від 20.06.2017 року, за червень 2017 року №9141401968 від 20.07.2017 року.

Тому у задоволенні позовних вимог Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 13.09.2018 року № НОМЕР_1 в частині визначення Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штрафу в розмірі 335076 грн. належить відмовити.

При цьому, суд погоджується з доводами позивача, що визначене позивачу грошове зобов’язання по податковому повідомленню-рішенню від 26.07.2017 року №0022851201 в сумі 3548 грн., не було узгоджене станом на 11.08.2017 року.

Відповідно до п.56.18 ст.56 ПК України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Так, судом встановлено, що постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 13.12.2018 року по справі №815/5681/17 за позовом Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0022851201 від 26.07.2017 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 84734,16 грн. за несвоєчасну сплату самостійно визначеного податкового зобов’язання з податку на додану вартість, задоволено частково апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області. Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2018 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позов державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0022851201 від 26.07.2017 р. в частині визначення державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штрафних санкцій в розмірі 55234,16 грн. Відмовлено у задоволенні позовних вимог державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0022851201 від 26.07.2017 р. в частині штрафних санкцій в розмірі 29500 грн.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що ГУ ДФС в Одеській області неправомірно визначено Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штраф у розмірі 709,60 грн. (20% від 3548 грн.).

При цьому, суд не бере до уваги доводи позивача, щодо неврегульованості діючим законодавством України граничних термінів сплати податкового зобов'язання, та щодо неправильного розрахунку штрафної санкції до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, щодо незаповнення граф "період пені" та «сума пені» у даному розрахунку.

Суд зазначає, що до спірних правовідносин положення ст.129 Податкового кодексу України не підлягають застосуванню. У даному випадку відповідачем за результатами камеральної перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення про нарахування штрафу, який передбачений ст.126 Податкового кодексу України, а не нарахована пеня.

Окрім того, наведеними судом нормами ПК України чітко врегульовано, за який період нараховується штраф згідно ст.126 ПК України.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 13.09.2018 року № НОМЕР_1 в частині визначення Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штрафу в розмірі 709,60 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

ОСОБА_2 з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” підлягає частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.3 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу здійснені ним документально підтверджені судові витрати пропорційно до розміру задоволених позовних вимог за рахунок бюджетних асигнувань відповідача. Отже, підлягає поверненню судовий збір в сумі 10,64 грн. (1,5% від 709,60 грн.).

Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.3 ст.139, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” – задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 13.09.2018 року № НОМЕР_1 в частині визначення Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штрафу в розмірі 709,60 грн. (сімсот дев’ять гривень шістдесят копійок).

У задоволенні позовних вимог Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 13.09.2018 року № НОМЕР_1 в частині визначення Державному підприємству “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” штрафу в розмірі 335076 грн. (триста тридцять п’ять тисяч сімдесят шість гривень) – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області (адреса: вул. Семінарська, буд.5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39398646) на користь Державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговельний порт” (адреса: вул. Шабська, 81, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701, код ЄДРПОУ 01125689) судові витрати у розмірі 10,64 грн. (десять гривень шістдесят чотири копійки).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П’ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 22 березня 2019 року.

Суддя В.В. Андрухів

.