Рішення № 80628199, 12.03.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
1340/3870/18
Номер документу
80628199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/3870/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2019 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сакалош В.М.,

за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача- 1,3 ОСОБА_2-К.О.

представника відповідача-3 ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Галицького РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області, ОСОБА_4 управління Національної поліції у Львівській області про визнання протиправним і скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення грошових коштів за час вимушеного прогулу,

встановив:

ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1П.) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (далі – відповідач-1, ГУ МВС у Львівській області), Галицького РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області (далі- відповідач-2), ОСОБА_4 управління Національної поліції у Львівській області (далі- відповідач- 3, ГУ НП у Львівській області), у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 30.07.2018 № 1156 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби з органів внутрішніх справ в запас за п. 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ через скорочення штатів;

- зобов'язати поновити ОСОБА_1 капітана міліції дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на посаді з 07.11.2015;

- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 30.07.2018 по день поновлення на службі;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області відповідно до пункту 9, 12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» прийняти ОСОБА_1 на службу до поліції у ОСОБА_4 управлінні Національної поліції у Львівській області на рівнозначну посаду, яку ОСОБА_5 обіймав в ОСОБА_4 управлінні Міністерства внутрішніх справ у Львівській області станом на 06.11.2015 шляхом винесення наказу про прийняття на службу до поліції з 07.11.2015;

- постанову суду в частині поновлення ОСОБА_1 та стягнення заробітної плати в межах стягнення за один місяць звернути до негайного виконання.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що наказом ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області від 30.07.2018 № 1155-о/с, на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2018 у справі № 813/1672/18 позивача поновлено на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015.

Однак, наказом ГУ МВС України у Львівській області від 30.07.2018 № 1156 о/с ОСОБА_1 з 07.11.2015 звільнено з органів внутрішніх справ за п. 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ. Позивач вважає, що наказ про його звільнення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області подав до суду відзив, в якому заперечив щодо позовних вимог ОСОБА_1, визнав їх безпідставними. Зазначив, що позивач був звільнений через скорочення штатів та з моменту звільнення по теперішній час у відповідача- 1 відсутні будь-які штатні посади, а відтак і реальна можливість проходження служби позивачем. В свою чергу відповідач не в праві та не зобов’язаний був пропонувати посади, що знаходяться в штаті відповідача-3.

Представник відповідача, Галицького РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області, в судове засідання не з’явився, відзив не подав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Представник відповідача, ОСОБА_4 управління Національної поліції у Львівській області подав до суду відзив,у якому зазначив, що позовна вимога ОСОБА_1 до ГУ НП у Львівській області є безпідставною, оскільки він не приймався до служби у відповідача-3, оскаржує наказ про звільнення з ГУ МВС у Львівській області, а, відтак, не може бути прийнятий до служби в ГУ НП у Львівській області та ГУ МВС у Львівській області одночасно.

В судовому засіданні представники відповідачів заперечили проти позовних вимог, просили відмовити в задоволенні адміністративного позову, з підстав, викладених у відзивах.

Заслухавши пояснення позивача, представників відповідачів, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Наказом ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області від 06.11.2015 року № 868 о/с, відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнено з 6 листопада 2015 року у запас за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів) капітана міліції ОСОБА_1, дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу ЛМУ ГУМВС.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 19 травня 2016 року у справі №813/6333/15 адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області № 868 о/с від 06.11.2015 року в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України в запас за п. 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ через скорочення штатів, поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 06 листопада 2015 року.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.08.2016 року у справі № 876/3898/16, апеляційні скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області залишено без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 19.05.2016 року у справі № 813/6333/15 без змін.

11 квітня 2017 року Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області прийнято наказ № 1022 о/с на виконання рішень суду Львівського окружного адміністративного суду від 19.05.2016 року по справі № 813/6333/15 та Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.08.2016 року по справі № 876/3898/16, яким визнано протиправним та скасовано наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 06.11.2015 року № 868 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ на підставі п.64 «г» Положення про проходження рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ, поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 06 листопада 2015 року.

11 квітня 2017 р. Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області прийнято наказ № 1034 о/с, відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС України, яким звільнено зі служби в органах внутрішніх справ за ст. 64 «г» (через скорочення штатів) капітана міліції ОСОБА_1 дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 06 листопада 2015 року.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2017 у справі № 813/1762/17, залишено без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2017, визнано протиправним та скасовано наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області № 1034 о/с від 11.04.2017 в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України за п. 64 «г» /через скорочення штатів/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ; поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07 листопада 2015 року.

14.11.2017 наказом Голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області «Про виконання рішення суду» № 1097 о/с поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015.

14.11.2017 наказом Голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області «Про звільнення» № 1098 о/с, відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнено з органів внутрішніх справ України за п. 64 «г» /через скорочення штатів/ капітана міліції ОСОБА_1 (Т-955938), дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2018 у справі № 813/1672/18, залишеним без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.11.2018, визнано протиправним та скасовано наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області № 1098 о/с від 14.11.2017 в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України за п. 64 “г” /через скорочення штатів/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ; поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07 листопада 2015 року.

30.07.2018 наказом ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області «Про виконання рішення суду» № 1155 о/с, визнано протиправним і скасовано наказ ГУ МВС України у Львівській області від 14.11.2017 № 1097 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України у запас Збройних Сил України за п. 64 «г»/через скорочення штатів/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, поновлено ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 06.11.2015;

30.07.2018 наказом Голови ліквідаційної комісії ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області «Про звільнення» № 1156 о/с, відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнено з органів внутрішніх справ України за п. 64 «г» /через скорочення штатів/ капітана міліції ОСОБА_1 (Т-955938), дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 06.11.2015.

Наказ начальника ОСОБА_4 управління МВС України у Львівській області «Про звільнення» від 30.07.2018 № 1156 о/с, позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку із чим звернувся до суду.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Відповідно до п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом, зокрема, у випадку відбуття змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, в тому числі звільнення, регулюється Законом України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VІІІ та спеціальним законодавством, зокрема, Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 (далі - Положення № 114).

Пунктом 10 Положення № 114 визначено, що особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ користуються всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією та іншими законодавчими актами, а їх права, обов'язки і відповідальність, що випливають з умов служби, визначаються законодавством, Присягою, статутами органів внутрішніх справ і цим Положенням.

Підпунктом «г» п. 64 Положення № 114 передбачено, що особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

Відповідно до пункту 8 Закону України «Про Національну поліцію» з дня опублікування цього Закону (опубліковано 06.08.2015, вступив в дію - 07.11.2015) всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

Згідно п. 8-11 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

Працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.

Отже, при вирішенні питання щодо звільнення за скороченням штату, начальник органу зобов’язаний розглянути можливість подальшого використання на службі особи, що звільняється, та з’ясувати наявність наміру особи проходити службу в національній поліції.

Показаннями свідків, які були допитані в судовому засіданні, ОСОБА_6, ОСОБА_7І, ОСОБА_8 підтверджуються обставини написання позивачем та подання ним рапорту до ГУ МВС у Львівській області про продовження служби у національній поліції та виконання позивачем посадових обов’язків після 07.11.2015 року. Тобто, позивач виявив згоду у строк, відведений законом, проходити службу в органах поліції. Однак, даний рапорт з незалежних від позивача причин не був розглянутий у належному порядку.

Встановлено, що з моменту опублікування Закону України «Про Національну поліцію» та після винесення Львівським окружним адміністративним судом постанови від 09.07.2018 в адміністративній справі № 813/1672/17, відповідачами -1, 3 не було запропоновано жодної посади (рівнозначної, вищої чи нижчої) в органах поліції, взагалі не було перевірено можливості його подальшого використання на службі та відповідності вимогам поліцейського, не вирішено питання про можливість реалізації права позивача на прийняття на службу до поліції.

Суд звертає увагу, що оскаржений в даній справі наказ за своїм змістом фактично повторює вже скасований постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2017 у справі № 813/1762/17 наказ від 11.04.2017 № 1034 о/с та рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2018 у справі № 813/1672/18 наказ від 14.11.2017 № 1098 о/с в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ України за п. 64 «г» /через скорочення штатів/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.

При цьому, суд зазначає, що наказом від 30.07.2018 № № 1155 о/с «Про виконання рішення суду» в частині поновлення позивача на посаді, відповідачем не було відновлено порушене право на працю, передбачене Конституцією України.

Таким чином, Голова ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області приймаючи наказ від 30.07.2018 № 1156 о/с «Про звільнення» в частині звільнення з органів внутрішніх справ за п. 64 «г» /через скорочення штатів/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, повторно протиправно звільнив позивача із займаної посади з 07.11.2015.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про відсутність достатніх і належних правових підстав для прийняття наказу від 30.07.2018 № 1156 о/с «Про звільнення» в частині звільнення капітана міліції ОСОБА_1, дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015, а тому, оскаржений наказ є протиправним і підлягає скасуванню.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 235 КЗпП України, у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

Згідно з правовою позицією Верховного суду України у постановах від 28.10.2014 та 04.11.2014 встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується, не виключає, а включає зобов'язання роботодавця (держави) з працевлаштування працівників ліквідованої установи. При цьому, у випадку незаконного звільнення працівника з роботи, його порушене право повинно бути відновлене шляхом поновлення його на посаді, з якої його було незаконно звільнено.

Відтак, наявні підстави для поновлення позивача на посаді в органі, з якого його було незаконно звільнено, а саме на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015.

Частиною 2 статті 235 КЗпП України передбачено, що при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 затверджено Порядок обчислення середньої заробітної плати (далі - Порядок № 100). Відповідно до пункту 2 Порядку № 100 середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

Пунктом 8 Порядку № 100 встановлено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Відповідно до оскарженого наказу, позивача було звільнено із органів внутрішніх справ з 07.11.2015.

Як встановлено в постанові Львівського окружного адміністративного суду від 19.05.2016 у справі № 813/6333/15, яка набрала законної сили, грошове забезпечення позивача за період з 01.09.2015 по 31.10.2015 складає 7891,08 грн. Середньоденний розмір грошового забезпечення позивача складає – 183,05 грн. В той же час, за період вимушеного прогулу з 06.11.2015 по 19.05.2016 даною постановою суду було стягнуто грошове забезпечення за час вимушеного прогулу в розмірі 19438 (дев’ятнадцять тисяч чотириста тридцять вісім) грн 38 коп.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.10.2017 у справі № 813/1762/17, яка набрала законної сили, стягнуто на користь ОСОБА_1 грошове забезпечення за час вимушеного прогулу в розмірі 21782,95 грн без урахування сум обов’язкових до сплати податків та внесків.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 09.07.2018 у справі 813/1672/18 , яке набрало законної сили , стягнуто на користь ОСОБА_1 34596,45 грн. без урахування сум обов’язкових до сплати податків та внесків.

Період, за який слід стягнути середню заробітну плату за час вимушеного прогулу у даній справі розпочався з 30.07.2018 року(дата прийняття спірного наказу) по 12.03.2019 року (день винесення судом рішення про поновлення позивача на посаді) і становить 226 днів. Всього до стягнення підлягає заробітна плата за час вимушеного прогулу в розмірі 41 369,30грн. (226*183,05 (розмір середньоденної заробітної плати), яку слід стягнути з ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.

Щодо позовних вимог до ОСОБА_4 управління Національної поліції у Львівській області, то суд зазначає наступне. Як було зазначено раніше, пунктом 9 Розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Тобто, вказаними нормами відповідачі не обмежені обов’язком працевлаштувати працівника міліції, який виявив бажання проходити службу в поліції на тотожній посаді, яку він обіймав в органах внутрішніх справ. Тоді як законодавцем встановлено право запропонувати особі, яка виявила бажання проходити службу в поліції рівнозначну, вищу або нищу посаду.

Відповідачі не надали жодних доказів того, що позивач відмовився від подальшого проходження служби в поліції, а також доказів того, що позивачу було запропоновано в подальшому проходити службу в органах поліції, оскільки лише за умови дослідження таких обставин при звільненні позивача на підставі підпункту "г" пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, процедура звільнення буде відповідати критерію обґрунтованості.

З огляду на встановлені факти та з метою уникнення порушення прав позивача суд вважає за можливе зобов’язати Головне управління Національної поліції у Львівській області вирішити питання про прийняття ОСОБА_1 на службу до поліції у ОСОБА_4 управлінні на рівнозначну посаду, яку ОСОБА_1 обіймав в ОСОБА_4 управлінні Міністерства внутрішніх справ у Львівській області станом на 06.11.2015.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на вищевказане суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог позивача.

Відповідно до п. 2, 3 ч. 1 ст. 371 КАС України, слід допустити до негайного виконання рішення суду частині поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за один місяць.

Керуючись ст.ст. 2, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області від 30.07.2018 № 1156 о/с про звільнення ОСОБА_1 зі служби з органів внутрішніх справ в запас за п. 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ через скорочення штатів.

Поновити ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з 07.11.2015.

Стягнути з ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (код ЄДРПОУ 08592247, місцезнаходження: 79007, м.Львів, пл. Генерала Григоренка, 3) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) грошове забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 30.07.2018 року по 12.03.2019 року в розмірі 41 369 (сорок одна тисяча триста шістдесят дев’ять) грн. 30 коп. з проведенням необхідних відрахувань відповідно до чинного законодавства.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Львівській області відповідно до пункту 9, 12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» вирішити питання про прийняття ОСОБА_1 на службу до поліції у ОСОБА_4 управлінні Національної поліції у Львівській області на рівнозначну посаду, яку ОСОБА_5 обіймав в ОСОБА_4 управлінні Міністерства внутрішніх справ у Львівській області станом на 06.11.2015.

Рішення в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді дільничного інспектора міліції сектору дільничних інспекторів міліції Галицького районного відділу Львівського міського управління ОСОБА_4 управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 3945(три тисячі дев’ятсот сорок п’ять) грн. 54 коп. звернути до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку передбаченому ст. 295 КАС України, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадженні або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 22.03.2019.

Суддя В.М. Сакалош