
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/34/19
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного (письмового) провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничої фірми “Агросвіт” до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області, Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправними та скасування розрахунку і постанови,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0019973 від 17.09.2018 року, складений Управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області;
- визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №036442 від 07.11.2018 року.
Ухвалою судді від 25.01.2019 р. відкрито провадження у справі та прийнято рішення здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, судове засідання призначено на 25.02.2019 року.
25.02.2019 року в судовому засіданні оголошено перерву до 15.03.2019 р. для надання представником відповідача додаткових доказів (а.с.74).
15.03.2019 року учасники справи в судове засідання не з’явились, повідомленні належним чином про дату, час та місце судового засідання. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.76).
З урахуванням приписів ч.9 ст.205 КАС України, суд визнав за можливе здійснити розгляд справи у порядку письмового провадження.
Ухвалою судді від 20.03.2019 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №0019973 від 17.09.2018 року, складений Управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області проведено перевірку додержання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів, а саме транспортного засобу марки МАЗ, модель 6501А8, ВА 8581 ВН, про що складено акт №0019973 від 17.09.2018. Перевіркою встановлено перевезення вантажу з перевищенням вагових обмежень. Також вказує, що результати вимірювань при здійсненні зважування транспортного засобу при визначенні навантажень на осі, та його загальної ваги не відповідають вимогам щодо правильності та достовірності. Як наслідок, розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 17.09.2018 року №0019973 та постанова щодо застосування адміністративно – господарського штрафу №036442 від 07.11.2018 року є необґрунтованими та такими, що складені всупереч вимогам чинного законодавства. Також, позивач вказує, що п.26 Порядку №1567 визначено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб’єкта господарювання. Однак, будь-яких листів повідомлень з приводу розгляду справи ТОВ НВФ “Агросвіт” не отримувало. Крім того, під час габаритно-вагового контролю не був представлений протокол, свідоцтво про метрологічну атестацію в ДП “Укрметртестстандарт” на предмет відповідності технічних характеристик ваг вимогам технічної документації виробника саме у режимі динамічному, що є порушенням п.12, 13 Порядку №879. При цьому, чек на зважування від 17.09.2018 р. не дає можливості ідентифікувати зважувальний засіб (ваги), на якому проводилось зважування, що позбавляє можливості встановити чи проводилась метрологічна атестація такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачою відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.
Заперечуючи проти задоволення позову представником Управління Укртрансбезпеки надано відзив на позовну заяву в якому зазначено, що в діях відповідачів під час здійснення своїх владних управлінських функцій відсутні будь-які порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", Порядку здійснення державного контролю та інших нормативно-правових актів, регламентуючих діяльність державного органу з питань контролю на автомобільному транспорті. Оскаржувану постанову винесено обґрунтовано, за порушення які мали місце та з дотриманням процедури, визначеної законодавством про автомобільний транспорт. У задоволенні адміністративного позову просив відмовити у повному обсязі (а.с.39-48).
Дослідивши подані позивачем та відповідачами документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до наступних висновків.
Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 5 квітня 2001 року №2344-III (далі Закон №2344-III) передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, в т.ч. державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого Постановою КМУ від 11.02.2015р. №103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно з п.8 вказаного Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до пунктів 2, 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому Постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567 (далі – Порядок №1567), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
17.09.2018 року посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області, на підставі щотижневого графіку проведення рейдових перевірок Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області у період з 17.09.2018 р. по 23.09.2018 р. та відповідно до направлення на перевірку №010827 від 17.09.2018 р., на 103 км а/д Н 08 “Бориспіль-Запоріжжя” проводилась рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення вантажів та пасажирів (а.с.60-61, 66-67).
У ході рейдової перевірки здійснено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки МАЗ, модель 6501 А8, реєстраційний номер НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_1 та встановлено перевищення вагових обмежень осьових навантажень на здвоєну вісь 17,95 т при нормативно допустимих 16,0 т без дозволу який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданого уповноваженим компетентним органом.
Транспортний засіб під керуванням водія ОСОБА_1, відповідно до товарно-транспортної накладної здійснював перевезення вантажу, що належить ТОВ НВФ “Агросвіт” за маршрутом Київська обл., Бориспільський р-н, с. Мартусівка, вул. Мойсеєва,72 – Кіровоградська обл., Олександрійський р-н, с. Попельнасте вул. Соборна, 10 (а.с.13).
За наслідками зважування транспортного засобу складено довідку №0000983 від 17.09.2018 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт №0019973 від 17.09.2018 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.09.2018 №079499 (а.с.49-51).
На підставі вказаних документів сформовано розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №2-95 від 17.09.2018 року (а.с.52).
Вищезазначені матеріали були направлені до Управління Уктрансбезпеки в Кіровоградській області.
Згідно до пункту 21 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до пунктів 25, 26 Порядку №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчать копії журналу реєстрації вихідної кореспонденції Управління, чеку Укрпошти та витягу з офіційного сайту “Укрпошти” (а.с.55-59, 78-79).
Згідно п.27 Порядку №1567 у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
За результатом розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт 07.11.2018 року винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №036442, якою до ТОВ “Науково-виробнича фірма “Агросвіт” застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі 1700 грн. (а.с.15).
Згідно з п.1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879 (далі Порядок №879), цей Порядок визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до п.п.4 п.2, п.3 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з ст.1 Закону №2344-III, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - перевезення вантажів вантажними автомобілями; великоваговий транспортний засіб - транспортний засіб з вантажем або без вантажу, хоча б один з вагових параметрів якого перевищує встановлені на території України допустиму максимальну масу чи осьове навантаження.
Відповідно до ч.1 ст.48 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є, зокрема для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством (ч.2 ст.48 Закону №2344-III).
Частиною 4 даної статті встановлено, що у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до п.28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Перевізник має право на відшкодування вантажовідправником чи замовником коштів, внесених у рахунок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу.
Погодження маршруту видається після внесення в установленому розмірі плати за проїзд. У разі прийняття рішення про відмову перевізника від проїзду за погодженим маршрутом внесена плата за проїзд не повертається.
Згідно п.п.30, 31 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
При визначенні розміру плати за проїзд транспортних засобів з осьовим сполученням більше трьох береться до рахунку схема, що спричиняє більші руйнування доріг з комбінацій одно-, двох- та трьохосьових сполучень, а найбільша сума навантаження на суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу.
Відповідно до п.31-1 Порядку №879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху (пункт 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 30 від 18.01.2001 року).
Згідно з пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 року за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40т (для контейнеровозів-понад 44т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 1 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними не перевищує 2,5 м.
Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 тонн або фактичною масою понад 24 тонн автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
Пунктом 21 Порядку №879 передбачено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.
Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ №198 від 30.03.1994 р. перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об’єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.
Відповідно до акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0019973 від 17.09.2018 за результатами габаритно-вагового контролю автомобіля марки марки МАЗ, модель 6501 А8, реєстраційний номер НОМЕР_1, встановлено перевищення вагових меж: осьових навантажень на здвоєну вісь 17,95 т при нормативно допустимих 16,0 т, що також підтверджуються квитанцією зважування від 17.09.2018 (а.с.53). Тобто, в ході перевірки встановлено перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, про що складено акт від 17.09.2018 року та довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (а.с.50-51).
Відповідно до пунктів 12, 13, 14 зазначеного Порядку, вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані. Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю визначаються Мінінфраструктури.
Здійснення габаритно-вагового контролю здійснено за допомогою приладу автоматичного для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030T-AS2-PWIA, який відповідно до Сертифікату відповідає вимогам Технічного регламенту законодавчо урегульованих засобів вимірювальної техніки та Сертифікату перевірки типу (а.с.62-65).
Вказані документи повністю спростовують доводи позивача щодо невідповідності даних габаритно-вагового контролю.
У позовній заяві позивач зазначає, що відповідно до товарно-транспортної накладної загальна вага автотранспорту складала 23,9 т, а зі змісту акту про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 17.09.2018 р. загальна вага автотранспорту становить 26,5 т. При цьому, позивач вказує, що транспортний засіб заганявся на ваги тричі та результати навантаження на кожну ось транспортного засобу різні і фактично не можливо встановити на яку вісь було навантаження, що перевищує норми. Однак відповідних доказів не надано.
Суд не бере до уваги дані, що вказані у товарно-транспортній накладній №17091801 від 17.09.2018 року в зв'язку з тим, що суду не надано доказів щодо того, яким чином визначалась вага транспортного засобу, чи зважувався даний транспортний засіб під час завантаження, за допомогою якого приладу відбувалось зважування, чи відповідав прилад вимогам Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".
Отже, під час розгляду матеріалів, складених під час перевірки 17.09.2018 року, встановлено порушення позивачем ст.48 Закону №2344-ІІІ, відповідальність за яке визначено абзацом 3 частиною першою ст. 60 Закону №2344-ІІІ.
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №036442 від 07.11.2018 року.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, дійшов висновку, що доводи позивача про протиправність оскаржуваної постанови є необґрунтованими та спростовуються наявними в матеріалах справи доказами. Що свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничої фірми “Агросвіт” (28034, Кіровоградська область, Олександрійський район, смт. Приютівка, вул. Межева, 2/1, ЄДРПОУ: 23233729) до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області (25031, м. Кропивницький, вул. Автолюбителів, 2, ЄДРПОУ: 39816845), Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (18007, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 223, ЄДРПОУ: 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду ОСОБА_2