Постанова № 80583644, 18.03.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
18.03.2019
Номер справи
405/1772/19
Номер документу
80583644
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 405/1772/19

3/405/375/19

ПОСТАНОВА

18.03.2019 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Шевченко І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого

за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення за № 22693116/7 від 04.03.2019 року ОСОБА_1 не сплачує аліменти на утримання дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Згідно розрахунку державного виконавця борг по аліментам станом на 28.02.2019 року становить 101 115,88 грн. за що передбачена адміністративна відповідальність згідно ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області для належного оформлення з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Однак, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення за № 22693116/7 від 04.03.2019 року у відношенні ОСОБА_1 вказані вимоги закону дотримані не були, зокрема:

-протокол про адміністративне правопорушення не містить повних характеризуючих даних щодо особи, що притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, щодо адреси місця проживання та місця роботи останнього на даний час, за якими суд матиме можливість надіслати останньому судові повістки про виклик до суду, та якими доказами встановлена інформація підтверджується, оскільки відкрите виконавче провадження ще у 2010 році; щодо стану здоров’я, що важливо для прийняття рішення судом про застосування до особи такого виду адміністративного стягнення, як суспільно корисні роботи, враховуючи обмеження, встановлені ч.3 ст.31-1 КУпАП, адже санкції ст.183-1 КУпАП не передбачають альтернативи;

Окрім цього, до адміністративного матеріалу долучено копії документів, які належним чином не завірені, що позбавляє такі документи статусу належного доказу у справі.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що посадовою особою Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області під час складення матеріалів про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст.183-1 КУпАП не були дотримані вимоги ст. 256 КУпАП.

Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з’ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.

Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Оскільки наведені порушення є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні, то матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив адміністративне переслідування.

На підставі викладеного, керуючись ст. 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП повернути до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного Територіального управління юстиції в Кіровоградській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського районного

суду м. Кіровограда ОСОБА_4