ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«25» лютого 2010 року Справа № 2-а-13276/08/1570
о15год.00хв. м.Одеса
У залі судових засідань №8
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Гречаному В.С.
За участю представників сторін:
Представника позивача: Кочурка А.Р. за довіреністю №15823/01 від 03.11.2009р. Представника відповідача: не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Білгород-Дністровської Обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 9390,00грн., -
ВСТАНОВИВ:
Білгород-Дністровська Обєднана державна податкова інспекція Одеської області звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9390,00грн. за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості у загальній сумі 9390,00грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій, визначеної рішенням Білгород-Дністровської Обєднаної державної податкової інспекції Одеської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09.07.2007р. №0001242370 на суму 9390,00грн.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 09.12.2008р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 25.12.2008р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою суду від 26.12.2008р. у справі закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 13.02.2009р.
Відповідач у судові засідання 13.02.2009р., 13.04.2009р., 22.05.2009р., 24.07.2009р., 09.09.2009р., 14.10.2009р., 20.11.2009р., 22.12.2009р., 01.02.2010р. та 25.02.2010р. не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судових засідань повідомлений належним чином, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрований Білгород-Дністровським міським виконавчим комітетом Одеської області 19.01.1999р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №04056799Ф0010363 та видано свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності фізичної особи. Відповідача включено до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обовязкових платежів за ідентифікаційним номером - НОМЕР_1.
Так, як вбачається з матеріалів справи, 29.06.2007р. фахівцями ДПА в Одеської області на підставі ст.11 Закону України від 4 грудня 1990року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»(зі змінами та доповненнями), Законів України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції Закону України від 01.06.2000р. №1776-111, зі змінами та доповненнями), від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями), від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами»(зі змінами та доповненнями), Указів Президента України та інших нормативно-правових актів, які регулюють готівковий обіг в Україні, була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності - Ринком «Жилмассив», розташованого за адресою АДРЕСА_2, та який належить суб»єкту господарювання ОСОБА_2
За наслідками вказаної перевірки складено акт №0001926-23-7017/1565 від 29.06.2007р., в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог п.п.6,9,10,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР (в редакції Закону України №1776-III від 01.06.2000р., зі змінами та доповненнями), зокрема, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО на суму 1776,00грн.; не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків за 27.06.2007р. та за 28.06.2007р.; не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом трьох років, та відсутність на момент перевірки розрахункових книжок.
На підставі означеного акта перевірки №0001926-23-7017/1565 від 29.06.2007р. Білгород-Дністровською ОДПІ Одеської області 09.07.2007р. винесено рішення №0001242370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 9390,00грн., яке було отримано відповідачем - ОСОБА_2 14.07.2007р., про що свідчить його особистий підпис на корінці вказаного рішення, належним чином засвідчена копія якого наявні у матеріалах справи.
Згідно зі ст.ст.15, 16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Статтею 2 передбачено, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Крім того, відповідно до п.10 ст.3 вищевказаного Закону України субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Відповідно до п.13 ст. 3 вищевказаного Закону України субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Крім того, підпунктом 9.1 пунктом 9 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. №614, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2001р. за №106/5297, передбачено, що перед початком використання розрахункової книжки на її реєстраційній сторінці необхідно зазначити дату початку використання.
Згідно з п.4,5 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну;
Згідно зі ст.22 вказаного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 25 вказаного Закону передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, Білгород-Дністровською Обєднаною державною податковою інспекцією Одеської області на підставі акта перевірки №0001926-23-7017/1565 від 29.06.2007р. було прийнято рішення №0001242370 від 09.07.2007р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 9390,00 грн., яке було отримано відповідачем 09.07.2007р., про що свідчить його особистий підпис на означеному рішенні. Проте, доказів сплати ОСОБА_2 визначеної рішенням Білгород-Дністровської Обєднаної державної податкової інспекції Одеської області №0001242370 від 09.07.2007р.суми штрафних санкцій чи оскарження означеного рішення у законодавчо визначеному порядку суду не надано.
Відтак, з урахуванням наведеного за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у загальній сумі 9390,00грн.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Білгород-Дністровської Обєднаної державної податкової інспекції Одеської області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до бюджету суми заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 9390,00грн.
Керуючись ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Білгород-Дністровської Обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.п.9,10,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у загальній сумі 9390,00грн. задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (67701, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_2) до бюджету (р/р 31111104700011, одержувач: УДК в Білгород-Дністровському районі, код 23215016 , банк: ГУ ДКУ в Одеській області, МФО 828011, код платежу 3021080900) заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальній сумі 9 390(дев»ять тисяч триста дев»яносто)грн.00коп.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Повний текст постанови складено та підписано «02» березня 2010р. Суддя Харченко Ю.В.