
Справа № 491/233/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2019 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, які надійшли від Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України серії КМ №407163, виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 26 липня 2006 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, тимчасово не працюючого, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3 та фактично мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що ОСОБА_1, відносно якого постановою Ананьївського районного суду Одеської області від 21 березня 2018 року встановлено адміністративний нагляд на строк один рік, з застосуванням обмежень, визначених ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», серед яких, зокрема, обов’язок з’являтися на реєстрацію Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної суботи місяця, будучи раніше протягом року підданим адміністративному стягненню за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП, 2 березня 2019 року не з’явився до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області на реєстрацію, чим порушив умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду.
За вказаним фактом працівником Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області складено протокол про адміністративне правопорушення від 7 березня 2019 року серії ГР №128105 за ч.2 ст.187 КпАП України.
Громадянин ОСОБА_1 з’явився до суду та у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, пояснивши, що йому відомо про те, що відносно нього встановлено адміністративний нагляд, одним з обов’язків якого є обов’язок з’являтися на реєстрацію Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної суботи місяця. При цьому, з приводу неявки 2 березня 2019 року ОСОБА_1 зазначив, що в цей день він не зміг з’явитися до відділення поліції, оскільки не було транспорту для того щоб дістатися з села,в якому він мешкає, до міста Ананьїв.
Вивченням матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, підтверджується зібраними у справі доказами, а саме:
Протоколом про адміністративні правопорушення від 7 березня 2019 року серії ГР №128105, з якого вбачається, що 2 березня 2019 року ОСОБА_1 не з’явився до Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області на реєстрацію, чим порушив умови встановленого відносно нього адміністративного нагляду.
Наявними в протоколі про адміністративне правопорушення письмовими поясненнями ОСОБА_1, в яких він зазначає, що не з’явився на реєстрацію.
Доданими до протоколу про адміністративне правопорушення письмовими поясненнями ОСОБА_1, відібраними в нього працівником поліції 7 березня 2019 року, з яких вбачається, що 2 березня 2019 року він не з’явився на реєстрацію, оскільки переплутав день тижня.
Копією постанови Ананьївського районного суду Одеської області від 21 березня 2018 року, з якої вбачається, що відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд на строк один рік, з застосуванням обмежень, визначених ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», серед яких, зокрема, обов’язок з’являтися на реєстрацію Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області кожної суботи місяця.
Суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.2 ст.187 КУпАП, оскільки з доданого до протоколу про адміністративне правопорушення витягу з ІІПС МВС України «Армор» вбачається, що протягом року ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.187 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921 гривня.
З наведеного вбачається, що у 2019 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок (1921 гривні * 0,2 = 384,2 гривні).
Встановлено, що відповідно до ст.35 КпАП України, до обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 можливо віднести повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.
Обставиною, яка пом’якшує відповідальність, згідно зі ст.34 КпАП України, є часткове визнання вини.
Враховуючи особу громадянина ОСОБА_1, обставини скоєного ним правопорушення, ступінь вини та майновий стан, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення у межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП у виді адміністративного арешту.
Частиною 1 статті 326 КУпАП визначено, що постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про застосування адміністративного арешту та арешту з утриманням на гауптвахті виконується негайно після її винесення.
При цьому, частиною 2 статті 294 КУпАП визначено, що постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Водночас, Європейський суд з прав людини в пунктах 73, 74 рішення у справі «Енеа проти Італії» зазначив, що судовий перегляд заходу, строк дії якого закінчився або майже закінчився, вважається таким, що більше не служить жодній меті.
Суд враховуючи практику Європейського суду з прав людини, положення статті 6 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» від 4 листопада 1950 року, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, положення протоколу №7 від 22 листопада 1984 року до «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» з метою належного забезпечення права доступу до суду та права на перегляд судом вищої інстанції факту визнання особи винною вважає, що постанова в частині застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту підлягає виконанню після закінчення строків її оскарження.
Частиною 1 статті 301 КУпАП визначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 187, 221, 283, 284, 301 КпАП України,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт громадянина України серії КМ №407163, виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 26 липня 2006 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1, тимчасово не працюючого, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3 та фактично мешканця ІНФОРМАЦІЯ_4, винним у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 10 (десять) діб.
Копію постанови направити начальнику Ананьївського ВП Подільського ВП ГУНП в Одеській області для виконання.
Виконання постанови в частині адміністративного арешту відстрочити до закінчення строків її апеляційного оскарження, але не більше ніж на 1 (один) місяць з дня її винесення.
Строк адміністративного арешту враховувати з моменту затримання.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 гривні 20 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: УК у Ананьївському районі; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37880348; Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області; Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31217206015022; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ананьївський районний суд Одеської області.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: ОСОБА_2
Постанова вступає в законну силу „___” __ 20__ року та може бути пред’явлена до виконання протягом 3-х місяців „___” ____ 20__ року.