
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1340/4037/18
У Х В А Л А
18 березня 2019 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Крутько О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання до вчинення дій, -
в с т а н о в и в :
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 року позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання до вчинення дій задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, адреса: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10) нарахувати і виплатити ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) компенсацію втрати частини доходу у зв'язку з порушенням строків виплати частини пенсії в період з жовтня 2017 року по серпень 2018 року включно, з сум пенсії, які були нараховані та виплачені на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 року у справі №813/330/18.
Рішення суду набрало законної сили 12.11.2018 року.
15.02.2019 року позивач подав до суду заяву, в якій просить суд зобов'язати відповідача у справі подати до суду звіт про виконання рішення суду від 10.10.2018 року у справі №1340/4037/18
Обґрунтовуючи вказану заяву, зазначає, що на підставі виконавчого листа №1340/4037/18 від 26.11.2018 виданого Львівським окружним адміністративним судом, відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області відкрито виконавче провадження №57866761. Проте, боржником вказане рішення суду не виконується, у зв'язку з чим останній просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати звіт про виконання судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 у справі №1340/4037/18.
Розглянувши подану заяву, доводи наведені заявником в її обґрунтування, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вказані норми кореспондуються з положенням пункту 1 частини 6 статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з яким у резолютивній частині рішення суду може бути визначений порядок та встановлений судом строк виконання рішення.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі, суд може під час прийняття рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - шляхом встановлення нового строку для подання звіту та накладення штрафу.
Таким чином, зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання рішення, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов'язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за не виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд може лише під час прийняття рішення у справі.
У рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 року у справі №1340/4037/18 питання щодо встановлення судового контролю за його виконанням було вирішено в мотивувальній частині рішення (а.с.42-43) і у встановленні судового контролю за виконанням судового рішення було відмовлено.
Крім того, згідно відповіді Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (Управління обслуговування громадян Франківський відділ обслуговування громадян в м.Львові) від 22.12.2018 за №4154/4688/М-94/07.05-06 повзивачу здійснено нарахування компенсації втрати частини доходу з порушенням строків виплати частини пенсії в період з жовтня 2017 року по серпень 2018 року. Відповідач зазначив, що сума компенсації буде нарахована ОСОБА_1 на рахунок у банківській установі в січні 2019.
Проаналізувавши доводи заявника, суд зазначає, що із заявою про встановлення судового контролю не вбачається підстав для його прийняття, оскільки зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є засобом судового контролю за виконанням судових рішень, а не способом захисту порушеного права, яке може викладатися у позовних вимогах.
Положеннями Кодексу адміністративного судочинства України встановлено право, а не обов'язок суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання такого рішення та за наявності відповідних на те підстав, в той час як заявником не надано жодного доказу на обґрунтування своєї заяви. При цьому, захист прав позивача внаслідок рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду передбачено положеннями ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03 жовтня 2018 року у справі №826/18826/14.
Суд приходить до висновку, що відсутні правові підстави для задоволення заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, а, відтак, у її задоволенні слід відмовити.
Керуючись ст.ст.243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання до вчинення дій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її прийняття.
Суддя Крутько О.В.