
Справа № 420/6789/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2019 року м. Одеса
У залі судових засідань №6
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Савулій В.О.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії,–
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнень (від 13.02.2019р. вхід.№5183/19), просить суд визнати протиправною бездіяльність Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі встановленому ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” за 2014-2017роки; зобов’язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради здійснити перерахунок, нарахування та виплату ОСОБА_1 3790грн. щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за період з 2014р. по 2017р. відповідно до ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він є учасником бойових дій, та має право на пільги, встановлені ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у зв’язку з чим має щорічно до 05 травня отримувати разову грошову допомогу. Проте, відповідачем з 2014р. ОСОБА_1 не виплачується щорічна разова грошова допомога до 05 травня.
Відповідач – Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (від 22.01.2019р. вхід.№2354/19), наголошуючи, зокрема, на тому, що позивачем пропущено законодавчо визначений строк для звернення до суду з даною позовною заявою. Також, ОСОБА_1 у період з 11.08.2003р. по 01.07.2017р. перебував на обліку в Єдиному Державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги в управлінні як учасник бойових дій, та згідно зі ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» користувався пільгами. З питань нарахування щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2017 роки до управління не звертався. Крім того, Міністерство фінансів та Державна казначейська служба повинні забезпечити до відповідного числа та місяця відповідного року перерахування Міністерству соціальної політики коштів для їх спрямування органам соціального захисту населення з метою здійснення виплати грошової допомоги.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29.12.2018р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/6789/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 13.02.2019р., з урахуванням приписів ст.48 КАС України, здійснено заміну первісного відповідача - ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради, належним відповідачем – Департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 13.02.2019р., відповідно до положень п.3 ч.2 ст.183 КАС України, закрито підготовче провадження, та призначено справу до судового розгляду по суті.
Відповідно до ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що від повноважного представника позивача – ОСОБА_3, та відповідача – Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до суду надійшли заяви (вхід.№7605/19 від 04.03.2019р., вхід.№5494/19 від 14.02.2019р., відповідно) про розгляд справи без їх участі, судом, з урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018р. у справі №523/14427/17 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов'язано Суворовське об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі розглянути питання про надання до ОСОБА_2 соціального захисту населення Суворовському районі м.Одеси інформації щодо включення ОСОБА_1 до переліку осіб, яким призначається разова грошова допомога до 5 травня з 2014 по 2017 роки.
У зв’язку з чим, 13.08.2018р. повноважний представник позивача – ОСОБА_3 звернувся до Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі із заявою щодо надання інформації про включення ОСОБА_1 до переліку осіб, яким призначається разова грошова допомога до 5 травня з 2014р. по 2017р.
За наслідками розгляду вищеозначеної заяви від 13.08.2018р. Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі на ім’я ОСОБА_3 надіслано ОСОБА_2 від 17.08.2018р. №264/К-5, яким адресата повідомлено, що 03.08.2018р. Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі на адресу ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси надіслано ОСОБА_2 у якому зазначено, що на адресу Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі надійшла постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018р. по справі №523/14427/17 за позовом ОСОБА_1 до управління про визнання дій неправомірним та зобов’язання вчинити певні дії, якою управління зобов’язано розглянути питання про надання до управління соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси інформації щодо включення ОСОБА_1 до переліку осіб, яким призначається разова грошова допомога до 05 травня з 2014 по 2017 роки. Згідно постанови Суворовського районного суду м.Одеси від 01.08.2017р. у справі №523/8116/17 ОСОБА_1 поновлено виплату пенсії починаючи з 07.12.2016р. У зв’язку з чим, Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі викладено прохання щодо розгляду УСЗН в Суворовському районі м.Одеси питання з метою виконання рішення суду по справі №523/14427/17.
З матеріалів справи вбачається, що 27.08.2018р. повноважний представник позивача – ОСОБА_3 звернувся до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси із заявою щодо здійснення розрахунку в нарахуванні та виплати разової грошової допомоги ОСОБА_1 за період 2014-2017роки як учаснику війни у розмірі 3790грн., за результатами розгляду якої ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси на ім’я ОСОБА_3 надіслано ОСОБА_2 від 07.09.2018р. №К-110, у якому зазначено, що Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі не надано до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси список для нарахування ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2014-2017 роки (із зазначенням щорічної суми виплати).
Судом з’ясовано, що 17.09.2018р. повноважний представник позивача – ОСОБА_3 звернувся до Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі із заявою щодо направлення до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси необхідного списку для нарахування ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2014-2017роки, за наслідками розгляду якої Суворовським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі на ім’я ОСОБА_3 надіслано ОСОБА_2 №318/К-5, яким адресата повідомлено, що на виконання Постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018р. у справі №523/14427/17 на адресу ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси надіслано список (супровідний лист до списку від 01.10.2018р. №10066/02) на отримання грошової допомоги до 5 травня ОСОБА_4 за 2014-2017роки.
16.10.2018р. повноважний представник позивача – ОСОБА_3 звернувся до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси із заявою щодо здійснення розрахунку в нарахуванні та виплаті разової грошової допомоги ОСОБА_1 за період 2014-2017роки як учаснику війни у розмірі 3790грн., за результатами розгляду якої ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси на ім’я ОСОБА_3 надіслано ОСОБА_2 №3-153, у якому зазначено, що відповідно до ч.4 ст.17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги. Також, згідно рішення Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2018р. ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси не є учасником зазначеної справи. У зв’язку з чим, відсутні підстави для виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій.
Не погодившись з відмовою ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси у виплаті разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових, викладеною в ОСОБА_2 від 31.10.2018р. №3-153, позивач – ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
Так, на думку суду, уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі встановленому ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” за 2014-2017роки; зобов’язання Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради здійснити перерахунок, нарахування та виплату ОСОБА_1 3790грн. щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за період з 2014р. по 2017р. відповідно до ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, є обґрунтованими, правомірними, та такими, що підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, позивач – ОСОБА_1 є учасником бойових дій, та має право на пільги, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Правовий статус ветеранів війни, визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993року №3551-XII (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно до ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
Згідно зі ст.17 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» фінансування витрат, пов'язаних з введенням в дію цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства визначені у Бюджетному кодексі України.
Згідно з п.26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Прикінцеві та перехідні положення доповнені зазначеним пунктом згідно з Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», який набув чинності з 01 січня 2015року.
Таким чином, судом встановлено, що Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Підпунктом 2 пункту 1 Постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 16.04.2014р. №102 встановлено, що у 2014 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" , здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державної адміністрації, які через відділення зв'язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, що не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання), у таких розмірах: учасникам бойових дій - 795 гривень.
Підпунктом 2 пункту 1 Постанови Кабінету міністрів України «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» від 31 березня 2015р. №147 установлено, що у 2015 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” , здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які через відділення зв’язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання), у таких розмірах: учасникам бойових дій - 875 гривень.
З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 02 березня 2016року №141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», відповідно до п.п.2 п.1 якої у 2016 році виплата разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій здійснюється у розмірі 920грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017року №223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» з метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» встановлено, що у 2017 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які розподіляють їх між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад, у таких розмірах: учасникам бойових дій - 1200 гривень.
Таким чином, щорічна разова грошова допомога для учасників бойових дій є формою соціального забезпечення громадян, які, відповідно до спеціального закону, є учасниками бойових дій. Тобто, фактично вказана допомога є формою реалізації конституційного права громадян, які є учасниками, ветеранами чи інвалідами війни, на соціальний захист.
Проте, позивачу - ОСОБА_1 вищеозначені суми щорічної разової грошової допомоги Департаментом праці та соціальної політики Одеської міської ради, виплачено не було.
Крім того, суд вважає за доцільне наголосити, що обов'язок щодо виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради виник з моменту отримання ним від Суворовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі списку щодо нарахування ОСОБА_1 разової грошової допомоги до 5 травня за 2014-2017 роки.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в Постанові від 27 березня 2018року по справі №348/1993/16-а.
При цьому, судом відхиляються, та не приймаються до уваги посилання відповідача, як на підставу для відмови в задоволенні позовних вимог, відносно пропуску ОСОБА_4 законодавчо визначеного строку для звернення до суду з даною позовною заявою, з урахуванням наступного.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як встановлено судом, та зазначено вище, повноважний представник позивача – ОСОБА_3 неодноразово звертався до ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси із заявами щодо виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за період з 2014р. по 2017р., та лише після отримання ОСОБА_2 соціального захисту населення в Суворовському районі м.Одеси від 31.10.2018р. №3-153, яким відмовлено ОСОБА_1 у виплаті щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Також, суд вважає за доцільне наголосити, що інформація щодо включення ОСОБА_1 до переліку осіб, яким призначається разова грошова допомога до 5 травня з 2014 по 2017 роки до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради не надавалася не з вини позивача - – ОСОБА_1.
До того ж, право на судовий захист гарантовано статтею 5 КАС України, відповідно до якої ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своє справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на розгляд його справи судом.
Право на суд, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним, воно може бути обмеженим. Тим не менше, право доступу до суду не може бути обмежено таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини по справі "Ілхан проти Туреччини" (22277\93, 27 червня 2000р. §59), правило встановлення обмежень звернення до суду у зв'язку з пропуском строку звернення, повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично і не має абсолютного характеру; перевіряючи його виконання, слід звертати увагу на обставини справи.
Вищевикладене спростовує твердження позивача, викладені у позовній заяві, та додаткових письмових поясненнях.
При цьому, на думку суду, не підлягає задоволенню вимога позивача – ОСОБА_1 щодо негайного виконання рішення суду, оскільки предметом даного спору є визнання протиправною бездіяльності Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі встановленому ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” за 2014-2017роки; зобов’язання Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради здійснити перерахунок, нарахування та виплату ОСОБА_1 3790грн. щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за період з 2014р. по 2017р. відповідно до ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та в жодному разі не присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, як того вимагають положення п.1 ч.1 ст.371 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 правомірні, документально підтверджені, обґрунтовані, базуються на положеннях чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, отже підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст.72-77, 139, ч.3 ст.194, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (65025, м.Одеса, 11 лінія,25, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (65023, м.Одеса, вул.Л.Толстого,7, код ЄДРПОУ 36290160) про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії, задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі встановленому ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” за 2014-2017роки.
3. Зобов’язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (65023, м.Одеса, вул.Л.Толстого,7, код ЄДРПОУ 36290160) здійснити перерахунок, нарахування та виплату ОСОБА_1 (65025, м.Одеса, 11 лінія,25, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 3790(три тисячі сімсот дев’яносто)грн. щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій за період з 2014р. по 2017р. відповідно до ст.12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
.