
Справа № 308/14283/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.03.2019 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Лемак О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно заступника начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, одруженої, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом № 163 про адміністративне правопорушення від 26.11.2018 року та актом № 1103/07-16-13-12/41320961 від 26.10.2018 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (код ЄДРПОУ 41320961) з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 05 травня 2017 року по 30 вересня 2018 року, встановлено, що заступник начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області ОСОБА_1 05.08.2017-30.09.2018 рр. порушила порядок утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, а саме встановлено несвоєчасну сплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб за серпень 2018 року на суму 8 494,74 грн., чим порушено пп. 168.1.1 пп. 168.1.2 пп. 168.1.5, п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI із змінами та доповненнями та ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Представник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області – ОСОБА_2 в судовому засіданні подав клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі № 308/14283/18 згідно протоколу № 163 від 26.11.2018 року, так як 11.12.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 260/1363/18 за позовною заявою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області до Головного управління ДФС у Закарпатській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги про сплату боргу, а тому зазначені в протоколі № 163 правопорушення не набули законної сили.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Статтею 38 КУпАП регламентовано, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення, а якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст. 38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення). З урахуванням положень ст. 38 КУпАП щодо поділу адміністративних правопорушень на такі, що мають разовий характер та на триваючі правопорушення, обчислення строків адміністративного стягнення залежить від виду адміністративного правопорушення.
З протоколу № 163 про адміністративне правопорушення від 26.11.2018 року вбачається, що датою вчинення правопорушення 05.08.2017-30.09.2018 рр.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що у діянні заступника начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП - неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Факт вчинення та вина правопорушника стверджується протоколом № 163 про адміністративне правопорушення від 26.11.2018 року та актом № 1103/07-16-13-12/41320961 від 26.10.2018 року про результати документальної позапланової виїзної перевірки Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (код ЄДРПОУ 41320961) з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 05 травня 2017 року по 30 вересня 2018 року.
Разом із тим, згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу. Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Беручи до уваги те, що заступник начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області ОСОБА_1 вчинила правопорушення 05.08.2017-30.09.2018 рр., а справу про адміністративне правопорушення відносно неї, яка надійшла на розгляд суду 11.12.2018 року, розглянуто 06.03.2019 року після спливу встановленого ст. 38 КУпАП строку, провадження по даній справі слід закрити у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 163-4, п. 7 ст. 247, ст. 283 КУпАП, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності заступника начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3