Рішення № 80452743, 28.02.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2019
Номер справи
520/10195/18
Номер документу
80452743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан ОСОБА_1, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 лютого 2019 р. № 520/10195/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Рубан. В.В.,

за участі

секретаря судового засідання - Абояна І.І.,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ОСОБА_4 (61026, м.Харків, вул. Волошкова, 39, ідентифікаційний код- 02651820270) до ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, 46, ідентифікаційний номер - 39599198) про скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги та рішення,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач, Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 ОСОБА_4 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області , у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001311306 за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на суму грошового зобов’язання за податковим зобов’язанням ПДФО в сумі 36 295,60 грн., за штрафними санкціями в розмірі 18 147,80 грн. на загальну суму 54 443,40 грн., відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001351306 про зобов’язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 644,26 грн. за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28 685,87 грн., відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі рішення № 00001301306 від 20.09.2018 р. про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн., відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001321306 за платежем військовий збір на суму грошового зобов’язання 4 536,93 грн., відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001331306 за платежем податок на додану вартість на суму грошового зобов’язання 55 261,25 грн., відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1);

- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001341306 про зобов’язання сплатити штраф в сумі 22 104,50 грн. за платежем податок на додану вартість, відносно самозайнятої особи (фізичної особи-підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 (реєстраційний номер платника НОМЕР_1)

- стягнути з Державного бюджету України на користь самозайнятої особи (фізичної особи- підприємця) ОСОБА_3 ОСОБА_4 Кум ар (реєстраційний номер платника НОМЕР_1), судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 1714, 14 грн. (одна тисяча сімсот чотирнадцять гривень чотирнадцять копійок).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вважає прийняті ОСОБА_5 управлінням ДФС у Харківській області рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню

Ухвалою від 28.02.2019 року клопотання представника позивача про часткову відмову від позовних вимог у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ОСОБА_4 (61026, м.Харків, вул. Волошкова, 39, ідентифікаційний код- 02651820270) до ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, 46, ідентифікаційний номер - 39599198) про скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги та рішення, - задоволено. Закрито провадження в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 року № 00001311306 за платежем податок на доходи фізичних осіб, № 00001321306 за платежем військовий збір, № 00001331306 за платежем податок на додану вартість, № 00001341306 за платежем податок на додану вартість, № 00001351306 за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.

Представник позивача, у судовому засіданні просив позовні вимоги в частині скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 20.09.2018 року № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28685,87 грн ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області та рішення № 00001301306 від 20.09.2018 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн. ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві та в клопотанні про відмову від частини позовних вимог.

Представник відповідача у судовому засіданні та у письмовому відзиві на позов зазначив, що доводи позовної заяви є безпідставними та помилковими, а позов не підлягає задоволенню.

Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, встановив наступне.

Судом встановлено, що на підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.41.1 ст.41, п.61.1 п.61.2 ст. 61, пп.62.1.3 п. 62, пп75.1.2 п.75.1 ст. 75, ст.77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України, ст. 13 закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", наказу ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області № 5098 від 16.07.2018 року та плану-графіка проведення документальних планових перевірок суб`єктів господарювання на 2018 рік, ОСОБА_5 управлінням ДФС у Харківській області проведено документальну планову виїзну перевірку щодо діяльності самозайнятої особи ОСОБА_3 ОСОБА_4 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 року.

Перевірку проведено в офісному приміщенні за адресою: м.Харків, вул. Іскринська, 37.

За наслідками перевірки контролюючим органом складено акт перевірки від 31.08.2018 року, № 3655/20-40-13-15-07 «Про результати документальної планової виїзної перевірки самозайнятої особи ОСОБА_3 ОСОБА_4 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р., дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. ».

Перевіркою встановлено порушення позивачем :

- п.п. 177.4.1, п.п. 177.4.5 ст. 177, п.п. 177.5.3, п. 177.5 ст. 177 Податкового Кодексу України 2 грудня 2010 року № 2755-V1 (зі змінами та доповненнями), встановлено заниження суми податкового зобов'язання за 2016-2017рр. з податку на доходи фізичних осіб у сумі 36295,60 в тому числі по звітних (податкових) періодах: за 2016 р. на суму 23470.26 грн.; за 2017 р. на суму 12825.34 грн.;

- п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п.п. "г" п. 198.5. ст. 198 Початкового кодексу України № 2755-V1 від 02.12.2010 року, із змінами та доиовненнями, у результаті чого занижено податок на додану .вартість у періоді, що перевірявся, па загальну суму 44209,00 грн., у тому числі по періодах: 2016р. у сумі 26078,00 грн.; 2017р. у сумі 18131,00 грн;

- п. 201.1 ст.201 Податкового Кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. із змінами та доповненнями, порушення порядку реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 44209,00 грн. у т.ч. за 2016-2017рр. за виявлене порушення передбачено застосування штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових .зобов'язань з податку на додану вартість;

- абз. 1 п.2 ч.1 ст.7, п.2 ст.9 Закону України від 08.07.2010 року №2464-lV “Про збір та облік єдиного внеску на загальнооб’язкове державне соціальне страхування” - заниження сум страхових внесків від суми чистого доходу за 2016р. у сумі 28685,87 грн.;

- п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755- VI із змінами і доповненнями не нарахування та перерахування військового збору з сум чистого оподаткованого доходу за 2016-2017рр. у сумі 3024.62 грн.;

- п.57.1 ст.57 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-Vі (зі змінами та доповненнями), за виявлене порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- п. 201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) порушення термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних. За виявлене порушення передбачено застосування штрафу в розмірі 10 відсотків суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість.

За наслідками перевірки відповідачем прийняті: податкове повідомлення – рішення від 20.09.2018 року № 00001311306 за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування на суму грошового зобов`язання за податковим зобов`язанням ПДФО в сумі 36 295,60 грн., за штрафними санкціями в розмірі 18 147,80 грн. на загальну суму 54 443,40 грн., податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001351306 про зобов’язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 644,26 грн. за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28 685,87 грн., рішення № 00001301306 від 20.09.2018 р. про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн., податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001321306 за платежем військовий збір на суму грошового зобов’язання 4 536,93 грн., податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001331306 за платежем податок додану вартість на суму грошового зобов’язання 55 261,25 грн., податкове повідомлення - рішення від 20.09.2018 року № 00001341306 про зобов’язання сплатити штраф в сумі 22 104,50 грн. за платежем податок на додану вартість.

Не погодившись з рішеннями контролюючого органу, позивач надав до ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області заперечення до акту перевірки від 31.08.2018 року № 3655/20-40-13-15-07/НОМЕР_1.

ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 19.09.2018 року № 9409/ФОП/20-40-13-06-17 залишено без змін висновки акту.

Позивач оскаржив спірні податкові повідомлення - рішення до Державної фіскальної служби України.

Рішенням ДФС України про результати розгляду скарги № 16962/Д/99-99-11-02-02-25 від 01.11.2018 року відмовлено в задоволенні скарги в частині скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28 685,87 грн. та рішення № 00001301306 від 20.09.2018 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн.

Розгляд скарги в частині інших рішень продовжено до 01.12.2018 року.

Рішенням ДФС України про результати розгляду скарги № /Д/99-99-11-05-01-14 від 30.11.2018 року залишено без змін, податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області від 20.09.2018 року № 00001351306, скасовано податкове повідомлення-рішення ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 року № 00001311306, № 00001321306, № 00001331306, № 00001341306, скаргу ФОП ОСОБА_3 в цій частині частково задоволено.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон України №2464-VI), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464-VI, недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.

Пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України №2464-VI визначено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць. У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Частинами 2-3 статті 9 Закону України №2464-VI встановлено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

За приписами абзацу 3 частини 8 статті 9 Закону України №2464-VI, платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України №2464-VI, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Згідно з ч. 4 ст. 25 Закону України №2464-VI, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Пунктом 3 Розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі - Інструкція) передбачено, що органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо:

дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів;

платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску;

платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим цього пункту, вимога про сплату боргу (недоїмки) надсилається (вручається): платникам, зазначеним у підпунктах 3 (фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування) пункту 1 розділу II цієї Інструкції, протягом п'ятнадцяти робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.

Вимога про сплату боргу (недоїмки), окрім загальних реквізитів, повинна містити відомості про розмір боргу, у тому числі суми недоїмки, штрафів та пені, обов'язок погасити борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Пунктом 4 Інструкції визначено, що вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи). Орган доходів і зборів веде реєстр виданих вимог про сплату боргу (недоїмки) за формою згідно з додатком 8 до цієї Інструкції. При формуванні вимоги про сплату боргу (недоїмки) їй присвоюється порядковий номер, який складається з трьох частин: 1 частина - літера "Ю" (вимога до юридичної особи) або "Ф" (вимога до фізичної особи), 2 частина - порядковий номер, 3 частина - літера "У" (узгоджена вимога). Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.

Відповідно до п. 55.1 ст. 55 ПК України податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.

Відповідно до п. 55.2 ст. 55 ПК України контролюючими органами вищого рівня є:

центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, - для контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць;

контролюючі органи в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи - для державних податкових інспекцій, які їм підпорядковуються.

Як встановлено матеріалами справи, Рішенням ДФС України про результати розгляду скарги № /Д/99-99-11-05-01-14 від 30.11.2018 року залишено без змін, податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області від 20.09.2018 року № 00001351306, скасовано податкове повідомлення-рішення ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 року № 00001311306, № 00001321306, № 00001331306, № 00001341306, скаргу ФОП ОСОБА_3 в цій частині частково задоволено.

Згідно з п.п. 60.1.2 п. 60.1 ст. 60 ПК України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо: контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення про нарахування суми грошового зобов'язання або податкову вимогу.

Відповідно до п. 60.3, 60.4. ст. 60 ПК України у випадках, визначених підпунктом 60.1.2 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування такого податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затвердженого Наказ Міністерства фінансів України 28.12.2015 № 1204, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 р. за № 124/28254 (далі за текстом - Порядку №1204 від 28.12.2015), податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо: 1) контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення. Згідно з п.2 Порядку №1204 від 28.12.2015 у випадках, визначених підпунктом 1 пункту 1 цього розділу, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування такого податкового повідомлення-рішення.

З аналізу наведених норм чинного податкового законодавства, суд приходить до висновку, що спірні вимога про сплату боргу (недоїмки) ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28 685,87 грн. та рішення ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області № 00001301306 від 20.09.2018 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн. підлягають скасуванню, оскільки були прийняті в результаті винесення податкового повідомлення-рішення від 20.09.2018 року № 00001311306, за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування на суму грошового зобов'язання за податковим зобов'язанням ПДФО в сумі 36 295,60 грн., за штрафними санкціями в розмірі 18147,80 грн. на загальну суму 54443,40 грн., яке скасоване рішення Державної фіскальної служби України про результати розгляду скарги від 30.11.2018 року № /Д/99-99-11-05-01-14 та яке фактично було базою для нарахування єдиного соціального внеску, а отже слугувало підставою для прийняття спірних податкових повідомлень - рішень.

З огляду на викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 та рішення ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області № 00001301306 від 20.09.2018 року підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ОСОБА_4 (61026, м.Харків, вул. Волошкова, 39, ідентифікаційний код- 02651820270) до ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, 46, ідентифікаційний номер - 39599198) про скасування податкових повідомлень-рішень, вимоги та рішення- задовольнити.

Скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області від 20.09.2018 р. № Ф-00000121306 щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 28 685,87 грн., рішення ОСОБА_5 управління ДФС у Харківській області № 00001301306 від 20.09.2018 року про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 5 737,18 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 13.03.2019 р.

Суддя Рубан В.В.