
Справа № 360/172/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2019 року смт.Бородянка
Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в селі Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого приватним підприємцем, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3,
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 09 січня 2019 року, о 09 годині 30 хвилин, по вул.Центральна, 150, в сел.Бородянка Київської області, ОСОБА_1, з ознаками наркотичного сп’яніння (бліде обличчя, тремтіння пальців рук, зіниці очей не реагують на світло), керував автомобілем «ВАЗ 211440», реєстраційний номер НОМЕР_1, від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився у встановленому законом порядку в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.
При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснивши, що 09 січня 2019 року, о 09 годині 30 хвилин, в сел.Бородянка Київської області, по вул.Центральна, він їхав за кермом автомобіля «ВАЗ 211440», реєстраційний номер НОМЕР_1, і його зупинили працівники поліції, які безпідставно запідозрили, що він перебував у стані наркотичного сп’яніння, на що він працівникам поліції пояснював, що з 08 січня 2019 року по 05 годину 30 хвилин 09 січня 2019 року, він перебуваючи в приватному гаражі фарбував автомобіль. Проте працівники поліції на його пояснення ніяк не відреагували і запропонували проїхати до лікаря в м.Ірпінь, для медичного огляду, але погоджувався пройти медичний огляд у Бородянській ЦРЛ. Після чого був складений протокол про адміністративне правопорушення, і вирішив поїхати до Бородянської ЦРЛ, щоб пройти медичний огляд, і висновком було, що ознак алкогольного та наркотичного сп’яніння не виявлено.
Із наданих письмових пояснень свідка ОСОБА_2 вбачається, 09 січня 2019 року, в сел.Бородянка Київської області по вул.Центральна, він був свідком того, як працівники поліції пропонували водію ОСОБА_1 пройти медичне обстеження, а чи пропонували пройти медичний огляд на стан наркотичного сп’яніння, на місці зупинки, він не пам’ятає.
В судове засідання свідок ОСОБА_3 та інспектор БПП в с.Чайки УПП в Київській області ДПП ОСОБА_4, не з’явилися.
Оцінюючи досліджені докази, суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За змістом ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст.266 КУпАП огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівниками поліції в присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, працівниками поліції з використанням спеціальних технічних засобів або незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Відповідно до п.6, 7 розділу І та п.8, 9, 10 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
В даному випадку працівниками поліції зазначені вимоги дотримані не були.
Як убачається із висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, 09 січня 2019 року, о 10 годині 30 хвилин, ОСОБА_1, самостійно звернувся до КЗ БРР «Бородянська ЦРЛ», і пройшов медичний огляд, висновком якого було, що в ОСОБА_1 ознак сп’яніння не виявлено.
Із відтвореного відео з нагрудної камери працівника поліції вбачається, що ОСОБА_1 було запропоновано пройти медичний на стан наркотичного сп’яніння в лікаря-нарколога, від чого він відмовився, а пройти медичний огляд на місці зупинки за допомогою спеціального технічного засобу, ОСОБА_1, не пропонували.
В протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що водій відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку, проте належних, передбачених зазначеними нормативними актами, доказів, які би підтверджували цей факт суду не надано.
Оцінюючи викладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а тому провадження у справі з цих підстав необхідно закрити.
Керуючись п.1 ст.247, ст.284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяОСОБА_5