
Справа № 282/335/19
Провадження № 3/282/167/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2019 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Гуцал П.І., розглянувши матеріали, які надійшли від в.о начальника Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого оператором АЗС «Альянс Холдинг»,
за ст.130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
14 березня 2019 року до Любарського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БР №183552 від 02.03.2019 року щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, який згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями був переданий на розгляд судді Гуцалу П.І. 14.03.2019 року.
Згідно ч.ч.1-3 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Частиною 1 ст.9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган при розгляді справи зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №183552 від 02.03.2019 року щодо ОСОБА_1, останній не відповідає вищезазначеним приписам чинного законодавства.
Так, зокрема в протоколі ОСОБА_1 повідомлено, що справа буде розглядатися Любарським районним судом Житомирської області о 10 год. 00 хв., однак не зрозуміло чи 13 березня 2019 року чи 23 березня 2019 року. Якщо датою розгляду справи, яка зазначена у протоколі є 13.03.2019 року, то суд вважає за необхідне зазначити, що згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вказана справа надійшла до суду лише 14.03.2019 року. У разі, якщо датою розгляду справи є 23.03.2019 року, то суд звертає увагу на те, що вказаний день є суботою і згідно розпорядку роботи Любарського районного суду є вихідним днем.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 256, 278, КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення №282/335/19 (провадження №3/282/167/19) відносно ОСОБА_1, за ч.1 ст.130 КУпАП, повернути до Брусилівського ВП Коростишівського ВП ГУНП в Житомирській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Гуцал П. І.