
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"12" березня 2019 р. Справа № 0940/2101/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду питання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец Захід" до Івано-Франківської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 05.10.2018 року,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спец Захід" звернулося до суду з позовом до Івано-Франківської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 05.10.2018 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.12.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Предметом спору даної справи є скасування рішення про коригування митної вартості товару Івано-Франківської митниці Державної фіскальної служби №UA206000/2018/0000778/2 від 05.10.2018 року.
Стаття 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства визначено, справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Суть офіційного з'ясування всіх обставин у справі визначена в частині четвертій статті 9 цього Кодексу, якими встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Таким чином, також принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі зобов'язує суд вчинити всі необхідні дії для повного та всебічного з'ясування фактичних обставин справи з метою забезпечення прийняття правосудного рішення.
Так, в ході розгляду справи, на переконання суду, є необхідним встановити факт належності та допустимості окремого доказу - рішення начальника Підкарпатської митно-податкової служби у Перемишлі Республіки Польща від 21.11.2018 року № 402010-ОС.4401.676.2018/М/jmk, з огляду на те, чи вказаний документ підлягає обов'язковій легалізації у відповідності до вимог Віденської конвенції «Про консульські зносини» 1963 року.
12.03.2019 року в судовому засіданні, суд заслухавши пояснення сторін, дійшов висновку, що для правильного та об'єктивного вирішення справи слід надати можливість стороні позивача звернутися до консульської установи Республіки Польща на території України з відповідним запитом.
Згідно пункту 7 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Відтак, з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі, на підставі пункту 7 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 0940/2101/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец Захід" до Івано-Франківської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 05.10.2018 року до часу надходження відповіді від консульської установи Республіки Польща на території України на відповідне зверненням позивача.
На підставі наведеного та керуючись статтями 72, 73, пункту 7 частини 2 статті 236, 241-243, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 0940/2101/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Спец Захід" до Івано-Франківської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів від 05.10.2018 року до часу надходження відповіді від консульської установи Республіки Польща на території України на відповідне зверненням позивача.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Панікар І.В.