
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2019 року справа № 813/2242/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – військова частина А3085, про визнання нечинним і скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) подав позов до Львівського обласного військового комісаріату (далі – комісаріат, відповідач), в якому просить:
- скасувати та визнати нечинним рішення комісії з розгляду питань пов’язаних із встановленням статусу учасника бойових дій Львівського обласного військового комісаріату № 6 від 24.03.2017 в частині відмови ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у наданні статусу учасника бойових дій, як колишньому військовослужбовцю;
- зобов’язати комісію з розгляду питань пов’язаних із встановленням статусу учасника бойових дій Львівського обласного військового комісаріату переглянути питання щодо надання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 статусу учасника бойових дій та зобов’язати визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 учасником бойових дій і видати посвідчення встановленого зразка.
В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що ОСОБА_1 в період з 13.08.2015 по 28.10.2016 проходив службу в Збройних Силах України та безпосередньо перебував в районі проведення антитерористичної операції в період з 21.11.2015 по 23.11.2015, а також в період з 19.12.2015 по 23.12.2015.
15 березня 2017 року позивач подав через Стрийський об’єднаний міський військовий комісаріат до Львівського обласного військового комісаріату з відповідними додатками заяву про встановлення ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій за участь в АТО.
24 березня 2017 року комісією Львівського обласного військового комісаріату з розгляду питань пов’язаних із встановленням статусу учасника бойових дій було винесено рішення про відмову у встановленні такого статусу, оскільки документи ОСОБА_1 не відповідали вимогам постанови КМУ від 20.08.2014 № 413 “Про затвердження порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення”, в зв’язку з тим, що термін перебування в районі проведення антитерористичної операції становить менше 30 днів, як це вимагає норма пункту 2-1 зазначеного Порядку.
Позивач не погоджується з вказаним рішенням, оскільки на момент перебування позивача в районах проведення бойових дій, діяла редакція Постанови КМУ № 413 від 26.08.2015, в якій пункт 2-1 був відсутній, тобто не було обмежень щодо тривалості залучення в антитерористичній операції або кількості днів перебування в районах її проведення. Позивач вважає, що має право отримати статус учасника бойових дій незалежно від кількості днів перебування у зоні АТО.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 26.06.2017 відкрито провадження в адміністративній справі та залучено до участі в справі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача – військову частину А2050.
26 червня 2017 року ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду закінчено підготовче провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 04.07.2017.
03 липня 2017 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшло заперечення проти позову, в якому Львівський обласний військовий комісаріат просив в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю зазначивши при цьому, що підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 немає, оскільки позивач на розгляд комісії не надав документів про безпосередню його участь у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Окрім того, на момент звернення ОСОБА_1 до комісії в постанову Кабінету Міністрів України були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 602, відповідно до яких статус учасника бойових дій надається особам, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 25.10.2018 справу № 813/2242/17 на підставі пункту 4 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передано на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
19 грудня 2018 року вказана адміністративна справа надійшла до Черкаського окружного адміністративного суду та шляхом автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Гаврилюку В.О.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 прийнято адміністративну справу до провадження судді Гаврилюка В.О., вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 21 січня 2019 року.
26 грудня 2018 року ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду витребувано у Генерального штабу Збройних Сил України (03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6) розпорядження від 10.08.2015 № 304/2/3566т.
11 січня 2019 року на виконання вимог ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 про витребування доказів у справі № 813/2242/17 заступник командувача з логістики – начальник логістики командування Сухопутних військ Збройних Сил України надав пояснення з додатками.
21 січня 2019 року представник третьої особи подав заяву про відкладення розгляду справи.
21 січня 2019 року ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду підготовче засідання у справі відкладено до 05 лютого 2019 року.
01 лютого 2019 року представник позивача надіслав до суд клопотання про розгляд справи без участі як позивача так і його представника.
04 лютого 2019 року Львівський обласний військовий комісаріат надіслав до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
04 лютого 2019 року ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду в задоволенні клопотання Львівського обласного військового комісаріату про розгляд справи № 813/2242/17 у режимі відеоконференції відмовлено.
05 лютого 2019 року представник третьої особи подав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника ВЧ А3085.
Усною ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 05.02.2019, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті та вирішено розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що позивач, відповідно до тимчасового посвідчення офіцера запасу № 1, проходив військову службу в Збройних Силах України з 13.08.2015 по 28.10.2016.
Згідно з посвідченням про відрядження № 2473 від 20.11.2015, виданим військовою частиною польова пошта В2050 та витягом з наказу командира військової частини-польова пошта В2050 від 20.11.2015 № 1411 старший лейтенант ОСОБА_1 вибув в В0849 м. Волноваха з метою відрядження – прийом озброєння та військової техніки, термін відрядження 3 доби з 21.11.2015 по 23.11.2015, підставою для даного відрядження послужив наказ командира ВЧ-ПП В2050 від 21.11.2015 №210 та службовий лист № 116/4/21284 від 20.11.2015.
Також відповідно до посвідчення про відрядження № 2805 від 18.12.2015, виданого військовою частиною польова пошта В2050 ОСОБА_1 перебував в районі проведення антитерористичної операції протягом 7 календарних днів (з 18 по 24 грудня 2018 року).
Позивач звернувся до військового комісаріату Стрийського об’єднаного міського військового комісаріату з заявою від 15.03.2017, в якій просив оформити та направити документи, подані разом із вказаною заявою, на розгляд комісії Львівського обласного військового комісаріату для прийняття рішення щодо встановлення ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій за участь в АТО.
24 березня 2017 року комісія Львівського облвійськкомату з розгляду питань пов’язаних із встановленням статусу учасника бойових дій, розглянувши представлені документи старшого лейтенанта ОСОБА_1, прийняла рішення про відмову у встановленні статусу учасника бойових дій, оскільки поданий комплект документів не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 “Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення” зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 602.
Одночасно позивача повідомлено, що у відповідності до пункту 2-1 вищевказаної Постанови Кабінету Міністрів України № 413 статус учасника бойових дій надається особам, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.
27 березня 2017 року Державна служба України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції листом № 1262/01/05.1-17 повідомила позивачу, що державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції розглянула звернення позивача від 15.03.2017 щодо надання інформації стосовно отримання статусу учасників бойових дій та за результатами розгляду звернення ОСОБА_1 повідомляє, що в даному випадку необхідно застосовувати редакцію Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413, діючу на момент завершення позивачем виконання завдань в районах проведення антитерористичної операції, оскільки саме після цього виникають правовідносини із наданням позивачу статусу учасника бойових дій, які полягають у обов’язку командирів (начальників) військової частини (органів, підрозділів0 або інших керівників підприємств, установ та організацій подати довідку (за формою згідно з додатком1 до Порядку) та необхідні документи на розгляд до відповідної комісії.
Позивач не погоджується з рішенням комісії з розгляду питань пов’язаних із встановленням статусу учасника бойових дій Львівського обласного військового комісаріату № 6 від 24.03.2017 в частині відмови ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у наданні статусу учасника бойових дій, як колишньому військовослужбовцю, а тому звернувся за захистом своїх прав, свобод та інтересів до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII (далі – Закон № 3551-XII у редакції, що діє з 24.03.2016) учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України. Порядок позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту, визначає Кабінет Міністрів України.
Процедуру надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та категорії таких осіб визначає Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 (далі - Порядок № 413 у редакції, що діяла 16.09.2016).
Згідно з Порядком № 413 статус учасника бойових дій надається, зокрема, військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Пунктом 2-1 Порядку № 413 визначено, що статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.
Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.
Відповідно пункту 4 Порядку № 413 підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення: витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документи про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення; для осіб, які залучалися до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, - документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, витяги з бойових наказів, бойових розпоряджень, бойових донесень (журналів бойових дій, оперативних завдань), які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів; для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), - документи, зазначені в абзаці другому цього пункту, матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв; для осіб, зазначених в абзаці третьому пункту 2 цього Порядку, - документи про залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, передбачені абзацами другим - четвертим цього пункту, або нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків із числа осіб, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які разом із такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій або інваліда війни, у разі підтвердження суб’єктами боротьби з тероризмом факту взаємодії зазначених осіб (особисто або під час перебування у складі добровольчих формувань) із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями та правоохоронними органами; для осіб, які проходять службу (працюють) у військових частинах (органах, підрозділах), установах та організаціях або на підприємствах, які постійно дислокуються чи розташовані безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, - витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення.
Згідно із пунктом 5 Порядку № 413 рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається: комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Генеральній прокуратурі України, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, ДФС (далі - комісія); міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - міжвідомча комісія), - у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання.
Пунктами 6, 8 Порядку № 413 передбачено, що для надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзацах другому та третьому пункту 2 цього Порядку, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (після видання відповідного наказу керівника Антитерористичного центру при СБУ або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ) зобов'язані подати на розгляд комісії, утвореної міністерством, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу чи працювали особи, довідки за формою згідно з додатком 1 та документи із зазначених у пункті 4 цього Порядку, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. У разі коли місце постійної дислокації військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації розташоване безпосередньо у районі проведення антитерористичної операції, документи командирами (начальниками) або іншими керівниками підприємств, установ та організацій подаються на розгляд комісії не раніше ніж через 30 календарних днів після зарахування осіб до списків військової частини (органу, підрозділу) або підприємства, установи та організації чи призначення їх на відповідні посади.
У разі відмови в наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд комісії за рішенням керівника відповідного міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади чи іншого державного органу, зазначеного у пункті 5 цього Порядку.
Як свідчать матеріали справи, позивач 15.03.2017 звернувся до військового комісаріату Стрийського об’єднаного міського військового комісаріату із заявою, в якій просив оформити та направити документи позивача на розгляд комісії Львівського обласного військового комісаріату для прийняття рішення щодо встановлення ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій за участь в АТО.
До вказаної заяви позивачем додані копії документів, зазначені в додатках до заяви від 15.03.2017, однак в порушення Порядку № 413 позивачем не додано: довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення і захисті неналежності, суверенітету та територіальної цілісності України, витяг з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяг з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угрупувань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції.
Також, суд зазначає, що на момент звернення ОСОБА_1 із заявою від 15.03.2017 до військового комісаріату Стрийського об’єднаного міського військового комісаріату постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 року № 602 були внесені зміни до Порядку № 413, а саме вказаний Порядок доповнено пунктом 2-1 відповідно до якого статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, в разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення.
Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.
Суд встановив, що позивач перебував у відрядженні в зоні АТО з 19 по 23 грудня 2015 року, що підтверджується наказами командира ВЧ польова пошта В0849 від 19.12.2015 № 364 та від 23.12.2015 № 368 та з 21.11.2015 по 23.11.2015, що підтверджується посвідченням про відрядження № 2473 від 20.11.2015, наказом ВЧ польової пошти В2050 від 21.11.2015 № 210.
Отже, позивач був залучений до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, а тому відповідно до Порядку № 413, а саме пункту 2-1, позивач немає права на отримання статусу учасника бойових дій.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, в задоволенні яких слід відмовити.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов’язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов’язані із прибуттям до суду; пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов’язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов’язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини 1 статті 139 вказаного Кодексу при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Зважаючи на те, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню, то підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 – 246, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Учасники справи:
1) позивач – ОСОБА_1 (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Морозенка, 86, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1);
2) відповідач – Львівський обласний військовий комісаріат (79005, м. Львів, вул. Франка, 25, ідентифікаційний код 08412340);
3) третя особа – військова частина А3085 (08457, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, смт. Дівички-1, ідентифікаційний код 26615319).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 07.03.2019.
Суддя В.О. Гаврилюк