ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 листопада 2009 року <Час проголошення >справа № 2а-11860/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П. при секретарі Манічевій В.В. вирішив адміністративну справу
за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві
до Приватного підприємства "Деркач"
простягнення 1700, 00 грн. за участю представників сторін:
від позивача: Брижицька О.Л.
від відповідача: не з’явився
На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 12 листопада 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві звернулось до суду з позовом про стягнення з Приватного підприємства "Деркач" 1700, 00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачені фінансові санкції, визначені йому згідно рішення № 260881/32-112/0204 від 30.03.2009 року у розмірі 1700, 00 грн.
Штрафні санкції до відповідача застосовані за порушення згідно складеного акту перевірки № 261239/0373/32-112/ від 26.03.2009 року, у якому зазначено про зберігання двох пляшок вина "Тамянка" преміум, ординарного столового напівсухого булого об'ємом 1 л., міцністю 9-12%, дата розливу 02.10.2008 року виробництва ТОВ "Бізнес Вин" та однієї пляшки вина Портвейн приморського, виноградного, ординарного міцного, червоного об'ємом 1 л., міцністю 17%, дата розливу 28.01.2009 року, виробництва ТОВ "Бізнес Вин" без марок акцизного збору, тоді як алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, мають позначатися марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.09.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 20.10.2009 року.
В судових засіданнях 20.10.2009 року та 12.11.2009 року представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, явку представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином за адресою вказаною у витязі з ЄДРПОУ.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників Позивача, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору та контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України м. Києві проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Білоруська, 15-а і використовується ПП "Деркач" за результатами якої складено акт № 261239/0373/32-112 від 26.03.2009 року.
При здійсненні перевірки виявлені порушення ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 № 481/95-ВР –зокрема, факт зберігання двох пляшок вина "Тамянка" преміум, ординарного столового напівсухого булого об'ємом 1 л., міцністю 9-12%, дата розливу 02.10.2008 року виробництва ТОВ "Бізнес Вин" та однієї пляшки вина Портвейн приморського, виноградного, ординарного міцного, червоного об'ємом 1 л., міцністю 17%, дата розливу 28.01.2009 року, виробництва ТОВ "Бізнес Вин" без марок акцизного збору.
Згідно ст. 11 цього Закону алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, мають позначатися марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Доказів, які б спростували встановлені актом перевірки факти щодо зберігання в магазині трьох пляшок вина без марок акцизного збору, відповідачем не надано.
Абзацом 13 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності товарів, але не менше 1700, 00 гривень.
Відповідно до частини 4 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою статті 17 цього Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Як підтверджено матеріалами справи, позивачем у відповідності до ч. 4 ст. 17 Закону України Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та положень Постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", було прийняте рішення від 30.03.2009 року № 260881/32-112/0204 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 грн.
Доказів сплати відповідачем фінансових санкцій, визначених вказаним рішенням, суду не надано.
Частинами 5 та 6 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідач не надав доказів на підтвердження того, що оскаржив рішення контролюючого органу до суду і воно було визнано недійсним, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, інших доказів на спростування позовних вимог відповідачем не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 94, 158-163, 167 КАС України, адміністративний суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства „Деркач” (04119, м. Київ, вул. Білоруська, 15-а, код 21549693) до Державного бюджету України (код платежу 21081100 Шевченківський район УДК у м. Києві, р/р 31117106700011, МФО 820019, отримувач РВДК у Шевченківському районі, код 26077968 ) фінансові санкції в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Васильченко І.П.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 16.11.2009 року.