
Справа № 127/6309/19
Провадження № 3/127/1400/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2019 рокум. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДФС у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера ТОВ «Вінницький завод пакувальних виробів «ВІНТАР» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, 3-й пров. Сагайдачного, 5А, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Вінницький міський суд Вінницької області 04 березня 2019 року надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення ч.1 ст. 163-4 КУпАП, судом було встановлено, що відповідно до п.2 ст.278 КУпАП неправильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 6 «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення при викладенні обставин правопорушення» у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено. Згідно п. 4 Інструкції зміст Протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
В порушення ст. 256 КУпАП та «Інструкції оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», в протоколі про адміністративне правопорушення при зазначенні суті та об’єктивної сторони правопорушення не вказано дати та часу його вчинення, що унеможливлює всебічно та об’єктивно розглянути справу. Наявне у протоколі посилання на дату вчинення правопорушення «в період перевірки з 01.01.16 по 30.06.18» не може прийматися судом як дата вчинення правопорушення.
Судом встановлено, що адміністративні матеріали містять неповну, незасвідчену належним чином копію акту №426/1401/00383679 від 08 лютого 2019 року про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Вінницький завод пакувальних виробів «ВІНТАР», що позбавляє суд можливості вивчити та дослідити зазначений доказ.
Суд не може розцінювати неповну копію акту в якості "витягу акту", оскільки даний документ не відповідає визначенню витяга (зі службового документа), зазначеному в п.3.17 Національного стандарту України «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять» ДСТУ 2732:2004, затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 травня 2004 р. № 97, та не містить всіх реквізитів згідно правил діловодства та документознавства.
Окрім зазначеного, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності «зі слів не притягалася». Разом з тим, в доданих до протоколу матеріалах відсутні будь-які відомості щодо даного факту, що унеможливлює вірно кваліфікувати дії ОСОБА_1 При цьому, суд звертає увагу на те, що відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності раніше, зазначене в протоколі про адміністративне правопорушення як « раніше не притягалася» не можуть прийматись судом як достовірні.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КупАП підлягають поверненню до Головного управління ДФС у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Враховую вищевикладене, керуючись ст.ст. 163-4, 256, 268, 277, 278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, повернути Головному управлінню ДФС у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: