Ухвала суду № 80258449, 01.03.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2019
Номер справи
320/5354/18
Номер документу
80258449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про зупинення провадження в адміністративній справі

01 березня 2019 року 320/5354/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Київського обласного військового комісаріату, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області, в якому просить:

- визнати бездіяльність Київського обласного військового комісаріату щодо надання довідки про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримав на час звільнення із Збройних Сил України - протиправною та зобовязати Київський обласний військовий комісаріат надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримав на час звільнення з лав Збройних Сил, а саме: надбавка за кваліфікацію у розмірі 7% посадового окладу.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.10.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі, розгляд якої здійснюється у порядку спрощеного провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 вирішено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

У підготовче засідання, призначене на01.03.2019, учасники справи не з'явились, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином.

Разом з цим, 27.02.2019 через канцелярію суду від позивача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18 та про розгляд даного клопотання без участі позивача.

Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та не чинними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам” та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.03.2018 №826/3858/18 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про визнання постанови протиправною та нечинною в частині.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено (номер рішення в ЄДРСР 79199205).

Визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Суд зазначає, що предметом позову у справі №320/5354/18 є вимога щодо визнання бездіяльності Київського обласного військового комісаріату щодо надання довідки про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, які ОСОБА_1 отримав на час звільнення з лав Збройних Сил, зокрема, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим особам".

У той же час, предметом позову у справі №826/3858/18 є вимоги про визнання окремих пунктів постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 протиправними та не чинними.

Суд зазначає, що предметом позову у справі №320/5354/18 є вимога щодо зобов'язання Київського обласного військового комісаріату надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил, зокрема, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим особам".

У той же час, предметом позову у справі №826/3858/18 є вимоги про визнання окремих пунктів постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 протиправними та не чинними.

Таким чином, суд вважає неможливим розгляд адміністративної справи №320/5354/18 до вирішення справи №826/3858/18, оскільки в рамках розгляду справи №826/3858/18 судом буде надана правова оцінка постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, що має вирішальне значення у питанні її правозастосування.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З огляду на вищезазначене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №320/5354/18 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18, яка перебуває у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва.

Керуючись статтями 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Зупинити провадження в адміністративній справі №320/5354/18 до набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18, яка перебуває у провадженні Окружного адміністративного суду м. Києва.

2. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Терлецька О.О.