
гСправа № 358/216/19 Провадження № 3/358/90/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2019 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Управляння захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, українця, працюючого в ТОВ «Агро» м. Миронівка, РНОКПП - НОМЕР_1, паспорт серії СМ № 650980, виданий 04.10.2004 року Богуславським РВ ГУ МВС України в Київській області,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Старшина служби цивільного захисту, ОСОБА_1, обіймаючи до 17.05.2018 посаду водія 13 ДПРЧ (м. Богуслав) 3 ДРПЗ ГУ ДСНС України у Київській області, являючись суб’єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. Закону України «Про запобігання корупції» (далі-Закону), примітки до ст. 172-6 КУпАП, на яку поширюється дія Закону, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп.2. ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням за період (з 01.01.2018 по 17.05.2018), не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Будучи допитаним під час судового розгляду справи, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю та щиро покаявся.
Прокурор Саламашенко А.Л. під час розгляду справи просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1 КУпАП України, зазначивши, що в матеріалах адміністративної справи міститься достатньо доказів на підтвердження його вини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Як було встановлено судом, наказом ГУ МНС України в Київської області від 01.02.2008 № 10 «Про зарахування на службу, присвоєння перших спеціальних звань та призначення на посади рядового та молодшого начальницького складу» ОСОБА_1, відповідно до пунктів 19,21,26,58,60 Положення «Про порядок проходження служби органами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» прийнято на службу із зарахуванням в кадри міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, присвоєно спеціальне звання, молодший сержант служби цивільного захисту та призначено на посаду пожежного 40 підпорядкованої державної пожежної частини (м. Богуслав).
Відповідно до наказу ГУ МНС України в Київській області від 30.11.2009 № 120 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено водієм 40 підпорядкованої державної пожежної частини (м. Богуслав) зазначеного Головного управління.
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій і в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи реорганізоване в Державну службу України з надзвичайних ситуацій згідно з Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».
Наказом ГУ ДСНС України в Київської області від 17.10.2016 № 348 «Про присвоєння спеціальних звань» ОСОБА_1, водієві 13 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області (м. Богуслав), присвоєно спеціальне звання «старшина служби цивільного захисту».
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 № 593 затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (далі - Положення). Відповідно до п. 15 Положення склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий. До молодшого начальницького складу належить: молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.
Відповідно до п. 6 Положення особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом.
Згідно з підпунктом «д» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є особи рядового і начальницького складу державної кримінальної служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України.
Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб’єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п.4 і п.5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_1, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, є суб’єктом на якого поширюється дія Закону та є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
ОСОБА_1 05.05.2016 письмово попереджений про відповідальність за вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень.
Отже, ОСОБА_1, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту був належним чином попереджений про встановлені Законом обмеження.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18.08.2016 № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:
щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону, службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Отже ОСОБА_1, будучи станом 01.01.2017 особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, був зобов’язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Встановлено, що наказом ГУ ДСНС у Київській області від 16.05.2018 № 137 старшину служби цивільного захисту ОСОБА_1, водія 13 ДПРЧ З ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській областям. Богуслав), за його згодою звільнено з 17.05.2018 зі служби, (з виключенням з кадрів ДСНС України) в запас. Підставою для його звільнення є рапорт ОСОБА_1 та подання начальника 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області (м. Богуслав).
Крім того встановлено, що відповідно до запису в послужному списку ОСОБА_1 останній отримав трудову книжку та військовий квиток лише 19.06.2018.
Відповідно до ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України власник, або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу. При звільнені працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення, що зазначено у ст. 116 Кодексу законів про працю України.
Згідно з п. 4.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 днем звільнення є день видачі трудової книжки.
Отже ОСОБА_1, будучи особою начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, знаючи про припинення своїх повноважень, мав подати декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше дня такого припинення тобто до 00 годин 00 хвилин 19.06.2018 року.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію перед звільнення за період не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подав лише 04.10.2018 о 12 год. 48 хв., тобто не своєчасно без поважних причин.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, його вина також підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 550 від 31.01.2019 року, в якому зазначено детально всі обставини вчинення правопорушення, інформацією з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією витягів з наказів про призначення на посаду, присвоєння спеціальних звань та переміщення по службі ОСОБА_1
Таким чином, враховуючи всі обставини справи, а також наявні у справі докази, в тому числі визнання вини ОСОБА_1, суд вважає, що вина останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.172-6 ч.1КУпАП, підтверджується в повному обсязі.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність, є щире каяття у вчиненому правопорушенні, обтяжуючих обставин не встановлено.
Приймаючи до уваги наведене, з врахуванням обставин справи, особи правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь його вини, його щире каяття, суд вважає, за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
У відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, та враховуючи положення п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 252, 280, 283, 284, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови – не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений ст. 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, штраф у подвійному розмірі в сумі 2040 гривень, відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подач і апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Головуючий: суддя ОСОБА_2