
Справа № 457/122/19
провадження №3/457/97/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2019 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Грицьків В.Т.,
за участю секретаря Ринди О.О.,
з участю прокурора Тидаша О.І.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управляння захисту економіки в Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, працюючого головним спеціалістом планово-економічноговідділу Трускавецької міської ради, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Трускавецького міського суду Львівської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
Згідно протоколу № 149 від 28.01.2019 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради, відповідно до розпорядження т.в.о. міського голови Трускавецької міської ради №45-к від 02.03.2009 року, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та пояснила, що вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною і по причині хвороби дітей вона пропустила кінцеву дату подачі декларації. Вона просто забула її подати.
Прокурор Тидаш О.І. в судовому засіданні підтримав те, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП, а саме: щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік подала 25.04.2018 року о 18:07 год. на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Просив визнати ОСОБА_1винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши учасників судового розгляду, враховуючи думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступних висновків.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до розпорядження т.в.о. міського голови Трускавецької міської ради №45-к від 02.03.2009 року, ОСОБА_1 перебуває на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради і, відповідно, до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_1 зобов’язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.04.2018 р. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2017 рік о 18:07 год. 25.04.2018 року. Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації за 2017 рік ОСОБА_1 судом не встановлені.
З аналізу наведених правових норм та матеріалів справи, випливає, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради і, відповідно, до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,тим самим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6КУпАП, є місце праці ОСОБА_1 а саме: планово-економічний відділ Трускавецької міської ради, розташованого за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, оскільки обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що вона перебуває на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради.
Датою виявлення правопорушення є 30.11.2018 року, оскільки саме тоді працівник Управляння захисту економіки Національної поліції України звернувся до міського голови м. Трускавця з відповідним запитом.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 25.04.2018 року.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Здійснюючи аналіз вищезазначених нормативно-правових актів в сукупності з дослідженими в судовому засіданні доказами, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім визнання своєї вини правопорушницею, вина правопорушниці у вчиненому правопорушенні за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП також доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 149 від 28.01.2019 року, копією декларації ОСОБА_1 за 2017, які знаходяться в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши вищевказані докази в їх сукупності з точки зору достатності та взаємозв'язку, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, те, що на її утриманні перебуває двоє малолітніх дітей, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді мінімального розміру штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 247, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п"ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) на р/р 31215256700001, банк отримувач ГУДКСУ у м.Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в розмірі 384.20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_2