
Справа № 457/122/19
провадження №3/457/97/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2019 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Грицьків В.Т.,
за участю секретаря Ринди О.О.,
з участю прокурора Тидаша О.І.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управляння захисту економіки в Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, працюючого головним спеціалістом планово-економічноговідділу Трускавецької міської ради, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Трускавецького міського суду Львівської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
Згідно протоколу № 149 від 28.01.2019 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради, відповідно до розпорядження т.в.о. міського голови Трускавецької міської ради №45-к від 02.03.2009 року, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та пояснила, що вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною і по причині хвороби дітей вона пропустила кінцеву дату подачі декларації. Вона просто забула її подати.
Прокурор Тидаш О.І. в судовому засіданні підтримав те, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради та суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП, а саме: щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік подала 25.04.2018 року о 18:07 год. на офіційний веб - сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинила адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172 - 6 КУпАП.
Просив визнати ОСОБА_1винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Заслухавши учасників судового розгляду, враховуючи думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступних висновків.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до розпорядження т.в.о. міського голови Трускавецької міської ради №45-к від 02.03.2009 року, ОСОБА_1 перебуває на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради і, відповідно, до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_1 зобов’язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.04.2018 р. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2017 рік о 18:07 год. 25.04.2018 року. Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації за 2017 рік ОСОБА_1 судом не встановлені.
З аналізу наведених правових норм та матеріалів справи, випливає, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради і, відповідно, до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті З Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,тим самим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6КУпАП, є місце праці ОСОБА_1 а саме: планово-економічний відділ Трускавецької міської ради, розташованого за адресою: м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, оскільки обов’язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у зв’язку із тим, що вона перебуває на посаді головного спеціаліста планово-економічного відділу Трускавецької міської ради.
Датою виявлення правопорушення є 30.11.2018 року, оскільки саме тоді працівник Управляння захисту економіки Національної поліції України звернувся до міського голови м. Трускавця з відповідним запитом.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є 25.04.2018 року.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов’язаним із корупцією правопорушенням.
Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Здійснюючи аналіз вищезазначених нормативно-правових актів в сукупності з дослідженими в судовому засіданні доказами, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім визнання своєї вини правопорушницею, вина правопорушниці у вчиненому правопорушенні за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП також доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 149 від 28.01.2019 року, копією декларації ОСОБА_1 за 2017, які знаходяться в матеріалах справи.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши вищевказані докази в їх сукупності з точки зору достатності та взаємозв'язку, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, те, що на її утриманні перебуває двоє малолітніх дітей, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді мінімального розміру штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 247, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п"ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) на р/р 31215256700001, банк отримувач ГУДКСУ у м.Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в розмірі 384.20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_2
The court decision No. 80241060, Truskavets City Court of Lviv Oblast was adopted on 19.02.2019. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. 457/122/19. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: