Рішення № 80229360, 04.03.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.03.2019
Номер справи
1140/3311/18
Номер документу
80229360
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2019 року м. Кропивницький Справа № 1140/3311/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Кіровоградській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить:

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в сумі 248170,54 грн., в т.ч. 90978,64 грн. основного зобов'язання, 155238,19 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1953,71 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість. відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь місцевого бюджету с.м.т. Власівка, Світловодського району, Кіровоградської області податковий борг з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки 1547,17 грн., в т.ч. 1088,03 грн. основного зобов'язання та 459,14 грн. штрафних (фінансових) санкцій, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України податковий борг з екологічного податку по надходженню від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 121895,66 грн., в т.ч. 121252,46 грн. основного зобов'язання, 613,53 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 29,67 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України податковий борг з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 8412,09 грн., в т.ч. 7473,57 грн. основного зобов'язання, 803,93 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 134,59 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь місцевого бюджету с.м.т. Власівка, Світловодського району, Кіровоградської області податковий борг з земельного податку з юридичних осіб 928986,83 грн., в т.ч. 899094,82 грн. основного зобов'язання, 26125,70 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 3766,31 гри. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України заборгованість з військового збору в сумі 35752,07 грн. в т.ч. 33144,17 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 2607,90 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника;

- стягнути з ТОВ “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати та облікової картки, “Відповідач” має заборгованість в сумі 1186509,23 грн. в т.ч. 931581,10 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 254928,13 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Вимоги позивач мотивує тим, що відповідачем вказана заборгованість у встановленому законом порядку не сплачена.

Відповідачем відзив на позовну заяву не надано.

В судове засідання призначене на 20.02.2019 року представник відповідача не прибув (повторна неявка), про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.133, 127), жодних клопотань до суду не надав.

Представником позивача на адресу суду надіслано клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.131).

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності осіб, які належним чином повідомлялись про дату, час і місце розгляду заяви, у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч. 4 ст. 229 КАС України, та відображено у відповідному протоколі судового засідання (а.с.89).

Дослідивши подані документи і матеріали, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач в позовній заяві відповідачем зазначає товариство з обмеженою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” та спрямовує до нього свої позовні вимоги.

Натомість згідно ідентифікаційних даних, наданих позивачем до суду, та згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань судом вбачається, що господарське товариство Світловодське кар'єроуправління є товариством з додатковою відповідальністю, а не товариством з обмеженою відповідальністю (а.с.11-12, 114-119).

Викладене вище суд розцінює як механічну описку позивача, та в подальшому відповідачем по справі буде зазначати товариство з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління”.

Так, ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” 12.12.2002 р. зареєстроване як юридична особа та взяте на облік як платник податків (а.с.114-119).

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” має узгоджену суму податкового зобов'язання за поданими податковими деклараціями з податку на додану вартість, відповідно до яких ним самостійно обчислено суму податку.

Щодо заборгованості з податку на додану вартість.

Так, 17.08.2018 року ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” подало до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2018 року, задекларувавши позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) позитивне значення, яке сплачується до державного бюджету 246662,00 грн. (рядок 18.) (а.с.20).

18.09.2018 року ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” також подало до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2018 року, задекларувавши позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) позитивне значення, яке сплачується до державного бюджету 838,00 грн. (рядок 18.) (а.с.21).

17.10.2018 року ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” також подало до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2018 року, задекларувавши позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 9 - рядок 17 декларації) позитивне значення, яке сплачується до державного бюджету 67713,00 грн. (рядок 18.) (а.с.22).

Також судом встановлено, що 12.09.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку щодо питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, за результатами якої було складено акт №484/11-28-53-01/13749739 (а.с.23).

Так, вбачається, що актом перевірки було встановлено порушення п.57.1 ст. 57, пп.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено податок на додану вартість в сумі 8060,00 грн. (а.с.23).

На підставі акту перевірки №484/11-28-53-01/13749739, 31.08.2018 року контролюючим органом було сформоване податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 1612,00 грн., що становить 20% від суми 8060,00 грн. (а.с.24).

Копію зазначеного податкового повідомлення-рішення було отримане відповідачем 20.09.2018 року (а.с.24 – зворотний бік), натомість, ні в адміністративному, ні в судовому порядку його не оскаржував.

Суд встановив, що 18.09.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку щодо питання дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання, за результатами якої було складено акт №519/11-28-53-01/13749739 (а.с.25-26).

Так, вбачається, що актом перевірки було встановлено порушення п.57.1 ст.57, пп.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено податок на додану вартість в сумі 281646,70 грн. (а.с.25-26).

На підставі акту перевірки №519/11-28-53-01/13749739 контролюючим органом 18.09.2018 року було сформоване податкове повідомлення-рішення №0073335301 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 56329,34 грн., що становить 20% від суми 281646,70 грн. (а.с.27).

Також на підставі акту перевірки №519/11-28-53-01/13749739, 18.09.2018 року контролюючим органом було сформоване ще одне податкове повідомлення-рішення №0073325301 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 18894,74 грн., що становить 10% від суми 188947,40 грн. (а.с.27 – зворотний бік).

Копії зазначених рішень були отримані відповідачем 20.09.2018 року (а.с.28), натомість, ні в адміністративному, ні в судовому порядку його не оскаржував.

Окрім того, суд встановив, що 19.09.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої було складено акт №002095/11-28-12-09/39491532 (а.с.29).

Вбачається, що актом перевірки було встановлено порушення п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме: порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201 Податкового кодексу України (а.с.29).

На підставі акту перевірки №002095/11-28-12-09/39491532 контролюючим органом 11.09.2018 року було сформоване податкове повідомлення-рішення №0074605301 згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 78402,11 грн. (а.с.30).

Судом встановлено, що копія зазначеного вище рішення направлялась відповідачеві рекомендованим поштовим відправленням та отримане останнім 17.10.2018 року (а.с.30- зворотний бік). Натомість відповідач зазначене рішення не оскаржував.

Зі змісту облікової картки відповідача вбачається, що товариство частково погасило свою заборгованість з податку на додану вартість (а.с.18-19).

Відтак, згідно довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу з податку на додану вартість та облікової картки відповідача, залишок не сплаченої заборгованість останнього складає 248170,54 грн., в т.ч. 90978,64 грн. основного зобов'язання, 155238,19 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1953,71 грн. пені (а.с.13, 14, 18-19).

Щодо заборгованості по земельному податку з юридичних осіб.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України).

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, а базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців) (стаття 285 Податкового кодексу України).

Так, 07.02.2017 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або оренду плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2017 року) (а.с.32-33), в якій зазначив земельний податок з юридичних осіб за період січень - грудень 2017 року в сумі 783772,08 грн., що підлягає відшкодуванню до державного бюджету.

З даних, що відображені в обліковій картці відповідача по даному виду податку судом вбачається, що товариство частково сплатило вказану вище суму податку (а.с.31). Натомість за період з серпня - грудень 2017 року заборгованість в сумі 326571,70 грн. відповідачем не сплачена.

Також 14.02.2018 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або оренду плату за земельні ділянки державної або комунальної власності (земельний податок за 2018 року) (а.с.34-35), в якій зазначив земельний податок з юридичних осіб за період 2018 року в сумі 763364,13 грн., що підлягає відшкодуванню до державного бюджету.

З даних, що відображені в обліковій картці відповідача по даному виду податку судом вбачається, що товариство за період з січня по вересень 2018 року має заборгованість в сумі 572523,12 грн. основного зобов'язання (а.с.31-31 – зворотний бік).

Також судом встановлено, що 01.11.2017 року контролюючий орган провів перевірку дотримання граничних строків сплати з плати за землю (а.с.36), за результатами якої складено акт №197/1200.

Так, актом перевірки встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено земельний податок з юридичних осіб.

Відтак 01.11.2017 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 197/1200, сформоване податкове повідомлення - рішення №0045431200 згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з юридичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 19594,26 грн. (а.с.37).

Податкове повідомлення-рішення №0045431200 відповідачем отримане у встановленому законом порядку - 22.11.2018 р. (а.с.37 – зворотний бік), проте ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Також судом встановлено, що 01.02.2018 року контролюючий орган провів перевірку податкової звітності із земельного податку (про несвоєчасну сплату), за результатами перевірки було складено ОСОБА_1 № 67/11-27-53-01/13749739 (а.с.38).

На підставі акту перевірки № 67/11-27-53-01/13749739 контролюючим органом 09.02.2018 року було сформоване податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_2 згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем земельний податок з юридичних осіб за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 6531,44 грн. (а.с.39).

Податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 відповідачем отримане у встановленому законом порядку - 26.11.2018 р. (а.с.39 – зворотний бік), проте ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб та облікової картки відповідача, останній має заборгованість в сумі 928986,83 грн., в т.ч. 899094,82 грн. основного зобов'язання, 26125,70 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 3766,31 грн. пені (а.с.13, 14, 31 – зворотний бік).

Щодо заборгованості з надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Відповідно до ст. 9 Податкового кодексу України екологічний податок належить до загальнодержавних податків.

Підпунктом 14.1.57. пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські ;та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються (п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України).

Статтею 242 Податкового кодексу України об'єкт та базу оподаткування екологічного податку, а саме: обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти;

обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання;

обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб'єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк;

обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).

Суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (п. 249.1 ст. 249 Податкового кодексу України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

За викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єкті» (п.п250.1, 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України).

Так, 09.11.2017 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 3 квартал 2017 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 2044,79 грн. (рядок 4.1) (а.с.48).

06.02.2018 року – подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 4 квартал 2017 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1585,84 грн. (рядок 4.1) (а.с.49).

23.04.2018 року – подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 1 квартал 2018 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1105,00 грн. (рядок 4.1) (а.с.50).

14.06.2018 року відповідач подав до контролюючого органу розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (уточнюючий) за 1 квартал 2018 року, задекларувавши податкове зобов'язання, що уточнюється та зобов'язання, що збільшується в сумі 123,71 грн. (рядок 5.1) та суму штрафу 3,71 грн. (рядок 7) (а.с.51).

22.06.2018 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 1 квартал 2018 року (уточнюючу), задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1228,71 грн. (рядок 4.1) (а.с.53).

Також 26.07.2018 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 2 квартал 2018 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1385,52 грн. (рядок 4.1) (а.с.54).

Суд встановив, що 26.10.2017 р. контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності з екологічного податку, за результатами якої складено акт № 193/11-28-12-09/13749739 (а.с.55).

Актом перевірки було встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з екологічного податку протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (а.с.55).

На підставі акту перевірки №193/11-28-12-09/13749739 контролюючий орган 17.11.2017 року сформував податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_3 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднень за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 94,78 грн., що становить 20% від 473,90 грн. (а.с.56).

Податкове повідомлення рішення № НОМЕР_3 було отримане відповідачем 25.11.2017 р. (а.с.56 – зворотний бік), проте як вбачається ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Також судом встановлено, що 17.05.2018 р. контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності з екологічного податку, за результатами перевірки було складено акт №000297/11-28-53-01/13749739 (а.с.59), яким встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з екологічного податку протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

29.05.2017 року контролюючий орган на підставі акту перевірки № 000297/11-28-53-01/13749739 сформував податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_4 згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднень за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 18,96 грн., що становить 20% від 94,80 грн. (а.с.60).

Податкове повідомлення рішення № НОМЕР_4 було отримане товариством 06.06.2018 р. (а.с.60 – зворотний бік), проте як вбачається ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

З наданих до суду матеріалів вбачається, що 14.08.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності з екологічного податку, за результатами якої було складено акт № 000460/11-28-53-01/13749739 (а.с.63).

Актом перевірки було також встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з екологічного податку протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

Відтак, 27.08.2018 року контролюючим органом на підставі акту перевірки № 000460/11-28-53-01/13749739, було сформоване податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_5 згідно якого товариству було визначено грошове зобов'язання за платежем надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднень за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 245,75 грн., що становить 20% від 1228,75 грн. (а.с.64).

Вказане рішення було отримане відповідачем 13.09.2018 р. (а.с.64 – зворотний бік), проте як вбачається ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Окрім того, позивач в розрахунку податкового боргу зазначає, що сума пені, не сплаченої відповідачем, складає 29,67 грн.

Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу з надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення та облікової картки відповідач має заборгованість в сумі 7969,25 грн., в т.ч. 7473,57 грн. основного зобов'язання, 363,20 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 132,48 грн. пені (а.с.13, 15, 46).

Щодо заборгованості з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти.

Відповідно до ст.9 Податкового кодексу України екологічний податок належить до загальнодержавних податків.

Підпунктом 14.1.57. пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року.

Платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються (п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України)

Статтею 242 Податкового кодексу України визначено, що об'єктом та базою оподаткування екологічного податку є:

обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти;

обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання;

обсяги та категорія радіоактивних відходів, що утворюються внаслідок діяльності суб'єктів господарювання та/або тимчасово зберігаються їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк;

обсяги електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій).

Суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (п. 249.1 ст. 249 Податкового кодексу України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, зокрема, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єкті» (п.п.250.1, 250.2 ст.250 Податкового кодексу України).

Так, судом встановлено, що 09.11.2017 року товариство подало до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 3 квартал 2017 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у воді об'єкти в сумі 21450,62 грн. (рядок 4.2) (а.с.48).

Також встановлено, що 06.02.2018 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 4 квартал 2017 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у воді об'єкти в сумі 37729,60 грн. (рядок 4.2) (а.с.49).

Окрім того, 23.04.2018 року відповідачем до контролюючого органу подана податкову декларацію екологічного податку за 1 квартал 2018 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у воді об'єкти в сумі 26309,94 грн. (рядок 4.2) (а.с.50).

14.06.2018 року відповідач подав до контролюючого органу уточнюючий розрахунок за викиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти за 1 квартал 2018 року, задекларувавши різницю в сумі 2946,38 грн. (рядок 4.2.1) та суму штрафу 88,39 грн. (рядок 4.2.2) (а.с.51, 52).

Також судом встановлено, що 26.07.2018 року відповідач подав до контролюючого органу податкову декларацію екологічного податку за 2 квартал 2018 року, задекларувавши податкове зобов'язання з екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 32815,92 грн. (рядок 4.2) (а.с.54).

Окрім того, згідно наданих до суду документів вбачається, що 26.10.2017 р. позивач провів камеральну перевірку податкової звітності відповідача з екологічного податку.

За результатами перевірки було складено акт № 191/11-28-12-09/13749739, яким встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з екологічного податку протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (а.с.57).

На підставі вказаного акту перевірки позивачем 17.11.2017 року було сформоване податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_6, згідно якого товариству було визначено грошове зобов'язання за платежем надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 437,62 грн., що становить 20% від 2188,10 грн. (а.с.58).

Вказане податкове повідомлення-рішення №0003301209 було отримане відповідачем 25.11.2017 р. (а.с.58 – зворотний бік), ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Також встановлено, що 17.05.2018 р. позивач провів камеральну перевірку податкової звітності з екологічного податку, за результатами якої було складено акт № 000298/11-28-53-01/13749739 (а.с.61).

Актом перевірки встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з екологічного податку протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

29.05.2017 року контролюючий орган на підставі акту перевірки № 000298/111-28-53-01/13749739 сформував податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_7, згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 87,52 грн., що становить 20% від 437,60 грн. (а.с.62).

Податкове повідомлення рішення № НОМЕР_7 було отримане відповідачем 06.06.2018 р. (а.с.62 – зворотний бік).

Податкове повідомлення-рішення №0042125301 не відкликалось, ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось.

Окрім того, позивач в розрахунку податкового боргу зазначає, що сума пені, не сплаченої відповідачем, складає 29,67 грн.

Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу з надходжень від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти та облікової картки «Відповідача» мас заборгованість в сумі 121895,66 грн., в т.ч. 121252,46 грн. основного зобов'язання, 613,53 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 29,67 грн. пені (а.с.13, 16, 47).

Щодо заборгованості з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Згідно п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п.п.266.2.1. п.266.2 ст.266 Податкового кодексу України передбачено, що об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно п.п.266.3.1. п.266.3 ст.266 Податкового кодексу України базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт (п.п.266.3.3 п.266.3 ст.266 Податкового кодексу України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (п.п.266.6.1 п.266.6 ст.266 Податкового кодексу України)

Відповідно до п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України визначено, що платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Підпунктом 266.10.1 п. 266.10 ст.266 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Судом встановлено, що 20.01.2017 року відповідачем до контролюючого органу подано податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017 року (звітну), задекларувавши нарахованого податку за 2017 рік в сумі 1369,24 грн. в т.ч. по 342,31 грн. щоквартально (а.с.41).

Відповідно до облікової картки відповідача по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, останній має заборгованість в сумі 294,27 грн. за 4 квартал 2017 року по декларації від 20.01.2017 року (а.с.40).

Також вбачається, що 07.04.2017 року відповідачем до контролюючого органу подано уточнюючу податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017 року, задекларувавши нарахованого податку за 2017 рік в сумі 3175,04 грн. в т.ч. по 793,76 грн. щоквартально (а.с.42).

Відповідно до облікової картки відповідача по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, останній має заборгованість в сумі 793,76 грн. за 4 квартал 2017 року по декларації від 07.04.2017 року (а.с.40).

З матеріалів наданих позивачам до суду, вбачається, що 16.01.2018 р. контролюючий орган провів камеральну перевірку податкової звітності з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за результатами якої складено акт №000030/11-28-53-01/13749739 (а.с.43).

Актом перевірки було встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

Відтак, 02.02.2018 року на підставі вказаного акту перевірки контролюючим органом було сформоване податкове повідомлення-рішення №0008395301, згідно якого відповідачу визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 265,53 грн., що становить 20% від 1327,65 грн. (а.с.44).

Також 02.02.2018 року на підставі акту перевірки №000030/11-28-53-01/13749739 було сформоване податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_8, згідно якого товариству було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 193,61 грн., що становить 10% від 193,61 грн. (а.с.45).

Вказані податкові повідомлення-рішення №0008385301 та №0008395301 були отримані відповідачем 12.02.2018 р. (а.с.45 – зворотний бік). Дані рішення не відкликалась та не оскаржувалась ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а також облікової картки ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” має заборгованість в сумі 1547,17 грн., в т.ч. 1088,03 грн. основного зобов'язання та 459,14 грн. штрафних (фінансових) санкцій (а.с.14, 16, 40).

Щодо заборгованості з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати та військового збору.

Відповідно до підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), само зайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок. передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Пунктом 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України визначено, що платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається (підпункт б) пункту 176.2. сі. 176 Податкового кодексу України).

Судом встановлено, що 01.02.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності 1-ДФ за 2 квартал 2016 року, за результатами перевірки було складено акт №19/5302/1127/13749739 (а.с.67-68).

Актом перевірки було встановлено порушення п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, а саме подано з недостовірними відомостями податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2016 року.

На підставі вказаного акту 01.02.2018 року контролюючим органом було сформоване податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_9, згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 510,00 грн. (а.с.69).

Вбачається, що вказане податкове повідомлення-рішення №0007555302 було отримане відповідачем 12.02.2018 р. (а.с.69 – зворотний бік), в адміністративному та/або в судовому порядку не оскаржувалось.

Також судом встановлено, що 08.02.2018 року контролюючий орган провів камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності 1-ДФ за 1,2,4 квартал 2016 року та 1-3 квартали 2017 року, за результатами перевірки було складено акт №22/5302/1127/13749739 (а.с.70-71), та яким встановлено порушення п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме подано з недостовірними відомостями податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 1,2,4 квартал 2016 року та 1-3 квартали 2017 року.

На підставі акту перевірки №22/5302/1127/13749739 контролюючим органом 08.02.2018 року було сформоване податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_10, згідно якого товариству було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 1020,00 грн. (а.с.72).

Вбачається, що вказане податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_10 було отримане відповідачем 15.02.2018 р. (а.с.72 – зворотний бік), в адміністративному та/або в судовому порядку не оскаржувалось.

Також контролюючим органом проведено камеральну перевірку даних відповідача, задекларованих у податковій звітності 1-ДФ за 4 квартал 2015 року та 3-4 квартали 2016 року.

За результатами перевірки було складено акт №35/5302/1127/13749739 від 01.03.2018 року (а.с.73-74), яким встановлено порушення п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме подано з недостовірними відомостями податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 4 квартал 2015 року та 3-4 квартали 2016 року (а.с.73-74).

01.03.2018 року контролюючим органом на підставі акту перевірки №35/5302/1127/13749739 було сформоване податкове повідомлення-рішення №0019005302, згідно якого товариству було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в сумі 1020,00 грн. (а.с.75).

Дане рішення відповідачем було отримане 12.03.2018 р. (а.с.75 – зворотний бік), в адміністративному та/або в судовому порядку не оскаржувалось.

Судом встановлено також, що 10.02.2017 контролюючий орган провів документальну планову виїзну перевірку відповідача з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2014 року по 30.09.2016 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 року по 30.09.2016 року, за результатами якої було складено акт № 5/11-28-13-02/13749739 (а.с.76-103).

В акті відображено, що документальною перевіркою встановлено порушення п.п. 168.1.2 п.168.1 ст.168, п.п.168.1.5, п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного перерахування та неперерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб за перевіряємий період; п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення», п.п. 168.1.2 п.168.1 ст.168, п.п. 168.1.5, п.168.1 ст. 168 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного перерахування та неперерахування до бюджету військового збору за перевіряємий період (а.с.76-103).

На підставі вказаного акту перевірки контролюючим органом 24.02.2017 року були сформовані податкові повідомлення-рішення:

- №0000851302 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб в сумі 1183959,23 грн. в т.ч. 929031,10 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 254928,13 грн. пені (а.с.104);

- № НОМЕР_11 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов'язання за платежем військовий збір в сумі 35752,07 грн. в т.ч. 33144,17 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 2607,90 грн. пені (а.с.105).

Вказані податкові повідомлення-рішення №0000851302 та №0000861302 були оскаржені відповідачем у судовому порядку.

Так, рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 р. по справі № П/811/1247/17 адміністративний позов товариства з додатковою відповідальністю «Світловодське кар’єроуправління» до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про скасування податкових повідомлень-рішень №0000851302 та №0000861302 від 24.02.2017 р. задоволено частково. Зокрема визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Кіровоградській області від 24.02.2017 р. №0000851302 в частині нарахування штрафних санкцій в сумі 607005,46 грн. та застосування пені в сумі 154624,6 грн., а також визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Кіровоградській області від 24.02.2017 р. №0000861302 в частині нарахування штрафу санкцій в розмірі 23012,93 грн. та нарахування пені 2607,82 грн.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду України від 17.07.2018 р. апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Кіровоградській області задоволено, рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року по справі № П/811/1247/17– скасовано та прийнято нове судове рішення, яким в задоволені адміністративного позову товариства з додатковою відповідальністю "Світловодське кар'єроуправління" відмовлено.

Згідно з ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Зазначене рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 р. по справі № П/811/1247/17 за позовом товариства з додатковою відповідальністю «Світловодське кар’єроуправління» до Головного управління ДФС у Кіровоградській області про скасування податкових повідомлень-рішень №0000851302 та №0000861302 від 24.02.2017 р. набрало законної сили 17.07.2018 року.

Таким чином вбачається, що податкове зобов’язання, визначене в податкових повідомлень-рішень №0000851302 та №0000861302 від 24.02.2017 р. є узгодженим та підлягає сплаті до державного бюджету.

Відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати та облікової картки, відповідач має заборгованість в сумі 1186509,23 грн. в т.ч. 931581,10 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 254928,13 грн. пені (а.с.13, 17, 65) та заборгованість по військовому збору в сумі 357152,07 грн. в т.ч. 33144,17 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 2607,90 грн. пені (а.с.13, 17, 66).

З огляду на вкладене вбачається, що податковий борг ТДВ “Світловодське кар'єроуправління” становить 2530832,75 грн. (248170,54 грн. з податку на додану вартість + 928986,83 грн. по земельному податку з юридичних осіб + 7969,25 грн. по надходженню від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення + 121895,66 грн. по надходженню від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти + 1547,17 грн. з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки + 1186509,23 грн. з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати + 357152,07 грн. з військового збору).

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

06.01.2017 року податковим органом виставлено податкову вимогу форми «Ю» №15-12 (а.с.107), яка отримана відповідачем 03.04.2017 року (а.с.107).

Згідно п.95.1. ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

У встановлені строки відповідачем вказана заборгованість в сумі 2530832,75 грн. сплачена не була. Доказів, які б підтверджували факт її погашення або інших доказів в обґрунтування її відсутності до суду відповідач не надав.

Натомість позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача податкового боргу у сумі 2531273,59 грн. (згідно позовних вимог).

В ході судового розгляду не знайшов свого підтвердження податковий борг відповідача з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 440,73 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

З огляду на викладене, а також на наявність у відповідача податкового боргу, підтвердженого документальними доказами, саме у розмірі 2530832,75 грн., суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Згідно ч.2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб’єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб’єкта владних повноважень, пов’язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи те, що позивачем свідки у справі не залучались, експертизи не проводились, судові витрати з відповідача на стягуються.

Керуючись ст.ст.139, 241-246, 250, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55 м. Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39393501) до товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” (вулиця Молодіжна, 53, м. Світловодськ, Кіровоградська область, 27552, код ЄДРПОУ 13749739) про стягнення податкового боргу – задовольнити частково.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість в сумі 248170,54 грн., в т.ч. 90978,64 грн. основного зобов'язання, 155238,19 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1953,71 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість. відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь місцевого бюджету с.м.т. Власівка, Світловодського району, Кіровоградської області податковий борг з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки 1547,17 грн., в т.ч. 1088,03 грн. основного зобов'язання та 459,14 грн. штрафних (фінансових) санкцій, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України податковий борг з екологічного податку по надходженню від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти в сумі 121895,66 грн., в т.ч. 121252,46 грн. основного зобов'язання, 613,53 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 29,67 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України податковий борг з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 7969,25 грн., в т.ч. 7473,57 грн. основного зобов'язання, 363,20 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 132,48 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь місцевого бюджету с.м.т. Власівка, Світловодського району, Кіровоградської області податковий борг з земельного податку з юридичних осіб 928986,83 грн., в т.ч. 899094,82 грн. основного зобов'язання, 26125,70 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 3766,31 гри. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України заборгованість з військового збору в сумі 35752,07 грн. в т.ч. 33144,17 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 2607,90 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

Стягнути з товариства з додатковою відповідальністю “Світловодське кар'єроуправління” на користь Державного бюджету України заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати та облікової картки, “Відповідач” має заборгованість в сумі 1186509,23 грн. в т.ч. 931581,10 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 254928,13 грн. пені, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржене у порядку та строки, встановлені статтями 293, 295-296 та пунктом 15.5 Перехідних положень цього Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_1