Ухвала суду № 80224838, 01.03.2019, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
01.03.2019
Номер справи
520/4298/19
Номер документу
80224838
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 520/4298/19

Провадження № 1-кс/520/2781/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.03.2019 року

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , про проведення огляду ,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається, з клопотання слідчого, Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42019161010000073 від 26.02.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України, процесуальне керівництво вказаного кримінального провадження здійснюється військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 23.06.2018 на посаді інспектора прикордонногоконтролю 2-їкатегорії ВІПС« ІНФОРМАЦІЯ_1 » (типБ)ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-їкатегорії (типБ) ІНФОРМАЦІЯ_3 проходить військову службу за контрактом старший прапорщик ОСОБА_5 .

Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України ОСОБА_5 зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. ст. 1, 8 Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Статтею 3 цього Закону передбачено, що його дія поширюється на державних службовців військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених до вимог закону.

Відповідно довимог ст.8вищевказаного Закону,державний службовецьзобов`язаний утому числі:дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов`язки; додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби.

Окрім того, ст. 2. Закону України «Про державну прикордонну службу», осиновими функціями, зокрема є охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму, здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб,транспортних засобів,вантажів,а такожвиявлення іприпинення випадківнезаконного їхпереміщення; охорона суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні та контроль за реалізацією прав і виконанням зобов`язань у цій зоні інших держав, українських та іноземних юридичних і фізичних осіб, міжнародних організацій.

Відповідно до ст. ст. 19, 68 Конституції України ОСОБА_5 зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами ст. ст. 1, 8 Закону України «Про державну службу», державна служба в Україні це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.

Статтею 3 цього Закону передбачено, що його дія поширюється на державних службовців військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених до вимог закону.

Відповідно довимог ст.8вищевказаного Закону,державний службовецьзобов`язаний утому числі:дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов`язки; додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції; запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби.

Окрім того, ст. 2. Закону України «Про державну прикордонну службу», осиновими функціями, зокрема є охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму, здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; охорона суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні та контроль за реалізацією прав і виконанням зобов`язань у цій зоні інших держав, українських та іноземних юридичних і фізичних осіб, міжнародних організацій.

У зв`язку із цим, відповідно до примітки 1 до статті 364 КК України, ОСОБА_5 під час перебування на посаді інспектора прикордонного контролю 2-ї категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-ї категорії (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до своїх функціональних обов`язків була службовою особою та виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки.

Згідно плану охорони державного кордону та Інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, затверджена наказом МВС України № 898 від 18.09.2013, ОСОБА_5 , при виконанні службових обов`язків має право, відповідно до п.п. 2.2 Інструкції складати протоколи про адміністративні правопорушення та протоколи про адміністративні затримання, а так само мають право всі військовослужбовці та працівники Держприкордонслужби, які безпосередньо виконують завдання з охорони державного кордону України або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Відповідно до ст.ст. 7, 9 Закону України «Про прикордонний контроль», уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України перевіряють паспортні та інші документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі. При чому обов`язково з`ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону, однією із умов дозволу на в`їзд вказаних осіб до України є наявність можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України, а також наявність у таких осіб при собі визначеної Порядком підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в`їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзд за її межі та визначення розміру такого забезпечення, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 884 від 4 грудня 2013року суми коштів.

Згідно посадових інструкцій інспектора прикордонного контролю 2-ї категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 1-ї категорії (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 за своє посадою має право вимагати від осіб припинення правопорушень, а також дій, які перешкоджають здійсненню її повноважень, перевіряти в осіб, які перебувають, проживають або пересуваються в межах прикордонної смуги чи контрольованого прикордонного району, документи, що посвідчують особу, а також зупиняти транспортні засоби, перевіряти реєстраційні документи на транспортні засоби та здійснювати їх огляд відповідно до вимог законодавства, отримувати від осіб пояснення, відомості, іншу інформацію, необхідну для виконання її функцій та завдань, приймати звернення громадян, повідомлення про правопорушення, протидію яким віднесено до компетенції Держприкордонслужби, своєчасно інформувати про це начальника відділення, старшого зміни прикордонних нарядів або чергового відділення, складати протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до абзацу двадцять другого пункту 1 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до статей 263-265 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснювати адміністративне затримання осіб на строк до 3 діб, проводити особистий огляд затриманих, а також оглядати і, в разі потреби, вилучати речі, що можуть заподіяти шкоду здоров`ю людей або бути речовими доказами, за наявності передбачених законом підстав забезпечувати доставлення осіб, затриманих за вчинення виявлених правопорушень, до відділення, пересуватися під час виконання службових обов`язків на будь-яких ділянках місцевості, перебуваючи на земельних ділянках, тощо.

Так, 21.02.2019 в обідній час доби, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, під час слідування з МППр «Гребенки» до м. Подільськ, Одеської області, в районі с. Кардимачово, Великомихайлівського району, Одеської області, розуміючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, виказав пропозицію надати особі, яка займає відповідальне становище, інспектору прикордонного контролю 2-ї категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 старшому прапорщику ОСОБА_5 неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів, а саме 100 (сто) доларів США, за вчинення нею, як службовою особою дій, тобто сприяння у безперешкодному перетині державного кордону України у місцевому пункті пропуску для автомобільного сполучення «Гребеники» громадянина республіки Литва ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) у якого перевищено встановлений термін перебування на території України та не внесення інформації щодо вказаної іноземної особи до відомчої бази даних «Гарт-1/П».

28.02.2019, приблизно о 19 год. 50 хв., діючи з тих самих мотивів, перебуваючи в місцевому пунктіпропуску дляавтомобільного сполучення«Гребеники», за адресою: Одесська область, Великомихайлівський район, с. Гребеники, надав службовій особі, яка займає відповідальне становище інспектору прикордонного контролю 2-ї категорії ВІПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_3 старшому прапорщику ОСОБА_5 , неправомірну вигоду матеріального характеру у виді грошових коштів у розмірі 100 (сто) доларів США за не вчинення нею, як службовою особою в інтересах ОСОБА_8 та третьої особи дій, з використанням наданого ОСОБА_5 службового становища, а саме за сприяння у безперешкодному перетині державного кордону України у місцевому пункті пропуску для автомобільного сполучення «Гребеники» громадянина республіки Литва ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ) у якого перевищено встановлений термін перебування на території України та не внесення інформації щодо вказаної іноземної особи до відомчої бази даних «Гарт-1/П».

Після цього, ОСОБА_8 затриманий працівниками правоохоронних органів у порядку ст. 208 КПК України та його злочинну діяльність було припинено.

В той же час, було проведено огляд місця події 28.02.2019, а саме місцевого пункту пропуску для автомобільного сполучення «Гребеники», розташований за адресою: Одеська область, Великомихайлівський район, с. Гребеники. В ході зазначеного огляду у ОСОБА_8 виявлено та вилучено:

?Купюру номіналом 10 доларів США: GB09245013A, JJ14287732A, ME 13690900A;

?Купюру номіналом 20 доларів США: MG68588420E, MB42693701G, MB 26933478;

?Купюру номіналом 100 доларів США: KB 12629593I; KB 126295994I; DH 24750018A;

?Купюру номіналом 5 Євро: V10354481311;

?Купюру номіналом 10 Євро: ЕА5702091328;

?Купюру номіналом 20 Євро: UD 4134330189;

?Купюру номіналом 1 рубль ПМР: ВС7391021, ВР6264570;

?Купюру номіналом 10 рублів: ВК 3214166, ВЕ 2231742;

?Купюру номіналом 100 рублів ПМР: ВВ 1596986;

?Купюру номіналом 5 гривень: УВ 2540996;

?Купюру номіналом 20 гривень: ТВ 3934864;

?Мобільний телефон марки «Самсунг» GT-E1200, ІМЕІ НОМЕР_1 , в корпусі чорного кольору;

?Мобільний телефон марки «Хуавей» в корпусі сірого кольору з розбитим дисплеєм, ІМЕІ НОМЕР_2 ІМЕІ2 НОМЕР_3 ;

?Закордонний паспорт громадянина України: НОМЕР_4 , вданий 09.02.2012 року № 5118 на ім`я ОСОБА_8 . ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

?Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 на автомобіль марки «NIVA CHEVROLET», д/н/з НОМЕР_6 на ім`я ОСОБА_8

?Паспорт громадянина республіки Литва, на ім`я ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 )

?Закордонний паспорт громадянина Литви, на ім`я ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 )

?Паспорт громадянина України, серії НОМЕР_7 , виданий 09.07.2008 року на ім`я ОСОБА_9 .

?Купюра номіналом 100 доларів США: КL 874911620, передана громадянином ОСОБА_8 , у якості неправомірної вигоди за безпосередній пропуск на територію України третьої особи - громадянина республіки Литва, ОСОБА_6 ( ОСОБА_7 ), запакована у чорний полімерний пакет та опечатаний паперовою контрольною стрічкою за підписами понятих.

Вилучені в ході вищевказаного огляду місця події вище перелічені грошові кошти, були предметом неправомірної вигоди, а вилучені речі мають значення для встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, тому зберегли на собі сліди та відомості, які можуть бути використанні у даному кримінальному провадженні, як доказ факту вчинення кримінального правопорушення.

В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання та просив суд задовольнити його, посилаючись на викладені доводи.

Вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, якими слідчий обґрунтовує задоволення клопотання, оцінивши надані докази у сукупності, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч.3 ст.233 КПК України, слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину..

Відповідно до ч.1 ст.237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Враховуючи вищевикладене, та те, що слідчим доведено, що проведений обшук мав на меті необхідність врятування та збереження майна, вилучені речі та предмети мають значення для доказування по кримінальному провадженню, та вони в сукупності підтверджують факт вчинення кримінального правопорушення, та для подальшого повного, всебічного розслідування кримінального правопорушення, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.93, 98, 167, 168, 233, 234, 237, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , про проведення огляду задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду місця події, який фактично був проведений 28.02.2019 року, а саме ділянки місцевого пункту пропуску для автомобільного сполучення «Гребеники», розташованого за адресою: Одеська область, Великомихайлівський район, с. Гребеники, під час якого було виявлено та вилучене майно, згідно протоколу огляду від 28.02.2019 року.

Ухвала слідчого судді негайно виконується слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді в порядку ст.309 КПК України оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя| ОСОБА_1