
Справа № 732/148/19
провадження № 3/732/106/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.02.2019 року м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі :
головуючого - судді Лиманської М.В.,
в присутності секретаря - Подде А.В.,
за участі прокурора - Олєйнікова І.В.
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городня матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, працюючої на посаді начальника Городнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер ІПН : НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи начальником Городнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, займаючи посаду, яка у відповідності до пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року віднесена до суб'єктів відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. За формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, така декларація подана ОСОБА_1 21.06.2018 року.
Вказані дії ОСОБА_1 містять склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому їй правопорушенні визнала частково. Пояснила, що у 2018 році вона несвоєчасно заповнила та подала декларацію за 2017 рік, оскільки не мала технічної можливості зробити це в строк, встановлений законом. Вона намагалася відправити декларацію до 01 квітня 2018 року, але самостійно це зробити не змогла, оскільки не володіє достатніми навичками володіння комп’ютером, тому вона була змушена звертатися до знайомих в м. Городня за допомогою в оформленні декларації. Починаючи з 31.03.2018 року вона зверталася до служби технічної підтримки веб-сайту НАЗК та повідомляла про наявність проблеми з використанням її електронного підпису. Після отримання нового сертифікату електронного підпису вона у червні 2018 подала декларацію про доходи за 2017 рік, але з порушенням встановленого законом строку.
Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами справи, зокрема витягами з реєстру декларацій з датою подання – 21.06.2018 року.
Посилання ОСОБА_1 на наявність у неї поважних причин своєчасного неподання декларації суд сприймає критично. Так, ОСОБА_1 04.01.2018 року приймала участь у тематичному семінарі, під час якого було звернуто увагу відповідальних осіб на необхідність заздалегідь перевірити роботу електронного підпису, щоб уникнути проблем під час відправки декларації, та у разі виявлення таких проблем було рекомендовано завчасно змінити сертифікат електронного підпису. З наданої ОСОБА_1 роздруківки електронного листування вбачається, що до служби технічної підтримки веб-сайту НАЗК ОСОБА_1 звернулася з вказаного питання вперше лише 28.03.2018 року, тобто за 3 дні до граничного строку подання декларації за 2017 рік. Отже, будучи ознайомленою про обов'язок заздалегідь вжити активних заходів до своєчасного подання декларації в строк до 01.04.2018 року, ОСОБА_1 вказані заходи почала вживати не своєчасно, що призвело до порушення нею встановлених законом строків подання декларації. Інших причин несвоєчасного подання декларації про доходи за 2017 рік, окрім виявлення факту невідповідності електронного підпису, ОСОБА_1 в судовому засіданні не навела.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд враховує дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, характер вчиненого правопорушення, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 247, 283, 284 КУпАП, ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ст.4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на момент ухвалення постанови становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 ( одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на користь держави, розрахунковий / отримувач коштів : ГУК у м. Києві /м. Київ / 22030106, код отримувача ( код за ЄДРПОУ ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП ), код банку отримувача ( МФО ): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 /.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області.
Суддя М.В.Лиманська