Ухвала суду № 80215150, 11.02.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2019
Номер справи
420/79/19
Номер документу
80215150
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ
Державний герб України

Справа № 420/79/19

УХВАЛА

11 лютого 2019 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.

Розглянувши у порядку письмового провадження справ за адміністративним позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

08 січня 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1, в якому позивач просить суд визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо неврахування при перерахунку з 01.01.2018 року пенсії ОСОБА_1 надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман 1 клас 12 % ; НОУС в екіпажах бойових машин, літаків, вертольотів , суден та ін.. 35%; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу; премії в розмірі 10% від окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 10% від посадового окладу; визначення в перерахунку пенсії станом на 01.01.2018 року (Додаток 3), при зазначених підсумку пенсії (з надбавками) в розмірі 7035,00 грн. та попередньої суми пенсії в розмірі 3453,52 грн., суми підвищення в зв'язку з даним перерахунком пенсії в розмірі 1790,74 грн. (50% від 3581,48); зменшення основного розміру пенсії з 80% на 70% грошового забезпечення; виплати пенсії з урахуванням лише 50% суми підвищення пенсії. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з ОГО 1.2018 року, виходячи з основного розміру пенсії 80% грошового забезпечення, з урахуванням: посадового окладу в розмірі 5360,00 грн.; окладу за військове звання в розмірі 1340,00 грн.; процентної надбавки за вислугу років (50%) в розмірі 3350,00 грн.; надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман 1 клас 12 % ; НОУС в екіпажах бойових машин, літаків, вертольотів , суден та ін.. 35 % ; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 10% від посадового окладу; та здійснити виплату донарахованих сум з урахуванням 100% суми підвищення пенсії.

Ухвалою суду від 14.01.2019 року відкрито провадження у даній справі, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до положень ст. 263 КАС України.

Розглянувши питання наявності підстав для зупинення провадження у справі, суд дійшов наступного.

Предметом розгляду даної справи є встановлення правомірності дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо неврахування при перерахунку з 01.01.2018 року пенсії ОСОБА_1 надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман 1 клас 12 % ; НОУС в екіпажах бойових машин, літаків, вертольотів , суден та ін.. 35%; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу; премії в розмірі 10% від окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 10% від посадового окладу; визначення в перерахунку пенсії станом на 01.01.2018 року (Додаток 3), при зазначених підсумку пенсії (з надбавками) в розмірі 7035,00 грн. та попередньої суми пенсії в розмірі 3453,52 грн., суми підвищення в зв'язку з даним перерахунком пенсії в розмірі 1790,74 грн. (50% від 3581,48); зменшення основного розміру пенсії з 80% на 70% грошового забезпечення; виплати пенсії з урахуванням лише 50% суми підвищення пенсії.

Зі змісту позовної заяви та матеріалів справи вбачається, що перерахунок пенсії позивачу здійснено відповідачем на підставі п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсії, особам, які звільнені з військової служби, та деякими іншими категоріям осіб».

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач обґрунтовує позовні вимоги, зокрема тим, що зміни, внесені Постановою №103 до п. 5 Порядку № 45 порушують: вимоги ч. 2 преамбули Закону України «Про забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо його спрямованості на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення визначених абзацом 6 частини 1 статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Судом встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 березня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/3783/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Згідно подання Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 липня 2018 року у справі № 826/3783/18 із проханням прийняти до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення справу № 826/3783/18, ОСОБА_2 звернувся з позовом про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам"; про визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; про визнання незаконним Додаток № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.

Ухвалою Верховного Суду від 22 серпня 2018 року у справі № 826/3783/18 відмовлено у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи № 826/3783/18 як зразкової.

У вказаній ухвалі Верховного Суду зокрема зазначено, що остаточне судове рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановлення судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103.

Крім того, в ухвалі Верховного Суду від 22 жовтня 2018 року у справі № 1540/3974/18, якою відмовлено у відкритті провадження за поданням Одеського окружного адміністративного суду про розгляд Верховним Судом адміністративної справи № 1540/3974/18 як зразкової, зазначено, зокрема, що як видно з немалої кількості судових рішень внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, зокрема, у справах №№ 0640/4526/18, 0640/4453/18, в яких позивачами також заявлено позовну вимогу про визнання неправомірними дій пенсійного органу щодо проведення їм перерахунку пенсії на підставі постанови КМУ № 103 у неповному обсязі, зупинено провадження до набрання законної сили рішенням суду у справі № 826/3783/18, щодо якої за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд як зразкової ухвалою Верховного Суду від 22 серпня 2018 року відмовлено у відкритті провадження та зроблено висновок, що остаточне судове рішення у справі № 826/3783/18 (у випадку постановлення судом рішення по суті позовних вимог) не лише вирішить спір між позивачем і відповідачем у даній конкретній справі, а і вичерпає спірність постанови КМУ № 103.

Як вже встановлено судом, предметом розгляду даної справи є правомірність здійснення перерахунку пенсії позивачу на підставі окремих пунктів Порядку, законність яких оскаржується в адміністративній справі № 826/3783/18, що розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Таким чином, прийняття рішення в адміністративній справі № 826/3783/18 щодо відповідності закону встановленого порядку перерахунку пенсій може вплинути на подальший розгляд адміністративної справи № 420/79/19.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

З урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №826/3783/18 Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 205, 236, 241-243, 248, 250, 256, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі №420/79/19 до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №826/3783/18 Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення, відповідно до ч.1 ст. 295 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя М.М. Аракелян