Постанова № 80192520, 27.02.2019, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.02.2019
Номер справи
759/2039/19
Номер документу
80192520
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ун. № 759/2039/19

пр. № 3/759/1289/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Оздоба М.О., за участю представника Національного агентства з питань запобігання корупції Сірук А.В. та адвокатів Янголь О.В. та Поливоди В.Д., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_4 порушив встановлений законом порядок надання внесків на підтримку політичної партії, відповідальність за яке передбачена ст. 212-15 КУпАП.

Так, за результатами аналізу Звіту політичної партії ««Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (код ЄДРПОУ 20069956) про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал поданого до Національного агентства 09.11.2018 року за III квартал 2018 року, встановлено, що у Звіті Партії в таблиці 1.1 «Внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб» глави 1 розділу III Звіту Партії зазначено, що 13.09.2018 року через відділення АТ КБ «ПРИВАТБАНК» на користь Партії надано внесок від ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1) у сумі 148 830,00 гривень.

На підтвердження інформації, стосовно надання ОСОБА_4 зазначеного вище внеску, який відображено у Звіті Партії, надано копію заяви про підтвердження здійсненого внеску на користь Партії від 11.09.2018 року.

ДФС України листом від 18.12.2018 року № 03/59655/18 повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції, що станом на 13.09.2018 року відповідно даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за фізичною особою ОСОБА_4 обліковується податковий борг в сумі 2978,4 гривень.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Вищезазначене порушення зафіксоване в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за III квартал 2018 року від 26 грудня 2018 року та Висновку про результати аналізу Звіту політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за III квартал від 28 грудня 2018 року № 819, затвердженого рішенням Національного агентства від 29 грудня 2018 року № 3220.

В судові засідання ОСОБА_4 не з'явився, про час та місце проведення судових засідань був повідомлений належним чином. В судові засідання з'являлися захисники Янголь О.В. та Поливода В.Д., у зв'язку з чим вважаю за можливе слухати справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Представник Національного агенства з питань запобігання корупції Сірук А.В. в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення та пояснила, що під час перевірки Звіту політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» було виявлено порушення ОСОБА_4 порядку надання внесків на підтримку політичної партії. Так як, ОСОБА_4 умисно здійснив внесок маючи податковий борг, про наявність якого, на її думку, йому було відомо, просила ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.

Захисник Поливода В.Д. в судовому засіданні заперечував проти протоколу, та звернув увагу, що ОСОБА_4 на час надання внеску не було відомо про існуючий податковий борг. Крім того, ДФС взагалі не надсилала ОСОБА_4 рішення-повідомлення щодо наявності податкового боргу. Після того, як ОСОБА_4 дізнався про борг, то відразу його сплатив. Тобто, на час складання протоколу про адміністративне правопорушення заборгованість була відсутня. Просив провадження по справі закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 212-15 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.

З досліджених матеріалів справи, зокрема, акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати ї зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати ї зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», звіту політичної партії про майно, доходи, витрати ї зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» та інших наданих матеріалів справи, вбачається, що 13.09.2019 року ОСОБА_4, маючи податковий борг, надав внесок на підтримку політичної партії.

Проте, з наданих матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_4 було відомо про наявність податкового боргу на час надання внеску на підтримку політичної партії.

Крім того, відповідно до листа ГУ ДФС у м. Києві № 4212/9/26-15-13-14-18 від 15.02.2019 року наданого на запит суду, ОСОБА_4 з 11.04.2018 року перебуває на обліку в Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві як платник податків. З 01.05.2018 року платником обрано спрощену систему оподаткування 2 групи - 20% від розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь поточний (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. За інформацією управління погашення боргу, згідно ІС «Податковий блок» станом на 13.09.2018 року у ФОП ОСОБА_4 обліковувався податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 2978, 40 гривень через відсутність сплати авансових нарахувань. Проте зазначений борг 27.11.2018 року самостійно погашено платником відповідно до платіжного доручення від 27.11.2018 року №@2PL766338. Станом на 12.02.2019 року в ІКП по єдиному податку з фізичних осіб ФОП ОСОБА_4 податковий борг не обліковується. Враховуючи вищевикладене, податкове повідомлення-рішення по єдиному податку з фізичних осіб на суму 2978, 40 гривень, яка сформована у зв'язку з заборгованістю зі сплати авансових внесків, згідно з чинним законодавством не приймалися.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений Цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Подані до суду матеріали справи про адміністративне правопрушення не містять даних на підтвердження того, що : а) мала місце процедура узгодження грошового зобов'язання; б) платнику було встановлено строк для погашення такого зобов'язання, відтак він знав і повинен був знати про його існування.

Згідно статті 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини пом'якшуючі або обтяжуючі відповідальність, чи заподіяна шкода, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно положень ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, матеріалами справи та в судовому засіданні не встановлено, що ОСОБА_4 надав внесок на підтримку політичної партії усвідомлюючи про наявність податкового боргу, а з письмових пояснень ОСОБА_4, що підтверджується відповідними виписками та квитанціями, вбачається, що 27.11.2018 року та 18.12.2018 року він погасив борг, тобто станом на час складання протоколу про адміністративне правопорушення 24.01.2019 року, податковий борг у ОСОБА_4 був відсутній.

Відповідно до вимог п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, враховуючи, що зібрані у справі докази не можуть бути визнані достатніми для доведення вини ОСОБА_4 у вчиненні адміністративного правопорушення, та в судовому засіданні не встановлено, що в діях ОСОБА_4 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, вважаю за необхідне закрити провадження по справі відносно ОСОБА_4 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 212-15, 221, 245, 247, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-

п о с т а н о в и в :

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_4 про притягнення його до адміністративної відповідальності ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Святошинський районний суд м. Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя : М.О. Оздоба