
Справа № 420/1083/19
УХВАЛА
28 лютого 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «АДРЕСА_2» про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність співвласникам багатоквартирного будинку земельної ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «АДРЕСА_2», в якому позивач просив:
1. Визнати протиправним і скасувати рішення Крижанівської сільської ради тридцять восьмої сесії VІІ скликання від 22 грудня 2018 року №846- VІІ «Про відмову громадянам України у наданні дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» згідно з переліком (додаток №1), в частині відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність співвласникам багатоквартирного будинку земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2, орієнтованим розміром 1,448 га, кадастровий номер НОМЕР_2, цільове призначення - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.
2.Зобов'язати Крижанівську сільську раду Лиманського району Одеської області повторно розглянути клопотання Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «АДРЕСА_2» від 15.11.2018 вих. №15/1 щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність співвласникам багатоквартирного будинку земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2, орієнтованим розміром 1,448 га, кадастровий номер НОМЕР_2, цільове призначення - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, у встановлений законом термін та надати мотивоване рішення за результатами розгляду вказаного клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір").
Підпунктом п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921,00 грн.
При цьому, за змістом ч.1, 2 ст.9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч.10 ст.169 КАС України заяви, скарги, клопотання визначені цим Кодексом за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Суд встановив, що позивач до позовної заяви додав платіжне доручення №35 від 07.12.2018 р.
Однак з огляду на програму Діловодства спеціалізованого суду (ДСС) суд встановив, що позивач звертався вже до суду з іншим предметом позову та ухвалою суду по справі №420/6466/18 відмовлено у відкритті провадження та повернуто сплачений судовий збір шляхом стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, телефон: (НОМЕР_3) за платіжним документом № 35 від 07.12.2018 року у сумі 1 409, 60 грн.
Таким чином, у данному випадку за подання позову до суду позивач не сплатив судовий збір.
Позивач заявив дві позовні вимоги немайнового характеру, однак судовий збір не сплатив.
З урахуванням вищевикладеного, позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 1536,80 грн.
Згідно з ч.1 ч.2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановлюється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1536,80 грн.
Керуючись ст.ст.160, 161, 171 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п'ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя О.Я. Бойко