Постанова № 8015179, 16.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2010
Номер справи
2а-28497/09/1270
Номер документу
8015179
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 2.33

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 лютого 2010 року Справа 2а-28497/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.

при секретарі судового засідання Юрченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Волат-Транс» до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області про скасування постанови № 098250 від 26.11.2009 року про застосування фінансових санкцій,

За участю представників сторін:

представник позивача: Ковалевський Т.Г., довіреність від 11.01.2010 року, № 2,

представник відповідача: Соболь К.Л., довіреність від 11.01.2010 року, № 88,

В С Т А Н О В И В :

07 грудня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства «Волат-Транс» до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області про скасування постанови № 098250 від 26.11.2009 року про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Представник відповідача адміністративний позов не визнав, заперечував проти задоволення позовних вимог.

Вислухавши думку представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Волат-Транс» 17.06.2005 року зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області, ідентифікаційний код 33587983, за адресою: Луганська область, м.Алчевськ, вул. Московська, 6.

18 листопада 2009 року в ході проведення рейдової перевірки на 767 км дороги Ростов-Київ, державними інспекторами територіального управління в Луганській області було перевірено транспортний засіб МАЗ 551605 державний номер НОМЕР_1, що здійснював перевезення вантажу (вугілля), під керуванням водія - ОСОБА_3, який належить ПП « Волат-Транс».

За результатами перевірки було виявлено порушення положень ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: при перевезенні вантажу, у водія була відсутня ліцензійна картка, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 128991 від 18.11.2009 року. Водій в акті зазначив, що з актом ознайомлений, згоден.

Начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області Лапочкіним О.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 098250 від 26.11.2009 року, якою до ПП «Волат-Транс» за порушення ст.ст. 39, 48 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано фінансові санкції у сумі 1700 грн.

Відповідно до п. 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок) - під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно п. 29 Порядку, постанову про застосування фінансових санкцій № 0982500 від 26 листопада 2009 року отримала його уповноважена особа, про що свідчить її підпис.

Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», документами для водія (нанятого фізичною особою, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах) є, зокрема, посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» зі змінами та доповненнями, встановлено, що до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування і з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі додаються ліцензійні картки на кожен автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої заносяться реєстраційні дані ліцензії та автомобільного транспортного засобу.

Відповідно до п. 1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», затверджених наказом Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008 року № 9/119, зареєстрованих Міністерством юстиції України 21 лютого № 140/1483 (далі Ліцензійні умови) ліцензійні умови є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно п. 1.10 Ліцензійних умов на кожен автомобільний транспортний засіб до ліцензії додається одна ліцензійна картка.

Пунктом 8.1.4 Ліцензійних умов встановлено, що ліцензіати, які надають послуги з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, напівпричепами, зобов'язані забезпечувати водія транспортного засобу необхідними документами на перевезення вантажу та дотримання виконання покладених на них обов'язків, які передбачені Законом України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про дорожній рух» основні права та обов'язки водія транспортного засобу - мати при собі та на вимогу працівників міліції, а водії військових транспортних засобів на вимогу посадових осіб військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України передавати для перевірки посвідчення, реєстраційні та інші документи, що підтверджують право на керування транспортним засобом, а також дорожні (маршрутні) листи і документи на вантаж, що перевозиться (крім власників транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних некомерційних цілях), а у випадках, передбачених законодавством, страховий поліс сертифікат) про укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та ліцензійну картку на автомобільний транспортний засіб у разі надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. З аналізу вищевказаних норм слід, що наявність ліцензійної картки на транспортний засіб, який здійснює перевезення на договірній основі обов'язкова. Таким чином, суд вважає, що постанова про застосування фінансових санкцій № 098250 від 26листопада 2009 року прийнята відповідно до положень законодавства про автомобільний транспорт, у зв'язку з чим позовні вимоги ПП «Волат-Транс» про її скасування не підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Таким чином, оскільки в задоволенні позову було відмовлено, суд вважає, що підстав для стягнення витрат по сплаті судового збору немає.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити у задоволенні позовних вимог Приватного підприємства «Волат-Транс» до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області про скасування постанови № 098250 від 26.11.2009 року про застосування фінансових санкцій .

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови виготовлено 21 лютого 2010 року.

СУДДЯ Т.С. УШАКОВ