Постанова № 8015178, 18.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
2а-28237/09/1270
Номер документу
8015178
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.6.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2010 року Справа № 2а-28237/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.,

та

представників сторін:

від позивача головний державний податковий

інспектор юридичного відділу

Лиманюк М.А. (довіреність від 12.01.2010 № 202)

від відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області

до приватного підприємства „Кристал-1”

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3282,50 грн.,

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2009 року державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з приватного підприємства „Кристал-1” штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 3282,50 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Приватне підприємство „Кристал-1” знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник податків.

На підставі акта перевірки від 26 червня 2009 року № 0151/12/32/23/32990479 державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області 09 липня 2009 року прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000842304 за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 3282,50 грн.

Враховуючи, що сума застосованих фінансових (санкцій) приватним підприємством „Кристал-1” добровільно у визначені законом строки не сплачена, державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області просить стягнути її в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

Приватне підприємство „Кристал-1” як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області.

26 червня 2009 року посадовими особами державної податкової адміністрації в Луганській області проведено перевірку відповідача з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 0151/12/32/23/32990479 (арк. справи 5-6).

Перевіркою встановлено:

- проведення розрахункових операцій при продажу товару без застосування реєстратора розрахункових операцій;

- не видача розрахункового документа особі, яка придбала товар;

- не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій;

- невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку на реєстраторі розрахункових операцій.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до статті 1 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Пунктом 1 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» регламентовано, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 4) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Судом встановлено, що перевіркою від 26 червня 2009 року встановлено, що приватне підприємство „Кристал-1”, здійснювало розрахункові операції за готівкові кошти без застосування реєстратора розрахункових операцій, щоденно не друкувало фіскальні звітні чеки та мало місце невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що підтверджено актом перевірки від 26 червня 2009 року № 0151/12/32/23/32990479, який підписаний продавцем та директором без заперечень та зауважень, та описом готівкових коштів на місці проведення розрахунків (арк. справи 5-6, 16).

Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до пункту 4 статті 17 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

До суб'єктів підприємницької діяльності, що не забезпечили відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені у денному звіті реєстратора розрахункових операцій згідно із статтею 22 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підставі акта перевірки від 26 червня 2009 року № 0151/12/32/23/32990479 за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у відповідності із пунктами 1, 4 статті 17 та статті 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» рішенням державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09 липня 2009 року № 0000842304 до приватного підприємства „Кристал-1” застосовані штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 3282,50 грн.: 495,25 грн. - за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, 1767,25 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, та 1020,00 грн. за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку (арк. справи 17).

Згідно із статтею 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

В порушення вимог статті 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 3282,50 грн. приватне підприємство „Кристал-1” в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09 липня 2009 року № 0000842304 не сплатило.

Враховуючи те, що відповідач рішення державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 09 липня 2009 року № 0000842304 у встановленому порядку не оскаржив, внаслідок чого воно на момент розгляду справи є чинним та таким, що підлягає виконанню, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 3282,50 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 18 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства „Кристал-1” (ідентифікаційний код 32990479, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Танкістів, буд. 20) в доход Державного бюджету України (р/р 31111104700080 в ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач УДКУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області, код одержувача 24046627, МФО 804013, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3282,50 грн. (три тисячі двісті вісімдесят дві гривні п`ятдесят копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 23 лютого 2010 року.

Суддя Т.І. Чернявська