
Справа № 683/488/19
2-а/683/11/2019
УХВАЛА
26 лютого 2019 року м. Старокостянтинів
Старокостянтинівський районний суду Хмельницької області в складі судді Сагайдак І.М., ознайомившись з матеріалами справи №683/488/19, 2-а/683/11/2019 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №086114 від 07 лютого 2019 року,
встановив:
25 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області і просить визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №086114 від 07 лютого 2019 року, а провадження по справі - закрити.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, вважаю, що дана справа не підсудна Старокостянтинівському районному суду Хмельницької області з наступних підстав.
Відповідно до положень ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Усі інші адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України підсудні окружним адміністративним судам (ч.2 ст.20 КАС України).
Спір, який виник між позивачем та Управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області щодо оскарження постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу від 07 лютого 2019 року, не є справою про притягнення позивача до адміністративної відповідальності в розумінні п.1 ч.1 ст.20 КАС України, оскільки притягнення позивача до відповідальності було здійснено не за правилами Кодексу України про адміністративні правопорушення, а на підставі ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
З огляду на викладене, дана справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а є предметно підсудною окружному адміністративному суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що справа предметно не підсудна Старокостянтинівському районному суду Хмельницької області на підставі п.2 ч.1 ст.29 КАС України її слід передати на розгляд до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ч.1 ст.20, п.2 ч.1 ст.29 КАС України,
ухвалив:
Адміністративну справу №683/488/19, 2-а/683/11/2019 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №086114 від 07 лютого 2019 року передати на розгляд до Хмельницького окружного адміністративного суду (29000, м. Хмельницький, вул. Козацька, 42).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п»ятнадцяти днів з дня її винесення.
Суддя: