
Справа № 522/1269/19
Провадження № 3/522/1244/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
21 лютого 2019 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Шенцева О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного Управління ДФС в Одеській області, стосовно ОСОБА_1, директора ТОВ «Автомагістраль-Південь» ЄДРПОУ 34252469 за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
На адресу Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, директора ТОВ «Автомагістраль-Південь» ЄДРПОУ 34252469 за ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, необхідно повернути для належного оформлення до Головного Управління ДФС в Одеській області, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.
Так, відповідно до приписів ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складанні протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
В порушення зазначених вимог закону, в протоколі про адміністративне правопорушення належним чином не вказані відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, у тому числі дата народження, індивідуальний податковий номер фізичної особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, належним чином завірена копія паспорта ОСОБА_1, належним чином завірена копія документа, що підтверджує повноваження особи, що склала протокол про адміністративне правопорушення, що в подальшому унеможливлює виконання судового рішення у випадку накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, також в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені та не опитані свідки.
Крім того, в матеріалах справи відсутній повного зміст акту перевірки від 26.12.2018 року, що в свою чергу не дає можливості зрозуміти з яких саме причин та на підставі яких саме доказів співробітники ГУ ДФС в Одеській області дійшли висновку про наявність складу правопорушення, передбаченого правилами ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, у діях/бездіяльності ОСОБА_1
Зі змісту ст.245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до абз.5 п.24 Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП України , відповідному правоохоронному органу для належного оформлення .
Таким чином, для з'ясування всіх обставин вчинення адміністративного правопорушення, усунення недоліків протоколу, вважаю за необхідне повернути матеріали справи про адміністративні правопорушення для дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне порушення, передбаченого ст.163-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1, директора ТОВ «Автомагістраль-Південь» ЄДРПОУ 34252469, направити до Головного Управління ДФС в Одеській області, для належного оформлення з підстав, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Суддя: