Рішення № 80103882, 22.02.2019, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
22.02.2019
Номер справи
465/7541/18
Номер документу
80103882
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

465/7541/18

2-а/465/320/19

РІШЕННЯ

Іменем України

22.02.2019 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді - Кузь В.Я.

при секретарі - Янковській С. Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Львові, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності № 740 від 08.11.2018 року із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася в суд з адміністративним позовом до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради щодо скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності № 740 від 08.11.2018 року із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що постановою №740 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення від 08 листопада 2018р., винесену Адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради в результаті розгляду протоколу, на неї було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 гривень за адміністративне правопорушення , передбачене ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно вказаної постанови, вона, ОСОБА_1, самовільно влаштувала тимчасову споруду (малу архітектурну форму) без відповідних на це дозвільних документів на при будинковій території будинку № 5 на вул.. Ак. Лазаренка у м. Львові.

Вважає, що постанова адміністративної комісії Франківської районної адміністрації Львівської міської ради № 740 від 08.11.2018 р. не відповідає вимогам законодавства, оскільки вона не була належним чином повідомлена про час та місце проведення засідання адміністративної комісії, що призвело до порушення її законних прав та інтересів, і як результат, до винесення незаконної постанови.

Франківська районна адміністрація, в своїй Постанові посилалась на протокол, складений працівниками ЛКП, котрим вона не надала відповідних дозвільних документів.

Проте, надання будь-яких дозволів працівникам комунальних підприємств законодавством не передбачено, що підтверджується статутом їх діяльності, відповідно до котрих, вони зобов'язані діяти в межах повноважень. А відтак складений працівниками ЛКП протокол не може бути підставою для прийняття Франківською районною адміністрацією оскаржуваної Постанови.

Окрім цього, наявність чи відсутність дозволів перевіряється шляхом надсилання відповідних листів - запитів щодо контролюючих органів, з метою встановлення протиправної діяльності. Такі запити відсутні. А відтак, вважає, що прийнявши дану Постанову Франківська районна адміністрація керувалася виключно Протоколом складеним працівниками ЛКП, котрі в усному порядку вимагали в неї документи, не маючи на це жодного права.

Звертає увагу суду на те, що в порушення вимог ст.ст. 52, 54, 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Франківська районна адміністрація не надала інформацію, що до дати засідання адміністративної комісії та у прийнятті Постанови її залучено не було, що призвело до прийняття протиправного рішення та порушення її процесуальних прав. Просить позов задовольнити.

В судове засідання позивач не прибула, подала заяву про розгляд справи у її відсутності. Просить адміністративний позов задовольнити, з підстав викладених у ньому.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, просить відмовити у задоволенні позову.

З урахуванням встановлених обставин справи та приймаючи до уваги відсутність відзиву на позов, суд приходить до висновку про можливість продовження розгляду справи у відсутності представника відповідача та ухвалення судового рішення.

Дослідивши докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до переконання, що позовні вимоги слід задоволити .

Судом встановлено, що постановою №740 про накладення адміністративного стягнення від 08 листопада 2018р., винесену Адміністративною комісією при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради на ОСОБА_1 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу за адміністративне правопорушення у розмірі 1700,00 гривень.

Із змісту постанови вбачається, що ОСОБА_1, самовільно влаштувала тимчасову споруду(малу архітектурну форму) без відповідних на це дозвільних документів на при будинковій території будинку № 5 по вул.. Ак. Лазаренка у м. Львові.

Відповідно до ст. 152 КУпАП України, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Однак, у матеріалах справи відсутні докази, на підставі чого винесена вказана постанова. Докази, які б підтверджували фактичні дані, що викладені у постанові відсутні, як відсутні і відповідні акти обстеження території. У матеріалах адміністративної справи відсутні також докази того, що інкриміноване правопорушення вчинене саме позивачем. Не надано таких доказів й у судовому засіданні представником відповідача. Із матеріалів справи та змісту постанови не вбачається, чи було надано позивачу можливість скористатися своїми правами передбаченими ст..268 КпАП України, не вмотивовано підстави розгляду справи у відсутності особи, а також не вмотивовано чому саме такий розмір стягнення, у вигляді штрафу , передбаченого ст.152 КпАП України, накладено на позивача .

Відповідно до ст. 280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності; чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність; чи заподіяно майнову шкоду; чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Однак, із даних постанови та матеріалів справи вбачається, що така прийнята на підставі розгляду протоколу складеного на позивача ОСОБА_1 у той же час, самого протоколу стороною відповідача не надано.

У відповідності до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обстави-ни, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Проте, відповідно до ч. 2 даної норми, в адміністративних справах про протиправність рішень дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності, покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що постанову № 740 адміністративною комісією Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 08.11.2018 року прийнято протиправно, без дотримання відповідних процесуальних вимог, а відтак, відповідно до ст.293 ч.3 КУпАП, її слід скасувати.

Судові витрати підлягають стягненню відповідно до вимог та правил, встановлених ст. 139 КАС України.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 8, 19, 21,22, 43, 46, 55, 64, п.п. 1, 6, ч. 1 ст. 124 Конституції України ; ст. 6, 14 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод»; ст.ст. 2, 5 - 9, 11, ч. 2 ст. 77, 132, 139, 241-246, 251 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності № 740 від 08.11.2018 року із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн, задовольнити.

Постанову Адміністративної комісії при Франківській районній адміністрації Львівської міської ради № 740 від 08 листопада 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 152 КУпАП із накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 ( одна тисяча сімсот) грн., визнати протиправною та скасувати.

Стягнути з бюджетних асигнувань Франківської районної адміністрації Львівської міської ради на користь держави судовий збір з розгляду даної справи в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до восьмого апеляційного адміністративного суду через суд, що ухвалив рішення.

Суддя В. Кузь