Рішення № 80100571, 21.02.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.02.2019
Номер справи
520/10624/18
Номер документу
80100571
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

21 лютого 2019 р. № 520/10624/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мельникова Р.В.,

за участю секретаря судового засідання - Дирявої К.І.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника третьої особи - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ОСОБА_4 комісії Головного управління МВС України в Харківській області щодо невключення в довідку № 100/35530-2003020363 від 24.03.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонера ОСОБА_1 надбавки за виконання особливо-важливих завдань в розмірі 50% від посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років;

- зобов'язати ОСОБА_4 комісію Головного управління МВС України в Харківській області виготовити на направити до Головного Управління ПФУ в Харківській області, довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, з повною реальною інформацією із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

- посадовий оклад - 4800,00 грн.,

- оклад за спеціальним званням полковник поліції - 2400,00 грн.,

- надбавка за вислугу років - 50% - 3600,00 грн.,

- надбавка за виконання особливо-важливих завдань (50% від посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років) - 5400 грн.,

- премія 104,25% - 16888,50 грн.,

всього - 33088,50 грн., з 01.01.2016 р., тобто з дати виникнення права на перерахунок.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». ОСОБА_4 комісією ГУМВСУ у Харківській області було складено та подано до ГУ ПФУ у Харківській області довідку №100/35530-2003020363 від 24.03.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Проте відповідачем при складенні зазначеної довідки не було включено до неї надбавку за виконання особливо важливих завдань, яка була призначена та нараховувалась позивачу під час проходження служби, а також була врахована при призначенні пенсії. З огляду на протиправне не зазначення відповідачем надбавки у спірній довідці, відповідачем було невірно розраховано розмір премії. З приводу даного питання позивач звертався до відповідача із відповідною заявою про виготовлення нової довідки, однак отримав відмову. Зазначеним відповідач, на думку позивача, порушив права позивача на здійснення перерахунку пенсії у відповідному розмірі. Вражаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

Ухвалою суду від 10.12.2018 прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі за вищевказаним позовом.

Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив на позов, в якому представник відповідача проти заявленого позову заперечував та зазначив, що на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував під час проходження служби в міліції такі як надбавка за виконання особливо важливих завдань вже не виплачувались, а відтак у відповідача були відсутні підстави для зазначення таких надбавок у довідці про розмір грошового забезпечення, складеній на ім'я позивача. Як передбачено положеннями Порядку № 45, Національною поліцією України визначені середні розміри премій за посадами поліцейських, що фактично виплачені за січень 2016 року. Також зазначений у довідці розмір премії 104,25 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто січень 2016 року, за відповідною посадою відповідно до абз.5 п.5 Порядку № 45. З огляду на зазначене при виготовленні спірної довідки відповідачем не допущено порушень, на які посилається позивачем, а отже позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 22.01.2019 року розгляд справи за вищевказаним позовом ухвалено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження із викликом учасників справи, а також витребувано від ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області відомості стосовно того чи здійснювалася органом Національної поліції виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, регламентована постановою № 988, за відповідною посадою поліцейського у січні 2016 року у Харківській області.

Позивач та представник позивача у судове засідання прибули, позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Через канцелярію суду від представника відповідача надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи копії довідки ОСОБА_5 в Харківській області №711/119-29/01-2019.

Представник третьої особи у судове засідання прибув, проти заявленого позову висловив заперечення.

Суд зазначає, що відповідно до положень п.1 ч.3 ст.205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

З огляду на вище викладене суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення позивача та представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсія була призначена за вислугою років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням серії ААІ №395980, виданим 26.01.2016 року (а.с. 19).

При цьому, позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.

Судовим розглядом справи встановлено, що після призначення позивачу пенсії та станом на 20.11.2017 року до складу грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія враховано посадовий оклад у розмірі 1795,00 грн., оклад за військове звання у розмірі 135,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% у розмірі 772,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці у розмірі 4998,70 грн., у тому числі надбавка за особливо важливі завдання у розмірі 50%, премія 90%, що разом склало 7700,70 грн. Розмір пенсії позивача з огляду на зазначений розмір грошового забезпечення склав 5390,49 грн., тобто 70% грошового забезпечення (вислуга років 31), що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки №1960 від 27.11.2017 року.

У зв'язку з встановленням нових розмірів грошового забезпечення ОСОБА_4 комісією Головного управління МВС України у Харківській області було сформовано нову довідку № 100/35530-20030220363 від 24.03.2018 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії ОСОБА_1, у якій зазначено, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 та від 11.11.2015 року № 988, розмір грошового забезпечення за нормами законодавства, чинними станом на 01.01.2016 року за посадою "заступник начальника інст.підг.фахів. км ХНУВС – начальник управління департаменту" становить: посадовий оклад – 4800,00 грн., оклад за спеціальним званням "полковник поліції" – 2400,00 грн., надбавка за вислугу років (50 %) – 3600,00 грн., премія (104,25%) – 11259,00 грн., всього: 22059,00 грн. (а.с. 20).

Судовим розглядом справи встановлено, що позивач, вважаючи, що до довідки про розмір грошового забезпечення відповідачем протиправно не було включено всі додаткові види грошового забезпечення, які були призначені та виплачувались позивача до призначення пенсії, а також невірно розраховано розмір премії, 07.08.2018 року звернувся до відповідача із відповідною заявою про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням усіх надбавок, а також вірним розрахунком, а саме: посадовий оклад - 4800,00 грн.; оклад за спеціальним званням «полковник поліції» - 2400,00 грн.; надбавка за вислугу років у розмірі 50 % - 3600,00 грн.; - надбавка за виконання особливо важливих завдань (за специфічні умови проходження служби) у розмірі 50%, що складає 5400,00 грн.; премія в розмірі 104,25%, що становить 16888,50 грн. (а.с. 21 - 23).

ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області від 13.08.2018 року №С-505/119-292/01-2018 позивача повідомлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачувались на момент виникнення права на перерахунок пенсій за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. З огляду на зазначене вказано, що у відповідача відсутні підстави для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача (а.с. 24).

Позивач, не погодившись із отриманою відповіддю, звернувся до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

При цьому, суд зазначає, що за даними Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що Верховним Судом розглянуто зразкову адміністративну справу № 802/2196/17-а за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії щодо аналогічних правовідносин, за результатами чого прийнято рішення від 12.03.2018 року. Зазначене судове рішення набрало законної сили після його оскарження в апеляційному порядку.

Судом встановлено, що на офіційному веб-порталі судової влади України було опубліковано ухвалу Верховного ОСОБА_3 від 02.02.2018 про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі № Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а) за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Верховним Судом в ухвалі від 02.02.2018 про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі № Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а) встановлено, що ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі: 1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ”; 2) відповідач: суб’єкт владних повноважень – територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу; 3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

З наявних в матеріалах справи доказів та заявлених позивачем вимог вбачається, що справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії за ознаками є типовою справою та предмет спору, в даному випадку співпадає з предметом спору зразкової справи №802/2196/17-а.

Відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного ОСОБА_3 за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного ОСОБА_3, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Таким чином, оскільки дана адміністративна справа відповідає ознакам типової справи, судом при вирішенні даної справи мають бути враховані правові висновки Верховного ОСОБА_3, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №Пз/9901/8/18 (№802/2196/17-а).

Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як передбачено положеннями ч.2 ст. 51 Закону № 2262-XII, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон № 580-VIII, крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.

Також, 29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII), яким статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Зазначена Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Отже, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Згідно із п.2 постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.

На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та постанови № 988 Міністерством внутрішні х справ України видано наказ № 260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським).

Пунктом 2 наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку № 45 (тут і далі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.

Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Абзацом сьомим пункту 5 Порядку № 45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

Судовим розглядом справи встановлено, що надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 %, яку отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась, що підтверджується наданою на виконання ухвали суду відповідачем копією довідки ОСОБА_5 в Харківській області від 07.02.2019 №711/119-29/01-2019.

Відповідно до положень пункту 4 постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ;

2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

З огляду на вищевикладене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Так, положеннями пункту 4 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, передбачено, що розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.

Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Матеріали справи містять копію листа Національної поліції України від 12.03.2018 року №2866/09/48-2018 «Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських», яким у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року « 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категорій осіб», надано інформацію про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені за січень 2016 року за переліком посад поліцейських Національної поліції, затверджених постановою №988.

Отже, як вбачається із вказаної інформації вказаний відповідачем середній розмір премії 104,25% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що відповідає змісту абзацу 2пункту 5 Порядку №45.

Посилання представника позивача на постанову Верховного ОСОБА_3 від 10.05.2018 року у справі №825/1433/17 не можуть бути враховані судом, оскільки за часовою хронологією вказане рішення набрало законної сили раніше за рішення Верховного ОСОБА_3 у зразковій справі № Пз/9901/1/18.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що відповідно до положень статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (61001, АДРЕСА_1) до ОСОБА_4 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області (61002, м. Харків, вул. Жон Мироносиць, буд. 5), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов.) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 25 лютого 2019 року.

Суддя Мельников Р.В.