
Номер провадження 3/243/536/2019
Номер справи 243/1285/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 25 » лютого 2019 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Гончарова А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Слов’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
06 лютого 2019 року о 11 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилився від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо виховання малолітнього сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що відобразилось у антисанітарних умовах проживання дитини, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Крім того, 06 лютого 2019 року о 11 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилився від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо виховання малолітнього сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що відобразилось у систематичному вживанні алкогольних напоїв ОСОБА_1 та залишення дитини без батьківського нагляду, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст. 10, 63 Конституції України.
Відповідно до положень статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП визнав повністю, щиро розкаявся.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 227999 від 06 лютого 2019 року, з якого вбачається, що 06 лютого 2019 року о 11 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилився від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо виховання малолітнього сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що відобразилось у антисанітарних умовах проживання дитини, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП (а.с.3 т. 2); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 228000 від 06 лютого 2019 року, з якого вбачається, що 06 лютого 2019 року о 11 години 00 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1, ухилився від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо виховання малолітнього сина – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, що відобразилось у систематичному вживанні алкогольних напоїв ОСОБА_1 та залишення дитини без батьківського нагляду, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП (а.с.3 т. 1) та іншими доказами.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП, а саме: ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 захід адміністративного стягнення у виді попередження.
Отже, проаналізувавши обставини вчиненого ОСОБА_1 правопорушення та враховуючи, що останній тимчасово не працює, в наслідок чого має скрутне матеріальне становище, протягом року до адміністративної відповідальності не піддавався, вважаю за можливе притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і відповідно до ст. 26 КУпАП застосувати до нього захід адміністративного стягнення у виді попередження.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись 24, 24-1,33, 34, 35, 36, 40-1, 44, 184, 245, 280, 283-284 КУпАП, –
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 КУпАП, та застосувати до нього захід адміністративного стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок) на а доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Постанова може бути оскаржена в судову палату по кримінальним справам Донецького апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Слов'янський міськрайонний суд протягом десяти днів, з дня її проголошення.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_3