
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2019 року м.Житомир
справа № 240/4740/18
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Горовенко А.В.,
за участю секретаря судового засідання Демчук О.М.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1;
представника позивача - ОСОБА_2 (за довіреністю від 07.11.2018);
представника відповідача - ОСОБА_3 (за довіреністю від 12.03.2018);
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення №0013831305 від 18.06.2018, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0013831305 від 18.06.2018 про необхідність сплатити 3073,69 грн штрафу та 7475,14 грн пені.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що під час перебування на обліку в Алчевській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (Перевальське відділення) за період з 21.07.2014 по 19.10.2015 їй було нараховано до сплати єдиний внесок в сумі 7663,22 грн. Однак, будь-якого повідомлення про існування вказаної заборгованості по сплаті єдиного внеску вона не отримувала, а про розмір заборгованості дізналася лише з листа Північного відділення Луганської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області. Зазначає, що вказана заборгованість з єдиного внеску в сумі 7663,22 грн була сплачена та в подальшому, 17.04.2018 вона звернулася із відповідною заявою до Житомирської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про звільнення від нарахування єдиного внеску відповідно до вимог абз.3 п. 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» про незастосування до неї штрафних та фінансових санкцій в разі несвоєчасної сплати/перерахування єдиного внеску.
За результатами розгляду вказаної заяви Головним управління Державної фіскальної служби у Житомирській області прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0013831305 від 18.06.2018, відповідно до якого фізичній особі-підприємцю, нараховано штраф та пеню в розмірі 10546,83 за період з 22.07.2014 по 21.03.2014 та з 21.01.2015 по 16.03.2018.
Вказує, що нарахування контролюючим органом штрафу та пені в часі співпадає з періодом проведення антитерористичної операції, що в свою чергу суперечить положенням абз.3 п. 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», оскільки на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану платники єдиного внеску звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Крім того, позивач зазначає, що в період за який контролюючим органом здійснено нарахуванням штрафних санкції, позивач, як фізична особа-підприємець, була зареєстрована в ІНФОРМАЦІЯ_1, яке входить до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 №1275-р, а тому штрафні та фінансові санкції за невиконання обов"язків платника єдиного внеску в період з 14.04.2014 до позивача, як платника єдиного внеску, не підлягають застосуванню.
Вважаючи, що оскаржуване рішення є незаконним, необґрунтованим та таким, що порушує її права та законні інтереси, позивач звернулась до суду з позовом.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 17.10.2018 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду на 09.11.2018 у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження.
Згідно з довідкою від 09.11.2018 розгляд справи відкладено на 30.11.2018, у зв"язку із задоволенням заяви позивача про відкладення розгляду справи.
Відповідно до протокольної ухвали суду від 30.11.2018 продовжено строк підготовчого засідання на 30 днів та оголошено перерву у підготовчому засіданні до 17.01.2019.
Згідно з довідкою від 17.01.2019 розгляд справи відкладено на 08.02.2019, у зв"язку із задоволенням клопотання представника позивача про відкладення розгляду справи.
Відповідно до протокольної ухвали суду від 08.02.2019 закрито підготовче засідання у справі та з урахуванням поданих учасниками справи та їх представниками письмових заяв про згоду на розгляд справи по суті у той самий день, судом розпочато розгляд справи по суті цього ж дня.
Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити їх у повному обсязі, з мотивів викладених у позовній заяві та відповіді на відзив на позовну заяву від 15.11.2018 (вх.№22544/18). Додатково наголошували, що неприйняття (несвочасне прийняття) або зупинення дії Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до указу Президента України №405/2014, не є підставою для відмови платнику єдиного внеску у звільненні від відповідальності, застосуванні штрафних та фінансових санкцій, за умови подальшого включення до нього населених пунктів, на території яких проводиться антитерористична операція.
Також вказували, що відповідачем не заперечується той факт, що ОСОБА_1 за період нарахування єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, а саме з 22.01.2007 до 07.05.2015 перебувала на обліку в Алчевській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (Перевальське відділення).
Окрім того, посилаються на висновки Верховного Суду у судовому рішенні від 30.03.2018 у зразковій справі №812/292/18.
Представник відповідача в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечувала у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 07.11.2018 (за вх.№22077/18) та запереченнях на відповідь на відзив на позовну заяву від 07.12.2018 (вх.№24001/18).
В обґрунтування зазначала про відсутність підстав звільнення позивача від сплати єдиного внеску, у зв"язку з тим, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII внесено зміни до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 №1669-VII (далі – Закон №1669), зокрема, вилучено пп.8 п.4 ст. 11 Закону №1669 та відповідно скасовано п.9-4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі – Закон №2464-VI) щодо звільнення від виконання обов"язків, встановлених ст.6 Закону №2464, платників єдиного внеску, які перебувають на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилась антитерористична операція.
Окрім того вказувала, що невизначеність Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція унеможливлює застосування норм пункту 9-4 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону №2464-VI.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що фізична особа – підприємець ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1Ю.) (ідн. номер НОМЕР_1) зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, 94309 та до 01.02.2016 перебувала на обліку в Алчевській об"єднаній державній податковій інспекції (Перевальське відділення) Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, яке знаходиться за адресою: вул.Боголюбова, буд.5-а, м.Перевальськ, Луганська область, що відповідачем не заперечується (а.с.17-18).
Станом на 01.02.2016 за ФОП ОСОБА_1 рахувалась заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, код бюджетної класифікації 71040000, в сумі 7663,22 грн, що підтверджується листом Луганської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області від 01.03.2018 №ФОП/65/12-36, що сторонами не заперечується.
З 01.02.2016 ФОП ОСОБА_1 взято на облік в Житомирській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Згідно з листом Луганської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області від 01.03.2018 №ФОП/65/12-36 повідомлено, що позивач знаходиться за неосновним місцем обліку у Північному відділенні (Перевальський район), 01.02.2016 перейшла на податковий облік до Житомирської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області. Станом на 01.02.2016 за ФОП ОСОБА_1 рахувалась заборгованість по єдиному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування у сумі 7663,22 грн. Періоди виникнення заборгованості по єдиному внеску є: 21.07.2014 – 1267,95 грн; 20.10.2014 – 1267,95 грн; 20.01.2015 – 1267,95 грн; 20.04.2015 – 1267,95 грн; 20.07.2015 – 1267,95 грн; 19.10.2015 – 1323,47 грн. Разом 7663,22 грн.
Остаточна сума заборгованості/переплати, розмір застосованих/незастосовних штрафних санкцій, розмір пені будуть розглядатися за результатами проведеної документальної/камеральної перевірки відповідно до Податкового кодексу України (а.с.16).
Головним управлінням Державної фіскальної служби у Житомирській області проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання законодавства щодо своєчасності, достовірності, повноти, нарахування та сплати податків і зборів, укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.02.2016 по 26.02.2018, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнобов"язкове державне соціальне страхування за період з 01.02.2016 по 26.02.2018.
За результатами перевірки складено акт №707/06-30-13-05/НОМЕР_1 від 12.06.2018 (далі - акт перевірки), згідно з висновками якого встановлено порушення позивачем п.1 ч.2 ст.6, ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ (зі змінами та доповненнями) встановлено несвоєчасне перерахування єдиного соціального внеску у терміни визначені законодавством по коду бюджетної 71040000 «Для фізичних осіб – підприємців, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність» за періоди з 01.01.2017 по 16.03.2018 (а.с.103-131).
18 червня 2018 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у Житомирській області прийнято рішення №0013831305 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в розмірі 10546,83 грн, з яких: штраф за період з 22.07.2014 по 21.03.2017 – 211,21 грн; штраф за період з 21.01.2015 по 16.03.2018 - 2860,48 грн; пеня - 7475,14 грн (а.с. 11).
Не погоджуючись із прийнятим рішенням №0013831305 від 18.06.2018 позивач звернулася до Державної фіскальної служби України зі скаргою від 25.06.2018 №25/06-18/1, за результатами розгляду якої, відповідно до рішення про результати розгляду скарги від 25.07.2018 №10795/Є/99-99-11-02-02-25 оскаржуване рішення залишено без змін, а скаргу ФОП ОСОБА_1, - без задоволення (а.с.19-23, 23-25).
Не погоджуючись із вказаним рішеннями Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Перевіряючи оскаржуване рішення відповідача на його відповідність нормам податкового законодавства та вимогам ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон №2464-VI).
Згідно з частиною другою статті 2 Закону №2464-VI виключно цим Законом визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, розмір єдиного внеску, орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність, склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску.
Відповідно до положень пункту 1 частини другої статті 6 Закону №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Порядок обчислення та строки сплати єдиного внеску передбачені статтею 9 Закону №2464-VI. Частиною восьмою цієї статті передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Стаття 25 Закону №2464-VІ регламентує заходи впливу та стягнення, і частиною першої цієї статті передбачено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до частини десятої статті 25 Закону №2464-VІ на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Частиною одинадцятою цієї статті передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції, зокрема за несвоєчасну сплату єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (у редакції Закону до 01 січня 2015 року - 10 відсотків).
Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» №1669-VII від 02 вересня 2014 року (далі - Закон №1669-VII), який набрав чинності з 15 жовтня 2014 року, визначає, серед іншого, тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.
Підпунктом 8 пункту 4 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1669-VII внесено зміни до Закону №2464-VІ, а саме підпункт «б» розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 (пункт 9-4 в редакції Закону з 13 березня 2015 року) такого змісту:
« 9-4. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року №405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу».
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року №405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України».
На виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція (дію розпорядження зупинено згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року №1079-р), яке втратило чинність згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України».
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що саме перебування платників єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція, є підставою для зупинення застосування до таких платників заходів впливу та стягнення і відповідальності за порушення Закону № 2464-VІ.
Аналогічний висновок викладено у рішенні Верховного Суду від 30.03.2018 у зразковій справі №812/292/18 (Пз/9901/22/18), а відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Суд зазначає, що м.Перевальськ Луганської області, на території якого розташоване Північне відділення Луганської об"єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, в якому на обліку як платник єдиного внеску до 01.02.2016 перебувала позивач та смт.Бугаївка Перевальського району Луганської області, місце проживання позивача до 01.02.2016, входять до Переліків населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р (втратило чинність) і розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1275-р (чинне).
З огляду на дію абзацу третього пункту 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464-VІ відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Отже, позивач звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату єдиного внеску з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції за умови перебування його на обліку органу доходів і зборів, розташованому на території населенного пункту, де проводилася така операція.
Як свідчать матеріали справи, спірне рішення контролючого органу прийняте 18 червня 2018 року відповідно до частини десятої, яка передбачає нарахування пені за кожний день прострочення платежу, та пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону №2464-VІ, яка передбачає накладення штрафу, зокрема за несвоєчасну сплату єдиного внеску.
Суд зазначає, що штраф нараховано за період з 22 липня 2014 року до 21 березня 2017 року та з 21 січня 2015 року до 16 березня 2018 року на недоїмку, яка виникла у позивача в період з 21.07.2017 по 19.10.2015 при перебуванні на обліку в Алчевській об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (Перевальське відділення), розташованій в місті проведення антитерористичної операції.
З урахуванням зазначеного, суд прийшов до висновку, що контролюючим органом прийнято оскаржуване рішення №0013831305 від 18.06.2018 без врахування положень абз.3 пункту 9-4 Розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464-VІ.
Таким чином, рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0013831305 від 18.06.2018 є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та, як наслідок, їх задоволення.
В силу приписів ст. 139 КАС України, сплачений позивачем судовий збір підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 241-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,10001, ідн. номер НОМЕР_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Юрка Тютюнника, буд.7, м.Житомир,10003, код ЄДРПОУ 39459195) про визнання протиправним та скасування рішення №0013831305 від 18.06.2018, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0013831305 від 18.06.2018 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 704 (сімсот чотири) грн 80 (вісімдесят) коп.
Вступну та резолютивну частини рішення складено у нарадчій кімнаті і проголошено 08 лютого 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Горовенко
Рішення складено у повному обсязі 22 лютого 2019 року