
Номер справи 623/833/19
Номер провадження 3/623/186/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського ВП ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, який займається веденням домашнього господарства, проживаючого без реєстрації за адресою: Харківська область, Ізюмський район, село Левківка, вулиця Лугова, буд. 15, РНОКПП: НОМЕР_1, відносно якого постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 15.01.2019 року встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік,
за ч. 1 ст 187 КУпАП
Правопорушник з вимогами ст. 268 КУпАП ознайомлений.
в с т а н о в и в:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія ГР № 340368 від 26.02.2019, серія ГР № 340369 від 26.02.2019 громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачені ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до ст. 36 КУпАП справи про адміністративне правопорушення: №623/833/19, провадження 3/623/186/2019; 623/834/19, провадження 3/623/187/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП було об'єднано в одне провадження та присвоєно справі № 623/833/19, провадження № 3/623/186/2019.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному правопорушенні, та запевняв суд, що в подальшому не допустить порушень адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 15.01.2019 року по справі № 623/311/14-к, провадження № 1-в/623/23/2019 відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися з помешкання, де проживає, з 22-00 до 05-00 години наступного дня без дозволу органів Національної поліції.
Однак, о 23 годині 05 хвилин 24 лютого 2019 року та о 22 годині 35 хвилини 25 лютого 2019 року засуджений ОСОБА_1, щодо якого встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, чим допустив порушення правил адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення серії правопорушення серія ГР № 340368 від 26.02.2019, серія ГР № 340369 від 26.02.2019, поясненнями самого правопорушника, даними ним в судовому засіданні та наявними в матеріалах справи, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 15.01.2019 про встановлення у відношенні гр. ОСОБА_1 адміністративного нагляду.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 1 та п. в) ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ та особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами. Санкція ч.1 ст.187 КУпАП передбачає накладення стягнення у вигляді штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 27 КУпАП встановлює що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, є його щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, те що відповідно до ст. 36 КУпАП України при одночасному розгляді декількох правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне порушення з числа вчинених, суд вважає, що застосування заходів у вигляді накладення штрафу є достатнім для виховання ОСОБА_1, з урахуванням чого суд вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 27, 33, 36, ч.1 ст.187, 221, 282, 283, 284 КУпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАПта притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п’ятдесят одну) гривню 00 коп. на користь держави (призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», рахунок отримувача: 31118106020012, отримувач коштів: Ізюмське УДСУ Харківської області, код отримувача ЄДРПОУ 37283992, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081100, населений пункт: Харківська область/м.Харків).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. - код класифікації доходів бюджету: 22030106; рахунок отримувача: 31211256026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код банку отримувача: МФО 899998; отримувач коштів –ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Т. Д. Бєссонова