
П О С Т А Н О В А
Справа № 338/203/19
Провадження № 3/338/92/19
25 лютого 2019 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Рибка Л.Я., розглянувши матеріали, що надійшли від Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого охоронником в ТзОВ "Секьюрайті”,
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и л а:
Начальником Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області направлено матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 047588, складеним 10 лютого 2019 року начальником СРПП №4 Богородчанського ВП ОСОБА_2, цього числа о 16 год. 20 хв. на автодорозі Мукачево - Львів (км 284 + 800 м) ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом ВАЗ, н.з. 29432 ІВ, не врахував дорожню обстановку, стан транспортного засобу, при здійсненні маневру обгону допустив зіткнення з транспортним засобом Nissan, АТ 7518 СК, який здійснював маневр ліворуч, чим порушив вимоги п. 14.2. (б) Правил дорожнього руху. Транспортні засоби отримали механічні пошкодження (а.с.2).
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що їх слід повернути для належного оформлення з наступних підстав.
В силу вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За приписами ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд, серед іншого, вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Відповідно до п.п. 1 п. 1 Розділу VIII "Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 124 КУпАП" Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, що затверджена Наказом МВС України № 1395 від 7 листопада 2015 року, у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додається схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський.
Однак протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 047588 від 10 лютого 2019 року зазначеним вище вимогам не відповідає.
Зокрема, в матеріалах справи міститься копія письмового пояснення ОСОБА_3, з якої вбачається, що 10 лютого 2019 року він керував транспортним засобом, з яким зіткнувся автомобіль ВАЗ, н.з. 294 32 ІВ. Водночас у протоколі про адміністративне правопорушення така особа в графі "свідки чи потерпілі" не значиться. В описі встановлених обставин в протоколі також не вказано, хто керував транспортним засобом марки Nissan, н.з. АТ 7518 СК.
Пункт 14.2. (б) Правил дорожнього руху передбачає, що перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що водій транспортного засобу, який рухається попереду по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту (перестроювання) ліворуч.
Зазначивши в протоколі, що ОСОБА_1 порушив вимоги зазначеного пункту Правил дорожнього руху, працівник патрульної поліції водночас не виклав суть адміністративного правопорушення належним чином. З зазначеного в протоколі не вбачається, що причиною зіткнення транспортних засобів, що спричинило їх пошкодження, стало порушення ОСОБА_1 саме п.14.2.(б) ПДР.
Також під час складання протоколу поліцейським не заповнено графу "транспортний засіб".
Про те, що внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження зазначено як в протоколі про адміністративне правопорушення, так і в доданій до нього довідці про результати розгляду повідомлення від служби "102" від 11 лютого 2019 року (а.с.5). Водночас встановити, чи дійсно транспортні засоби отримали механічні пошкодження і які саме не представляється можливим, оскільки схема місця ДТП, всупереч вимогам Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, до протоколу серії ОБ № 047588 не додана. Наявна в матеріалах справи копія схеми наслідків ДТП без потерпілих (а.с.4) є додатком до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 047587. До того ж вказана схема не відповідає вимогам, встановленим п.4 розділу VІІІ вищевказаної Інструкції.
Зазначені обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд справи, позбавляють суддю можливості з'ясувати всі обставини і вирішити справу по суті. Враховуючи, що вказані вище недоліки не можуть бути усунені під час розгляду справи в суді, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП слід повернути органу, який його складав, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП,
п о с т а н о в и л а:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП повернути Богородчанському відділенню поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Я. Рибка