Рішення № 80076057, 14.02.2019, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
14.02.2019
Номер справи
461/1085/19
Номер документу
80076057
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №461/1085/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2019 року м.Львів

Галицький районний суд м.Львова у складі:

головуючого судді Юрківа О.Р.

за участю:

секретаря судового засідання Кузьми Д.М.

представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

перекладача ОСОБА_3С.о.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області до громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_2 про примусове видворення громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_2 за межі території України, -

В С Т А Н О В И В :

ГУ ДМС України у Львівській області звернулося до суду з адміністративним позовом до громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_2, в якому просить видворити останнього,за межі території України.

В обґрунтування позову покликається на те, що 14.02.2019 року працівниками відділу міграційного контролю та адміністративного провадження управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальної міграції ГУ ДМСУ у Львівській області був виявлений громадянин ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який порушив правила перебування іноземців на території України.

При перевірці документів громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2 працівниками міграційної служби було встановлено, що паспортний документ у вказаного громадянина відсутній, а також що за порушення правил перебування на території України, 22.03.2017 працівниками УДМС України у Тернопільській області відносно ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МТР №018571 за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП та винесено постанову ПН МТР №018571 про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 510 грн.

22.03.2017 УДМС України у Тернопільській області, у відповідності до вимог ст. 26 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (далі – Закон №3773), було прийнято рішення про примусове повернення відповідача за межі України, та зобов'язано його покинути територію держави у термін до 19.04.2017 року.

Відповідач належним чином ознайомлений з даним рішенням, отримав його примірник, про що свідчить його підпис та повідомлений, що у випадку невиконання рішення про примусове повернення до нього буде застосовано примусове видворення, відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в разі ухилення від виїзду за межі України у визначений термін.

За час свого перебування на території України, відповідач перевищив дозволений строк перебування на території України більше 90 днів на протязі 180 днів, визначений пунктом 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України затвердженого Постановою КМУ №150 від 15.02.2012. Після закінчення визначеного для іноземців терміну перебування на території України (90 днів протягом 180 днів) зазначений громадянин ухилявся від виїзду з України, відмітки про продовження терміну перебування на території нашої держави в паспортному документі іноземця відсутні, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України відсутні.

За порушення правил перебування на території України, 14.02.2019 працівниками ГУ ДМС України у Львівській області відносно ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МЛВ №073948 за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП та винесено постанову ПН МЛВ №073948 про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 1700 грн.

На даний час громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_2 не виконав рішення про примусове повернення з України.

Беручи до уваги той факт, що громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення встановлених правил перебування іноземців на території України та проживання без дозволів на право перебування на території держави, не виконав рішення про його примусове повернення, до органів та підрозділів міграційної служби з заявою і документами необхідними для вирішення питання про продовження строку перебування або про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту не звертався,своїми діями грубо порушив вимоги ст. ст. 9, 16, 23, 26 Закону №3773, тому просить позов задоволити.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позові. Просив суд примусово видворити громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України.

Відповідач ОСОБА_2 у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечив.

Заслухавшипояснення представника позивача, відповідача, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Суд встановив, що 14.02.2019 року працівниками відділу міграційного контролю та адміністративного провадження управління з питань імміграції, тимчасового перебування та протидії нелегальної міграції ГУ ДМСУ у Львівській області був виявлений громадянин ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який порушив правила перебування іноземців на території України.

При перевірці документів громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2 працівниками міграційної служби було встановлено, що паспортний документ у вказаного громадянина відсутній.

22.03.2017 працівниками УДМС України у Тернопільській області відносно ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МТР №018571 за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП та винесено постанову ПН МТР №018571 про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 510 грн.

22.03.2017 УДМС України у Тернопільській області було прийнято рішення про примусове повернення громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2 за межі України, та зобов'язано його покинути територію держави у термін до 19.04.2017 року.

Відповідач належним чином ознайомлений з даним рішенням, отримав його примірник, про що свідчить його підпис та повідомлений, що у випадку невиконання рішення про примусове повернення до нього буде застосовано примусове видворення, відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», в разі ухилення від виїзду за межі України у визначений термін.

За час свого перебування на території України, громадянин ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2 перевищив дозволений строк перебування на території України більше 90 днів на протязі 180 днів, визначений пунктом 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України затвердженого Постановою КМУ №150 від 15.02.2012. Після закінчення визначеного для іноземців терміну перебування на території України (90 днів протягом 180 днів) зазначений громадянин ухилявся від виїзду з України, відмітки про продовження терміну перебування на території нашої держави в паспортному документі іноземця відсутні, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України відсутні.

За порушення правил перебування на території України, 14.02.2019 працівниками ГУ ДМС України у Львівській області відносно ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МЛВ №073948 за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП та винесено постанову ПН МЛВ №073948 про накладення на відповідача адміністративного стягнення у розмірі 1700 грн.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, відповідач, перебуваючи в нелегальному становищі, порушував міграційне законодавство України, у строк, встановлений в рішенні про його примусове повернення з території України, не виїхав, був притягнутий до адміністративної відповідальності.

Крім того, встановлено, що відповідач не підпадає під захист статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", його видворення за межі території Українине буде загрожувати його життю або свободі; небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань; смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання; небезпека внаслідок загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини або природного чи техногенного лиха, або відсутності медичного лікування чи догляду, який забезпечує життя; видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки, відсутні, що також знайшло своє підтвердження в ході розгляду судової справи.

Згідно з ч. 4 ст. 46 КАС України іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Відповідно до статей 9, 29 Загальної декларації прав людини (1948 року) та ст. 9 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права (1966 року) ніхто не може зазнавати безпідставного арешту, затримання або вигнання, а при здійсненні своїх прав і свобод кожна людина може зазнавати лише таких обмежень, які встановлені законом виключно з метою забезпечення належного визнання та поваги прав і свобод інших людей, а також забезпечення справедливих вимог моралі, суспільного порядку і загального добробуту.

Статтею 5 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (із змінами і доповненнями) від 04.11.1950, ратифікованою Верховною Радою України 11.09.1997, задекларовано право кожного на свободу та особисту недоторканість, за винятком певних випадків, зокрема, коли здійснюється законний арешт або затримання з метою запобігання її недозволеному в'їзду в країну чи особи, щодо якої провадяться процедури депортації або екстрадиції.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України визначається Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Відповідно до вимог ч.3 ст.29 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, які не мають законних підстав для перебування на території України, підлягають примусовому видворенню у разі, якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких іноземців або осіб без громадянства відсутній договір про реадмісію.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави (ч. 1 ст.30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства").

Відповідно до вимог частин 1 статті 288 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України подаються до адміністративного суду за місцезнаходженням відповідного органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову ГУДМС України у Львівській області про видворення громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, оскільки відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення встановлених правил перебування іноземців на території України та проживання без дозволів на право перебування на території держави, не виконав рішення про його примусове повернення, постійного місця проживання та близьких родичів на території України не має, до органів та підрозділів міграційної служби з заявою і документами необхідними для вирішення питання про продовження строку перебування або про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту не звертався, а відтак грубо порушив вимоги ст. ст. 9, 16, 23, 26 Закону №3773.

Керуючись ст. ст.271, 272, 243-245, 289, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства, суд,

УХВАЛИВ :

Позов задовольнити.

Примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, за межі території України.

Допустити негайне виконання постанови.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня складення судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення проголошено 20.02.2019 р.

Суддя: О.Р. Юрків