
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"22" лютого 2019 р. Справа № 300/358/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради. до ОСОБА_1, третіх, осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Калуської міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням,-
В С Т А Н О В И В:
18.02.2019 Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1, третіх, осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Калуської міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням.
Предметом позову є зобов`язання ОСОБА_1 знести самочинно прибудовану лоджію до квартири АДРЕСА_1.
Пунктами 3, 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу (пункт 3); позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними) (пункт 5).
Стаття 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює строки звернення до адміністративного суду (в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду).
Частинами 1, 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, для звернення до адміністративного суду відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог.
З матеріалів адміністративного позову суд встановив, що позивачем пропущено триимісячний строк звернення до суду з даним позовом, оскільки перевірка відповідача проведена ще 04.07.2017, припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт складено 07.07.2017, однак до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позивач звернувся тільки 18.02.2019, що підтверджується відбитком печатки вхідної кореспонденції за вх. №376.
Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд звертає увагу, що згідно ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивач не подав заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності пропущення такого строку та поважності причин його пропуску.
Враховуючи, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду із заявленими позовними вимогами, заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності пропущення такого строку та поважності причин його пропуску, то суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності пропущення такого строку та поважності причин його пропуску.
За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Пунктом 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Однак, в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ухвалу Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.10.2018, та постанову Івано-Франківського апеляційного суду від 29.11.2018, однак копії таких до матеріалів справи не долучає.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 171, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради до ОСОБА_1, третіх, осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Калуської міської ради, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з обґрунтуванням поважності пропущення такого строку та поважності причин його пропуску;
- копії ухвали Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 16.10.2018 та постанови Івано-Франківського апеляційного суду від 29.11.2018.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Суддя Микитюк Р.В.