
Справа № 204/1132/19
Провадження № 3/204/671/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2019 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ «ВТК Ера», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 59000 від 04.10.2018 року, за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ВТК Ера» встановлено, що директор ТОВ «ВТК Ера» - ОСОБА_1 вчинив правопорушення порядку ведення податкового обліку: занижено податок на прибуток на загальну суму 19507,00 грн., в тому числі за 2015 рік на суму 19507,00 грн. та занижено податок на додану вартість всього на загальну суму 21674,00 грн., в тому числі за лютий 2015 року на суму 21674,00 грн., чим порушено п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 ст. 134, п. 135 ст. 135 Податкового кодексу України та п.п. «а» ст. 198.1 та абзаців першого і другого п.п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.
Вивчивши та дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для доопрацювання, за наступних підстав.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Проте, при підготовці справи до розгляду в порядку ст. 278 КУпАП встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає зазначеним вимогам.
Згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У відповідності до п. п. 12, 13 розділу ІІ Інструкції «З оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис ОСОБА_1 про роз'яснення йому прав та обов'язків, передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, а також повідомлення його про дату розгляду справи в суді або відмітка, що останній відмовився від підпису. В матеріалах справи відсутні відомості про спрямування поштою ОСОБА_1 другого екземпляру протоколу про адміністративне правопорушення № 59000 від 04.10.2018 року та його вручення. Окрім цього, в матеріалах справи міститься акт неявки ОСОБА_1 до приміщення ГУ ДФС у Дніпропетровській області для підписання протоколів про адміністративне правопорушення, однак, матеріали справи не містять запрошення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі якого міг би бути складений вищезазначений акт про неявку.
Вказані недоліки унеможливлюють розгляд даного адміністративного матеріалу.
При викладених обставинах матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області- для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Некрасов