Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" лютого 2010 р.
11 год.27 хв.Справа № 2-а-12525/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Попутько О.А.,
за участю:
представника позивача: Даніщука С. Ю.,
відповідача: не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області
до ОСОБА_2
про стягнення боргу по сплаті штрафних санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція в Бериславському районі Херсонської області звернулася до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу по сплаті штрафних санкцій в сумі 937,75 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити в повному обсязі. Позивач обгрунтував свої вимоги тим, що під час перевірки магазину, що належить ОСОБА_2, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, було виявлено порушення діючого законодавства, а саме відсутні записи в КОРО проведених розрахункових операцій, відсутній облік готівкових коштів у повній сумі готівкових надходжень за 16.06.2009 року; 17.06.2009 року;18.06.2009 року. Загальна сума необлікованих коштів складає 187 грн.55 коп.
Відповідач в судове засідання не з"явилася, письмових заперечень до суду не надала, про дату та час судового засідання була повідомлена належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення з підписом відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 19 червня 2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції в Бериславському районі Херсонської області Коровай О. М. та Даніщуком С. Ю. проведено перевірку магазину, що належить ОСОБА_2, який розташований за адресою: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки складено акт № 0061/21/05/23/268801008 від 19 червня 2009 року, в якому зафіксовано порушення п. 2,6 ст. 2 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", а саме, відсутній запис проведених розрахункових операцій, облік готівкових коштів в повній сумі готівкових надходжень у КОРО.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03 липня 2009 року № 0001492308 на суму 937,75 грн.
Суд вважає таке рішення позивача обгрунтованим виходячи з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб"єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб"єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, iз застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
-видавати ocoбi, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Перевірка проведена в присутності приватного підприємця ОСОБА_2, яка безпосередньо здійснювала розрахункові операції.
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб"єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п"ятикратному poзмipi вартості проданих товapiв (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у paзi не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення и без використання розрахункової книжки.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку використання реєстратора розрахункових операцій визначених у п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідає вимогам чинного законодавства України.
Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 01.06.2000 року № 1776-ІІІ, суб"єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов"язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків cyмi коштів, яка зазначена в денному звті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.2,6 ст. 2 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", яке прийнято постановою Національного Банку України від 15.12.2004 року № 637 уся готоівка, що надходить до кас має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Згідно з актом перевірки, в КОРО відсутні записи проведених розрахункових операцій, відсутній облік готівкових коштів у повній сумі готівкових надходжень за 16.06.2009 року; 17.06.2009 року;18.06.2009 року. Загальна сума необлікованих коштів складає 187 грн.55 коп.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_2 про стягнення боргу по сплаті штрафних санкцій в сумі 937,75 грн. - задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (74300, АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) борг по сплаті штрафних санкцій в сумі 937,75 грн. (дев"ятсот тридцять сім гривень 75 коп.) на користь державної податкової інспекції в Бериславському районі Херсонської області (74300, м. Берислав, вул. 1 Травня, 234, код ЄДРПОУ 21296217, р/р 35216001000372 в ГУДКУ м. Херсон, МФО 852010, код 24103704) на р/р 3114104700039 банк одержувача ГУДКУ в Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.