ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-48098/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі –Кусайло Я.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської областідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд"про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, -
В С Т А Н О В И В:
30 листопада 2009 року позивач - Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд"про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, посилаючись на те, що на даний час за відповідачем рахується непогашена заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період серпень - листопад 2009 року в розмірі 40348,72 грн.
В судове засідання позивач явки свого представника не забезпечив, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача. Одночасно зазначив про підтримання позовних вимог в повному обсязі у зв'язку із непогашенням відповідачем заборгованості станом на дату розгляду справи судом.
Відповідач в судове засідання не з?явився. В справі наявне поштове направлення Полтавського окружного адміністративного суду, яке повернуто відправнику із зазначенням про вибуття адресата. В матеріалах справи наявна копія довідки з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, з якої вбачається про місцезнаходження підприємства відповідача за адресою направлення поштових повідомлень судом.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”місцезнаходження юридичної особи –це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно статті 19 зазначеного Закону у разі зміни відомостей про місцезнаходження юридичної особи, які містяться в Єдиному державному реєстрі, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов’язаний подати державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу та свідоцтво про державну реєстрацію.
Якщо повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, то згідно частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі. Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд встановив такі обставини.
Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд", відповідно до статей 14 та 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” 01 квітня 1991 року зареєстрований та перебуває на обліку як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України Крюківського району м. Кременчука.
Згідно пункту “б” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці –за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів, і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 2 прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
До набрання чинності Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах або за вислугу років особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, був визначений Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до положень частини 4 пункту 1 статті 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, об'єднань громадян та інших юридичних осіб, а також фізичних осіб –суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філій, відділень та інших відокремлених підрозділів платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташованих на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади, об'єктом оподаткування визначені, зокрема, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”–“з”статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону.
Відповідно до частини 3 пункту 1 статті 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” встановлюються ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 100 % від об'єкта оподаткування, визначеного частиною 4 пункту 1 статті 2 цього Закону –фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.
Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірах, визначених Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі –Інструкція).
Відповідно до пункту 6.4 зазначеної Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.2 Інструкції встановлено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
На виконання вимог Інструкції, Управлінням Пенсійного фонду України Крюківського району м. Кременчука відповідачеві направлялися повідомлення про суми, належні до відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій із розрахунками витрат, а саме: повідомлення від 14 серпня 2009 року №283, від 10 вересня 2009 року №320, повідомлення від 19 жовтня 2009 року №357, повідомлення від 19 листопада 2009 року №393, відповідно до пунктів “б”-“з”статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” у 2009 році.
Як вбачається з матеріалів справи та згідно копій розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”- “з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, належний до відшкодування Управлінню пенсійного фонду України Крюківського району м. Кременчука відповідачем, становить 40 348,72 грн.
Згідно наданого суду розрахунку заборгованості відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком 2 підлягає до відшкодування Управлінню пенсійного фонду України Крюківського району м. Кременчука за період серпень - листопад 2009 року, окремо по місяцях: серпень –2 812,52 грн., вересень –17 480,54 грн., жовтень –11381,37 грн., листопад –8674,29 грн. Всього –40348,72 грн.
Згідно пункту 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Підприємство відповідача фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за період серпень - листопад 2009 року в сумі 40 348,72 грн., станом на дату розгляду справи в суді, за твердженням позивача, не сплатило.
Відповідно до статті 23 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України Крюківського району м. Кременчука до Товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій призначених за списком № 2 в сумі 40348,72 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, статтями 2, 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування”, статтями 12, 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд" про відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізовано-будівельна компанія "Шляхбуд" (код ЄДРПОУ 01270546) на користь Управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці Полтавської області (р/р 25601301303 в ОПЕРВ Полтавського облуправління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529698) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за списком №2 в сумі 40348,72 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 23 лютого 2010 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва