
Справа № 288/179/19
Провадження № 3/288/56/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2019 року. смт. Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області - Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань - Франчук Ю.О., прокурора - Давидюк В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки селища міського типу Корнин Попільнянського району Житомирської області, зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1, місце роботи: магазин «М'ясний», продавець,
за частиною першою статті 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, являючись у період з 20 квітня 2016 року по даний час депутатом Корнинської селищної ради Попільнянської району Житомирської області та будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першого статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення частини першої статті 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушила вимоги передбачені чинним законодавством України за наступними обставинами:
Так, відповідно до рішення від 20 квітня 2016 року № 2 першої сесії 1 скликання Корнинської селищної ради Попільнянського району Житомирської області, ОСОБА_2 визнано обраною депутатом Корнинської селищної ради Попільнянського району Житомирської області.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані із корупцією, у тому числі за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у підпункті 1, підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Пунктом 5 частини першої статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною п'ятою вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік тільки 03 травня 2018 року, тобто несвоєчасно.
З приводу несвоєчасності подачі електронної декларації ОСОБА_2 пояснила, що не подала, шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у строк передбачений чинним законодавством у зв'язку з тим, що була заклопотана особистими потребами та про те, що потрібно подавати зазначену декларацію забула.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП визнала, та пояснила, що подала несвоєчасно декларацію у зв'язку з тим, що забула про необхідність її подання, в зв'язку з особистими потребами.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, просила визнати винною та притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 172-6 КУпАП.
Крім повного визнання ОСОБА_2 своєї вини, її вина підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення № 32 від 21 січня 2019 року відносно ОСОБА_2; - поясненнями ОСОБА_2 від 25 грудня 2018 року; - супровідним листом департаменту захисту економіки УЗЕ в Житомирській області від 18 січня 2019 року за вих. № 605/39/105/01-2019 про направлення до СУ ГУ НП в Житомирській області рапорту; - супровідним листом СУ ГУ НП в Житомирській області від 21 січня 2019 року № 38/24-2019 про направлення рапорту до УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України; - рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України від 21 січня 2019 року; - повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції за вих. № 44-01/57706/18 від 29 листопада 2018 року; - повідомленням Корнинського селищного голови, направленим до Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відносно ОСОБА_2 від 10 квітня 2018 року № 314/02-22; - додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - ОСОБА_2, дата реєстрації - 02 травня 2018 року; - супровідним листом департаменту захисту економіки УЗЕ в Житомирській області від 22 грудня 2018 року за вих. № 11120/39/105/02-2018 про направлення заступнику прокурора Житомирської області, матеріалів відносно ОСОБА_2; - супровідним листом від 03 січня 2019 року за вих. № 05/3-11 вих-19, направленим заступником прокурора Житомирської області до департаменту захисту економіки УЗЕ в Житомирській області про погодження проекту протоколу відносно ОСОБА_2; - запитом департаменту захисту економіки УЗЕ в Житомирській області від 10 грудня 2018 року за вих. № 10537/39/105/01-2018 до голови Корнинської селищної ради про надання інформації; - скріншотом Єдиного державного реєстру декларації ОСОБА_2 за 2017 рік; - повідомленням Корнинської селищної ради Попільнянського району Житомирської області вих. № 1962/02-20 від 11 грудня 2018 року; - рішенням першої сесії І скликання Корнинської селищної ради від 20 квітня 2016 року № 2; - довідкою про склад сім'ї ОСОБА_2, виданою виконавчим комітетом Корнинської селищної ради вих. № 2637 від 11 грудня 2018 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, згідно статті 34 КУпАП, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2, є щире каяття.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2, не встановлено.
Відповідно до частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд вважає, що остаточною датою виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, вчиненого ОСОБА_2, є дата завершення досудової перевірки, наявність достатніх доказів та виникнення необхідних підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно матеріалів справи такою датою є 03 січня 2019 року, що підтверджується супровідним листом направленим заступником прокурора Житомирської області Гребенюк Р.В. на ім'я заступника начальника НПУ Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Житомирській області Орищенка Л.В. про погодження протоколу про вчинення депутатом Корнинської селищної ради ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП. /а.с.19/
Таким чином, адміністративне правопорушення було виявлено 03 січня 2019 року.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Суддя, вислухавши особу правопорушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_2 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.
Керуючись статтею 40-1, частиною першою статті 172-6, статтями 221, 280, 283, 284 КУпАП; статтями 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2, РНОКПП: НОМЕР_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2, РНОКПП: НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 384 гривні 20 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: 31211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/2203106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник