Постанова № 7984214, 18.02.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2010
Номер справи
2а-120/10/0870
Номер документу
7984214
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Категорія статобліку 6.6.5

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2010 року о 12 год. 10 хв. Справа № 2а-120/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н.В.

при секретарі Горбовій І.С.

розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя,

м. Запоріжжя

до: Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя

про стягнення суми фінансових санкцій,

за участю представників сторін:

від позивача: не зявився

від відповідача: не зявився

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з відповідача 250,75 грн. штрафних (фінансових) санкцій. В обґрунтування позову посилається на те, що за результатами здійсненої працівниками ДПІ перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, було виявлено порушення ПП ОСОБА_1 вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме невідповідність готівкових коштів на місці торгівлі, здійснення розрахункових операцій без застосування РРО, а також порушення режиму попереднього програмування. Вказує, що на підставі виявлених порушень, керівником податкового органу були прийняті рішення про застосування до приватного підприємця фінансових санкцій на загальну суму 700,75 грн. Зазначає, що відповідач в добровільному порядку частково оплатив нараховані штрафні санкції, решта в сумі 250,75 грн. залишилася не сплаченою, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

В судове засідання представник позивача не зявився, клопотанням від 18.02.2010 р. вх. № 3951 просить суд розглянути справу без участі уповноваженого представника.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Клопотанням від 18.02.2010 р. (вх. № 3950) просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

На підставі викладеного, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представників позивача та відповідача.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

ОСОБА_1 зареєстрований відділом реєстрації та єдиного реєстру Заводської райадміністрації Запорізької міської ради, як субєкт підприємницької діяльності 15.05.2001 р.

18 серпня 2009 р. співробітниками Державної податкової інспекції в Заводському районі м. Запоріжжя проведено перевірку господарської одиниці кіоску № 174, розташованого за адресою м. Запоріжжя, вул. Фільтрова, 24, що належить субєкту господарської діяльності ОСОБА_1, за результатами якої складено акт № 0126/08/25/26/НОМЕР_1 від 18.08.2009 р. Перевіркою встановлено порушення п. п. 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: при купівлі товару на загальну суму 34,30 грн. РРО не застосовувався, розрахунковий документ не видавався; виявлена невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, а саме на 0,55 грн.; порушено використання режиму попереднього програмування найменування.

На підставі акту перевірки, ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя прийнято рішення № НОМЕР_2 від 20 серпня 2009 року про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій на суму 87 грн. 75 коп., яке вручено відповідачу особисто 20.08.2009 р., про що свідчить його підпис на корінці рішення.

Крім того, 22 жовтня 2008 р. співробітниками державної податкової інспекції проведено перевірку кіоску № 174-3, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фільтрова, 24 та належить ПП ОСОБА_1, про що складено акт № 0130/08/00/23/НОМЕР_1 від 22.10.2008 р. Перевіркою встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: при реалізації товару на загальну суму 119,60 грн. розрахункова операція проводилась без застосування РРО на суму 84,0 грн., на суму 35,60 грн. проводилась через РРО; сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідає сумі, яка зазначена у денному звіті РРО. Сума невідповідності склала 21,74 грн.

29 жовтня 2008 р. ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя прийнято рішення № 0001212380/1515 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій в сумі 613,70 грн., яке отримано відповідачем особисто під підпис 29.10.2008 р.

Вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С», ПП ОСОБА_1 у встановленому законом порядку не оскаржені, не скасовані та є чинними на час розгляду справи.

ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя, як орган державної влади, що здійснює контроль у сфері податкового законодавства, за змістом п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» може виступати стороною у справах порушених адміністративним судом, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємця та також відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленими законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 ВР від 6 липня 1995 року, субєкти підприємницької діяльності зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Пунктом 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено також обовязок субєктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону).

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно зі статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Судом встановлено, що суму штрафних санкцій, нарахованих за вищевказаними податковими рішеннями, в загальній сумі 700,75 грн. відповідачем сплачено частково в сумі 450,00 грн., а тому борг наразі складає 250,75 грн. Вказане також підтверджується обліковою карткою платника податків та не заперечується самим приватним підприємцем.

Враховуючи те, що відповідачем виставлені податковим органом штрафні санкції не оскаржувалися у встановленому законом порядку, тобто є узгодженими, докази сплати штрафних санкцій суду не надавалися, то вимоги позивача слід визнати законними та обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 159-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій, задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Заводського району м. Запоріжжя (р/р 34129999700004, код платежу 99999999, код одержувача 34677136 в ГУДКУ України в Запорізькій області, МФО 813015) 250 (двісті пятдесят) грн. 75 коп. штрафних (фінансових) санкцій.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання її копії заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова

Постанова не набрала законної сили

Суддя Н.В. Стрельнікова