Рішення № 79837662, 06.02.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2019
Номер справи
712/10468/18
Номер документу
79837662
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2019 року справа № 712/10468/18

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Кульчицького С.О.,

за участю: секретаря судового засідання – Зачепи Х.В.,

позивача ОСОБА_1 – особисто,

представник позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 - за довіреністю,

представника відповідача ОСОБА_3– за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду за підсудністю з Соснівського районного суду м. Черкаси надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач 1) та ОСОБА_2 (далі - позивач 2) до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради (далі - відповідач), в якому з урахуванням заяви від 24.10.2018 просять:

- визнати протиправними дії відповідача, які полягають в поверненні ОСОБА_2 документів для видачі будівельного паспорту по забудові земельних ділянок (кадастровий номер 7110136400:02:057:0047 та кадастровий номер 7110136400:02:057:0053), призначених для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд, що розташовані за адресою: м. Черкаси, вул. Новопречистинська, 90, вул. Новопречистинська, 90/1;

- зобов’язати відповідача видати ОСОБА_2 та ОСОБА_1 будівельний паспорт забудови земельних ділянок площею 0,0555 га, що розташовані за адресою: м. Черкаси, вул. Новопречистинська, 90, вул. Новопречистинська, 90/1 (кадастровий номер 7110136400:02:057:0047 та кадастровий номер 7110136400:02:057:0053).

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачами зазначено, що відповідач протиправно відмовив їм у наданні будівельного паспорту у зв’язку з тим, що відповідно до плану зонування території міста Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-513, земельні ділянки по вул. Новопречистинська, 90, вул. Новопречистинська, 90/1 (кадастровий номер 7110136400:02:057:0047 та кадастровий номер 7110136400:02:057:0053) належать до зони Р-3 (Р3п) — рекреаційна зона озеленених територій загального користування. Вказану відмову позивачі вважають незаконною та такою, що порушує їх права.

Ухвалою від 29.10.2018 відкрито провадження у справі за даним позовом, та призначено підготовче засідання з її розгляду.

Заперечуючи проти позову, відповідач 15.11.2018 надав до суду відзив, в якому просить суд відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством України.

Ухвалою від 04.01.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

У судовому засіданні ОСОБА_1 - позивач 1 та представник позивача 2 позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити повністю з підстав викладених у позовній заяві та заяві про зміну позовних вимог від 24.10.2018.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала, просила суд відмовити у задоволенні позову повністю, посилаючись на обставини зазначені у відзиві на позов.

Заслухавши пояснення позивача 1, представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.

Позивачі — ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 27.06.2014, посвідченого приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та зареєстрованого в реєстрі за № 4636 набули у приватну власність земельну ділянку площею 0,0382 га кадастровий номер 7110136400:02:057:0047, що розташована за адресою: м. Черкаси, вул. Новопречистинська (колишня вул. Сєдова), 90, цільове призначення земельної ділянки: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Право власності позивачів на вказану земельну ділянку зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 27.06.2014, про що зроблено запис 6163055.

Відповідно до наказу Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради від 24.07.2015 № 1407-а “Про присвоєння та зміну нумерації будинків та споруд на території м. Черкаси” змінено адресу з вул. Новопречистинська (колишня вул. Сєдова), 90 на вул. Новопречистинська (колишня вул. Сєдова), 90/1, про що також внесено запис до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 04.08.2015.

У подальшому на підставі рішення Черкаської міської ради від 13.05.2016 № 2-605 “Про передачу громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2 земельної ділянки в оренду по вул. Новопречистинській, 90 (лишки в межах існуючого домоволодіння)” 22.06.2016 між Черкаською міською радою та позивачами укладено договір оренди землі, за яким позивачам передано в оренду земельну ділянку кадастровий номер 7110136400:02:057:0053 площею 0, 0173 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) строком на 49 років.

Відповідно до абзацу другого п. 3 рішення Черкаської міської ради від 13.05.2016 № 2-605 “Про передачу громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2 земельної ділянки в оренду по вул. Новопречистинській, 90 (лишки в межах існуючого домоволодіння)” на вказану земельну ділянку згідно з висновком управління планування та архітектури департаменту архітектури, містобудування та інспектування наявні містобудівні обмеження та обтяження, пов'язані із реалізацією генерального плану міста, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, передбачені зелені насадження загального користування “Р-Зп”.

Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 63798257 від 19.07.2016, право оренди позивачів на земельну ділянку кадастровий номер 7110136400:02:057:0053 за вказаним вище договором оренди землі зареєстроване 15.07.2016, запис №15458134. Відповідно до вказаної інформаційної довідки щодо даної земельної ділянки наявні додаткові відомості: зона особливого режиму забудови.

У відповідь на заяву від 19.09.2018 про видачу будівельного паспорта забудови земельних ділянок по вул. Новопречистинська, 90, вул. Новопречистинська, 90/1 у м. Черкаси для будівництва двоповерхового житлового будинку, листом Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради від 25.09.2018 № 74727-АРК ОСОБА_2 повідомлено, що згідно з генеральним планом забудови міста, затвердженим рішенням Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, земельні ділянки по вул. Новопречистинській, 90/1 та по вул. Новопречистинській, 90 потрапляють в межі зони зелених насаджень загального користування. Відповідно до плану зонування території міста Черкаси, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-513, переліку дозволених та допустимих видів забудови та використання земельних ділянок в межах територіальних зон вказані ділянки потрапляють в межі рекреаційної зони озеленених територій загального користування Р-3(Р3п). Також у даному листі вказано, що у зв’язку з невідповідністю намірів забудови земельної ділянки за вищевказаною адресою містобудівній документації, що передбачено п.2.4 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.02.2013 № 66, документи для видачі будівельного паспорта повертаються. Питання надання будівельного паспорта забудови земельних ділянок за вказаними адресами розглядатиметься за умови проведення актуалізації генерального плану м. Черкаси.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивачі звернулись до суду з даним адміністративним позовом.

Вирішуючи спір, суд зазначає про таке.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності регулюються Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

За приписами ст. 1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; план зонування території (зонінг) - містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

Статтею 27 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, передбачено, що забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт). Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів. За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

Відповідно до статті 17 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачено, що генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Відповідно до статтей 24, 25 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” також встановлені особливості регулювання земельних відносин при здійснені містобудівної діяльності, а саме - зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства, та зазначено, що: - режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій;- режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, обов'язків для врахування під час розроблення землевпорядної документації;- встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських, приватних інтересів.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2011 року № 103 затверджено Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі-Порядок, із змінами внесеними внесеними згідно з Наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 66 від 25.02.2013 № 212 від 14.08.2018).

Згідно з п. 1.2 Порядку будівельний паспорт забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт) визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

За приписами пункту 2.1. Порядку видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Відповідно до п. 2.3 Порядку уповноважений орган містобудування та архітектури на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Пунктом 2.4 Порядку передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав:

неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу;

невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач є власником земельної ділянки в м. Черкаси по вул. Новопречистинській, 90/1: площею 0,0382 га, з кадастровим номером 7110136400:02:057:0047, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Відповідно до частини 4 статті 373 Цивільного Кодексу України (далі ЦК України), власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.

У силу частин 1-3 статті 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

Власник земельної ділянки або землекористувач має право вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків згідно з частиною другою статті 152 Земельного кодексу України.

Таким чином, встановлення режиму забудови території, визначеного для містобудівних потреб (зонування) для земельної ділянки, розташованої у відповідній зоні, не припиняє її право власності зі всіма правомочностями, передбачених правом власності, у тому числі право на забудову в межах її цільового призначення.

Суд зазначає, що рішення Черкаської міської ради №2-513 “Про затвердження Плану зонування території міста Черкаси”, на яке посилається відповідач у відмові видати будівельного паспорту, оскільки земельна ділянка по вул. Новопречистинській, 90/1 кадастровий номер 7110136400:02:057:0047 належить до зони озеленених територій загального користування Р-3(Р3п) було прийнято 04.12.2014, а первинне оформлення права власності на вказану земельну ділянку проведено 14.10.2013, що підтверджується договором купівлі-продажу земельної ділянки від 27.06.2014.

Тобто при розробці плану зонування м. Черкаси, були відомі відомості з земельного кадастру щодо цільового призначення земельної ділянки по вул. Новопречистинській, 90/1, 7110136400:02:057:0047 та те, що вона перебуває у приватній власності.

Тому, вказана земельна ділянка не могла бути віднесена до зони рекреаційної зони озеленених територій загального користування Р-3(Р3п).

Рішенням Конституційного Суду України № 7-рп Конституційний Суд України визначив, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини га їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3).

Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.

Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.

Відтак, суд висновує про протиправність дій Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради щодо відмови у видачі будівельного паспорту ОСОБА_2 по забудові земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул. Сєдова (Новопречистенська), 90/1 кадастровий номер 7110136400:02:057:0047. А тому позовні вимоги в частині визнання таких відповідача протиправними та зобов'язання Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради розглянути питання щодо надання ОСОБА_2 будівельного паспорту на забудову та видати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул. Сєдова (Новопречистенська), 90/1 кадастровий номер 7110136400:02:057:0047 є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Щодо надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки площею 0,0173, кадастровий номер 7110136400:02:057:0053, по вул. Новопречистенській, 90 у м. Черкаси для будівництва двоповерхового житлового будинку, суд зазначає про таке.

На підставі рішення Черкаської міської ради від 13.05.2016 № 2-605 “Про передачу громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2 земельної ділянки в оренду по вул. Новопречистинській, 90 (лишки в межах існуючого домоволодіння)” 22.06.2016 між Черкаською міською радою та позивачами укладено договір оренди землі, за яким позивачам передано в оренду земельну ділянку кадастровий номер 7110136400:02:057:0053 площею 0, 0173 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) строком на 49 років.

Відповідно до абзацу другого п. 3 рішення Черкаської міської ради від 13.05.2016 № 2-605 “Про передачу громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2 земельної ділянки в оренду по вул. Новопречистинській, 90 (лишки в межах існуючого домоволодіння)” на вказану земельну ділянку згідно з висновком управління планування та архітектури департаменту архітектури, містобудування та інспектування наявні містобудівні обмеження та обтяження, пов'язані із реалізацією генерального плану міста, затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, передбачені зелені насадження загального користування “Р-Зп”.

Згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 63798257 від 19.07.2016, щодо даної земельної ділянки наявні додаткові відомості: зона особливого режиму забудови. Право оренди позивачів на земельну ділянку кадастровий номер 7110136400:02:057:0053 за вказаним вище договором оренди землі зареєстроване 15.07.2016, запис №15458134.

А тому суд висновує про відсутність правових підстав для визнання протиправними дій Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради щодо відмови у видачі будівельного паспорту позивачем по забудові земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул. Сєдова (Новопречистенська), 90 кадастровий номер 7110136400:02:057:0053.

Відтак у задоволенні позову в цій частині належить відмовити.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Вирішуючи даний спір, суд, керуючись ч. 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, зобов’язаний перевірити рішення суб'єктів владних повноважень, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Частиною 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає про таке.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору, як інвалід ІІ групи. Також ОСОБА_1, як представником ОСОБА_2 при подачі до суду позовної заяви сплачено судовий збір у сумі 704 грн 80 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи, що позов підлягає до часткового задоволення, суд приходить до висновку про необхідність стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь ОСОБА_2 сплаченого судового збору у сумі 352 грн 40 коп. на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 14, 72, 76 - 79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (18016, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), ОСОБА_2 ( 18016, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради (18001, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, ідентифікаційний код 38715770), про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради щодо відмови у видачі будівельного паспорту ОСОБА_2 по забудові земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул. Сєдова (Новопречистенська), 90/1 кадастровий номер 7110136400:02:057:0047.

Зобов’язати Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради розглянути питання щодо надання ОСОБА_2 будівельного паспорту на забудову та видати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки за адресою м. Черкаси, вул. Сєдова (Новопречистенська), 90/1 кадастровий номер 7110136400:02:057:0047.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради на користь ОСОБА_2 судові витрати зі сплати судового збору у сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн 40 коп.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 14.02.2019.

Суддя С.О. Кульчицький