
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14 лютого 2019 року Справа № 808/330/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1 (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Канарєєва, 37)
до 1. ОСОБА_2 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29)
2. Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158Б)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
29 січня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до ОСОБА_2 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (далі – відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області (далі – відповідач 2) в якому позивач просить суд визнати бездіяльність протиправною та зобов’язати суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Свої вимоги мотивує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". З метою перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії, відповідач склав та направив до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку №86/16608 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1. Проте, відповідач не включив у вказану довідку надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, та зменшив у відсотковому розмірі премію (з 33,3% до 0,56%), чим створив передумови для їх неврахування під час перерахунку пенсії позивача, тим самим порушив його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист. Крім того, у грудні 2017 року позивач звернувся до головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо необхідності проведення перерахунку пенсії за період з 01.01.2016, проте відповідач відмовив у здійсненні такого перерахунку.
Ухвалою судді від 31.01.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у судовому засіданні на 14.02.2018. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Від ОСОБА_2 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області відзив до суду не надходив.
Від Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області до канцелярії суду 07.02.2018 надійшов відзив на позов, у якому відповідач 2 заперечує проти позову з тих підстав, що управління вчинило всі необхідні дії для перерахунку пенсії позивача відповідно до положень статті 63 Закону №2262-ХІІ та із дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 на підставі та в розмірах, що зазначені в довідці ОСОБА_2 комісії про перерахунок пенсії, проте виплату буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України
Ухвалою суду від 14.02.2018 провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (провадження Пз/9901/1/18).
Ухвалою суду від 12.02.2019 провадження у справі поновлено.
Відповідно до пункту 2 частини 1 ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ України та був звільнений у запас за ст. 64 п. «в» (через обмежений стан здоров'я) у званні майора міліції.
З 2009 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію по вислузі років відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 2262-ХІ).
15 грудня 2017року ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 комісії ГУМВС України в Запорізькій області із заявою щодо видачі довідки для перерахунку пенсії з грошового забезпечення поліцейських, а саме просив видати йому нову довідку з відображенням основних та додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%; матеріальна допомога на оздоровлення; премія 33,3 %.
ОСОБА_2 комісії ГУМВС від 22.12.2017 року № б36-М/л.к/29-17 Позивачу було надано відповідь, якою повідомлено, що до складу його грошового забезпечення, визначеного у Довідці про розмір грошового забезпечення № 86/16608 не було включено додаткові види грошового забезпечення, оскільки це не передбачено законом.
Також позивачу було надано копію Довідки про розмір грошового забезпечення № 86/16608. Зі складових грошового забезпечення вказана довідка містить лише: посадовий оклад у розмірі 2700,00 грн., оклад за військове звання у розмірі 2000,00 грн., 35% надбавки вислугу років у розмірі 1645,00 грн. та 0,56% премії у розмірі 35,53 грн.
05 січня 2018 Позивач звернувся до ГУ ПФУ у Запорізькій області з заявою щодо видачі копії довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та про здійснення перерахунку на підставі Закону України № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби», Постанови КМУ 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Постанови № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268», починаючи з 01 січня 2016 року без обмеженні граничного строку.
19 січня 2018 року Позивач отримав відповідь від ГУ ПФУ у Запорізькій області (вих. № 29/С-9 від 19.01.2018 року) зі змісту якої вбачається, що на виконання п. 2 Порядку № 45 ГУ ПФУ у Запорізькій області 06.04.2017 року № 3050/03 направлено до ОСОБА_2 комісії ГУМВС України у Запорізькій області списки осіб для визначення нового розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року та надання довідок щодо осіб, зазначених у списку.
Позивача також було повідомлено, що Довідка про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року надійшла до Головного управління 09 червня 2017 року реєстром № 48 за вхідним № 3811/03.4-09, після перевірки була повернута на доопрацювання до ОСОБА_2 комісії ГУМВС України у Запорізькій області, а 09.01.2018 року довідка вдруге надійшла до ГУ ПФУ у Запорізькій області.
Заявнику також було повідомлено, що перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з бюджету України, чим по суті відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії.
З додатків до даної відповіді вбачається, що на час призначення пенсії ОСОБА_1 грошове забезпечення, з якого призначено йому пенсію складалось: посадовий оклад, оклад за військове звання, 30 % надбавка за вислугу років, надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 33,3 %. Основний розмір пенсії складає 65 % грошового забезпечення.
Крім того, 04 січня 2018 року представник позивача звернувся до ОСОБА_2 комісії ГУМВС України у Запорізькій області з приводу надання додаткової інформації про повторне направлення довідки на адресу Пенсійного фонду.
З наданої представнику позивача відповіді ЛК ГУМВС України у Запорізькій області № 7-М/л.к./29-18 вбачається, що Довідка ОСОБА_1 № 86/16608 була повернута ГУ ПФУ у Запорізькій області на доопрацювання до ОСОБА_2 комісії листом від 29 грудня 2017 року, та супровідним листом від 04.01.2018 року за № 2/л.к./29- 18 доопрацьована довідка була знову направлена до ПФ.
Позивач вважає, що дії (бездіяльність) Головного управління ПФ України у Запорізькій області щодо нездійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року та ОСОБА_2 комісії ГУМВС України у Запорізькій області щодо не включення до Довідки № 86/16608 додаткових видів грошового забезпечення та відмови у видачі нової довідки із зазначенням розмірів основних та додаткових видів грошового забезпечення і відсоткових надбавок є протиправними, тому звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частиною 2 статті 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
07 листопада 2015 року набрав чинності Закон № 580-VIII, крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.
Кабінет Міністрів України постановою № 988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.
Пунктом 1 вказаної постанови № 988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Згідно з положеннями пунктів 1- 3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Згідно абз. 7 п.5 Порядку № 45 встановлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).
Таким чином, оскільки такі види грошового забезпечення, як: надбавка за виконання особливо важливих завдань, які отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії не були встановлені законодавством для поліцейських та поліцейським не виплачувались, тому ці надбавки правомірно не вказані ОСОБА_2 комісією ГУ МВСУ у Запорізькій області у довідці про розмір грошового забезпечення № 86/16608.
Суд також не погоджується з доводами позивача про неправомірність зазначення ОСОБА_2 комісією ГУ МВСУ у Запорізькій області у довідці №86/16608 премії у меншому відсотковому розмірі 0,56%, тоді як позивач перебуваючи на посаді Начальника сектору КР ЛВ на ст. Запоріжжя УМВС на Придніпр. з/д отримував 33,3 % премії, виходячи з наступного.
Як вже зазначалося судом, згідно абз.5 п.5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Так, згідно інформації про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені за грудень 2015 року, які фактично виплачувалися працівникам апарату Головних управлінь Національної поліції по посадам, які прирівняні до посад за якими здійснюється перерахунок пенсії Позивача у грудні 2015 року становили 0,56 %.
Отже, вказаний відповідачем розмір премії в довідці №86/16608 є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (січень 2016 року), що узгоджується зі змістом абз.5 п.5 Порядку № 45, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у відсотковому розмірі 33,3 %, які отримував позивач перебуваючи на посаді Начальника сектору КР ЛВ на ст. Запоріжжя УМВС на Придніпр. з/д, відсутні.
Відтак, у відповідача були відсутні підстави для включення премії у розмірі 33,3% в довідку №86/16608 про грошове забезпечення для перерахунку з 01.01.2016 року пенсії позивача.
Аналогічну правову позицію було висловлено Верховним Судом у рішенні від 12 березня 2018 року за результатами розгляду зразкової справи № 802/2196/17-а (провадження Пз/9901/1/18), залишеної без змін постановою ОСОБА_3 Верховного Суду від 12 грудня 2018 року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відмовляючи позивачу у видачі нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року з врахуванням вказаних ОСОБА_1 в позовній заяві надбавок та премії у розмірі 33,3 %, ОСОБА_2 комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавством України.
Підстав для формування ОСОБА_2 комісією ГУ МВСУ в Запорізькій області нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку з 01.01.2016 року пенсії позивача відсутні.
В задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 згідно довідки №86/16608 та відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294, Постанови № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» та зобов’язання провести ОСОБА_1 з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення №86/16608 з включенням до складу грошового забезпечення щомісячних надбавок, доплат, підвищень та премій, встановлених законодавством для поліцейських, не нижче вже визначених відсотків, а саме: Надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 3172,50 грн.; Премія -33,3%-3169,33 грн. відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» і №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови КМУ від 09.03.2006 №268», починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру необхідно відмовити, оскільки довідка про грошове забезпечення позивача із зазначенням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, та премії 33,3% ОСОБА_2 комісією управління МВС України в Запорізькій області до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не направлялася, а тому останнім права позивача не порушувались. Отже вказана вимога є передчасною.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 139 КАС України, судові витрати по справі не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Канарєєва, 37, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до ОСОБА_2 комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29, код ЄДРПОУ 08592187), Головного управління Пенсійного фонду в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158Б, код ЄДРПОУ 20490012) відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду – протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі 14.02.2019.
Суддя О.В. Конишева