Ухвала суду № 79836876, 15.02.2019, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2019
Номер справи
260/172/19
Номер документу
79836876
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

15 лютого 2019 рокум. Ужгород№ 260/172/19

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 міська рада до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області про про скасування дозволу на виконання будівельних робіт,-

встановив:

ОСОБА_1 міська рада звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області,третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельне об'єднання "Тиса", яким просить:

1.Скасувати дозвіл управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Закарпатській області на виконання будівельних робіт №ЗК112190141177 від 14 січня 2019 року виданий ТзОВ «ПБО Тиса», вул. Львівська,247 м. Хуст, ЄДРПОУ 03584183 на об'єкт будівництва «Будівництво чотириповерхового багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями комерційного призначення на 1-му поверсі по вул.С.Бандери (Шкільна) №6 в м.Хуст, Закарпатської області.»

Відповідно до статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;

5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

2. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вивчивши поданий адміністративний позов суд констатує наступне.

Відповідно із ч.8 ст.4 названого Кодексу позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Згідно ч.3 ст. 43 КАСУ здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов’язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Згідно ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Держава, територіальна громада бере участь у справі через відповідний орган державної влади, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник або представник.

У відповідності до ст. 10 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно із ч.1 ст.57 названого Кодексу, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до ч.1 п.1 ст.59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:1) довіреністю фізичної або юридичної особи.

Згідно ст. 237 ЦКУ представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

У відповідності до ст. 246 ЦКУ довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.

Відповідно до ч.3 ст.59 Кодексу адміністративного судочинства України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Відповідно до ч.6 т.59 Кодексу адміністративного судочинства України оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Відповідно до витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який зроблений судом відповідно до статті 11 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 14.02.2019 року міститься інформація щодо осіб, які обираються ( призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності .

У ОСОБА_2 зазначено, що керівником та підписантом ОСОБА_1 міської ради 11.11.2010 року є ОСОБА_2, 23.09.2011року підписант - ОСОБА_3 та ОСОБА_4

До матеріалів справи, надано довіреність ОСОБА_1 міської ради, яка видана начальнику відділу з питань юридично - правового забезпечення діяльності ОСОБА_1 міської ради ОСОБА_5, що дає їй право на ведення справ, зокрема у судах від імені ОСОБА_1 міської ради. Дана довіреність підписана ОСОБА_2

Однак дана позовна заява , підписана заступником міського голови - ОСОБА_6, яка у відповідності до рішення виконкому ОСОБА_1 міської ради № 5 від 29.01.2016 року відповідає за підготовку звернень до суду, що не наділяє її правом представляти відповідача ОСОБА_1 міську раду в суді як орган місцевого самоврядування та як юридичну особу .

До позовної заяви не надано жодного документу, який би стверджував повноваження ОСОБА_6 представляти інтереси позивача та право подавати та підписувати позов у відповідності до вищевказаних законодавчихнорм.

У відповідності до п.3 ч.4 ст.169 КАСУ позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Згідно ст.169 КАСУ про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді. ( ч.6) .

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. ( ч.8)

У відповідності до п.2 ч.1 ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

На підставі наведеного та керуючись статтями 160, 169, 243, 248 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

1.Адміністративний позов ОСОБА_1 міської ради до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельне об'єднання "Тиса" про скасування дозволу на виконання будівельних робіт повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена протягом пятнадцяти днів до Восьмого апеляційного адмінсуду через Закарпатський окружний адмінсуд.

Суддя ОСОБА_7