
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2019 року справа № 2340/4735/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" з позовною заявою до Державної фіскальної служби України, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення від 26.12.2017 №478649/40442394 про відмову в реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкової накладної №46 від 31.10.2017.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 15.11.2017 надіслав до податкового органу засобами електронного зв'язку податкову накладну №46 від 31.10.2017 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, однак її реєстрація зупинена з підстав відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017, оскільки за результатами опрацювання виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах/послугах згідно з УКТ ЗЕД. 19.12.2017 позивач направив до комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (в подальшому - Комісія ДФС) повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація якої/го зупинена, та копії документів. Рішенням Комісії ДФС від 26.12.2017 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №46 від 31.10.2017 з підстави - надання платником копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Позивач вважає вказане рішення протиправним з тих підстав, що у квитанції №1 не вказано конкретного переліку документів, які необхідно надати; такий критерій як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД, пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків не передбачений; подані позивачем документи підтверджують реальність здійснення господарської операції з надання послуги з проведення сільськогосподарських робіт для ТОВ «Імперія-Агро» по збирання урожаю соняшника; в рішенні не зазначено, які саме документи складені позивачем з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Ухвалою суду від 04.12.2018 у справі відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.
Відповідач 17.12.2018 отримав ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі від 04.12.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, однак відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши письмові докази, які містяться у справі, суд встановив наступне.
Позивач товариство з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" (код ЄДРПОУ 40442394) 22.04.2016 зареєстроване як юридична особа, основний вид діяльності: допоміжна діяльність у рослинництві. (01.61).
Згідно бухгалтерської довідки №16 від 27.12.2017 відповідно до установчих документів основним видом діяльності позивача є допоміжна діяльність у рослинництві (КВЕД-2010 01 61), тобто надає послуги сільськогосподарською технікою (збирання зернових, оранка, глибокорозпушування, дискування, оприскування та ін.). Станом на 31.10.2017 для виконання свої професійною діяльності позивач має: власних основних засобів на суму 7 563 628 грн. 97 коп., із них сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 7 235 962 грн. 34 коп. (рах. 10); орендованих основних засобів на суму 16 128 383 грн. 36 коп., в т.ч. сільськогосподарської техніки та обладнання на суму 13 228 383 грн. 36 коп. (рах. 023); кількість найманих працівників станом на 31.10.2017 становить 19 чоловік. Чистий дохід від здійснення діяльності за 2016 рік склав 4134,4 тис. грн. Чистий дохід від здійснення діяльності за 9 місяців 2017 року склав 7782,7 тис. грн. з 01.01.2017 по 31.10.2017 обсяг реалізації (виконаних робіт, послуг) склав 8 659 282 грн. 63 коп. без податку на додану вартість.
01.06.2016 позивач (Орендар) уклав з приватним підприємством «Росток» (Орендодавець) договір №01/06-16 від 01.06.2016, згідно умов якого Орендар приймає у строкове користування сільськогосподарську техніку, а саме комбайн JD 9610 заводський №H09610X675746 та зобов'язується сплачувати Орендодавцю орендну плату,
Згідно акту прийому-передачі №01/06-16 від 01.06.2016 сільськогосподарської техніки відповідно до Договору оренди №01/06-16 від 01.06.2016 Орендодавець передав, а Орендар прийняв комбайн JD 9610 заводський №H09610X675746.
01.09.2017 позивач (Орендар) уклав з приватним підприємством «Росток» (Орендодавець) договір №01/09-3 від 01.09.2017, згідно умов якого Орендар приймає в тимчасове оплатне користування сільськогосподарську техніку, а саме комбайн John Deere 9640.
Згідно акту №1 прийому-передачі сільськогосподарського обладнання Орендодавець передав, а Орендар прийняв в належному для експлуатації стані комбайн John Deere 9640, заводський №Z09640A080808, двигун №RG6090L013793, об'єм двигуна 8100 см. куб., реєстраційний номер 32671СА, 2007 року випуску.
01.09.2017 позивач (Орендар) уклав з приватним підприємством «Росток» (Орендодавець) договір №01/09-2 від 01.09.2017, згідно умов якого Орендар приймає в тимчасове оплатне користування сільськогосподарську техніку, а саме комбайн Claas Lexion 580.
Згідно акту №1 прийому-передачі сільськогосподарського обладнання відповідно до Договору оренди №01/09-2 від 01.09.2017 Орендодавець передав, а Орендар прийняв в належному для експлуатації стані комбайн Claas Lexion 580, заводський №58600635, двигун №942/990-00-371632, об'єм двигуна 15 930 см. куб., реєстраційний номер 25231 СА, 2005 року випуску.
Згідно штатного розкладу від 04.10.2017 у штаті позивача передбачені 7 посад тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва та 4 посади тракториста.
23.10.2017 позивач (Виконавець) уклав з товариством з обмеженою відповідальністю «Імперія-Агро» (Замовник) договір №23/10/17 про виконання робіт по збиранню врожаю, згідно умов якого Виконавець зобов'язується виконувати для Замовника роботи (Роботи) по збиранню сільськогосподарських культур, а Замовник зобов'язується оплачувати роботи виконавця в порядку і на умовах, передбачених цим Договором. На момент підписання Договору орієнтовна площа полів, на яких буде здійснюватися збирання сільськогосподарської продукції, становить 257,5 га. Уточнення площ, що підлягають збиранню в порядку виконання зобов'язань за цим Договором у подальшому здійснюється письмовими або усними заявками Замовника, і актами виконаних робіт. Замовник сплачує Виконавцю вартість Робіт за обробку одного гектара площ у розмірі 700 грн., у т.ч. податок на додану вартість.
Додатком №1 до Договору №23/10/17 від 23.10.2017 визначено, що послуги Виконавцем будуть надаватись наступною технікою: комбайн John Deere 9610, 1999 року випуску, серійний номер 1HO9610X675746; Claas Lexion 580, 2005 року випуску, серійний номер 58600635; John Deere 9640, 2007 року випуску, серійний номер Z09640A080808.
Згідно акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №45 від 31.10.2017 позивачем були виконані роботи із збирання соняшника на площі 158 га на суму 92 166 грн. 67 коп., ПДВ 18 433 грн. 33 коп., всього 110 600 грн.
Згідно платіжного доручення №2591 від 21.11.2017 товариство з обмеженою відповідальністю «Імперія-Агро» перерахувало позивачу кошти сумі 88 480 грн., в т.ч. податок на додану вартість 14 746 грн. 67 коп., за зберігання згідно рахунку №47 від 31.10.2017.
Згідно листа товариства з обмеженою відповідальністю «Імперія-Агро» №284 від 21.11.2017, надісланого позивачу, платіж у сумі 88 480 грн. згідно рахунку №47 від 31.10.2017 вважати як оплату за збирання соняшника.
31.10.2017 позивачем складено податкову накладну №46 на збирання соняшника у кількості 158 га на загальну суму 110 600 грн., в т.ч. податок на додану вартість 18 433 грн. 33 коп.
15.11.2017 податкова накладна №46 від 31.10.2017 подана позивачем для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
15.11.2017 позивачу надіслано квитанцію про прийняття та зупинення реєстрації податкової накладної №46 від 31.10.2017 на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017, а саме: за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 01.61. Позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
19.12.2017 позивачем подано повідомлення №1 від 19.12.2017 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація якої/го зупинена, відповідно до якого позивачем надані пояснення та додані документи на підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №46 від 31.10.2017, а саме:
- договір №23/1/17 про виконання робіт по збиранню врожаю від 23.10.2017, укладеного між ТОВ «Імперія-Агро» та ТОВ «Лідер Агро Транс»;
- акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №45 від 31.10.2018;
- платіжне доручення №2591 від 21.11.2017 на суму 88 480 грн.;
- платіжне доручення №2623 від 24.11.2017 на суму 69 650 грн.;
- лист ТОВ «Імперія-Агро» вих. №284 від 21.11.2017;
- рахунок на оплату №47 від 31.10.2017 на суму 110 600 грн.;
- штатний розклад позивача станом на 04.10.2017;
- договір оренди сільськогосподарської техніки №01/09-2 від 01.09.2017, укладеного між ПП «Росток» та позивачем;
- договір оренди сільськогосподарської техніки №01/06-16 від 01.06.2016, укладеного між ПП «Росток» та позивачем;
- договір оренди сільськогосподарської техніки №01/09-3 від 01.09.2017, укладеного між ПП «Росток» та позивачем;
- бухгалтерської довідки позивача №16 від 19.12.2017;
- фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва позивача станом на 01.01.2017.
Згідно квитанції №1 повідомлення №1 від 19.12.2017 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України о 16:25:33 19.12.2017.
Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №478649/40442394 від 26.12.2017 позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 19.12.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією Державної фіскальної служби рішення про реєстрацію податкової накладної.
Не погоджуючись з рішенням комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до приписів п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пункт 201.10 статті 201 ПК України визначає, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до п. 74.2 ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (п. 74.3 ст. 74 ПК України).
Пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України передбачає, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п.74.2 ст.74 цього Кодексу.
Згідно з пп. 201.16.1. п. 201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Також п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246) передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема, відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу.
Згідно п. 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених п. 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Зі змісту Квитанції по податковій накладній №46 від 31.10.2017 вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 № 567, а саме: невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 01.61.
Згідно з п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 (чинного на час виникнення спірних правовідносин), моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60 % - від 0,02 до 0,03; більше 50 % - від 0,015 до 0,02; більше 40 % - від 0,01 до 0,015, більше 30 % - від 0,005 до 0,01, більше 20 % - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних передбачений Критеріями оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567, згідно з якими для критерію, зазначеного у пп. 1 п. 6 Критеріїв, такими документами є: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
Відповідно до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно з пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до пп. 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до пп. 201.16.2 ПК України.
Відповідно до абз. 1 постанови Кабінету Міністрів України №190 від 29.03.2017 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" (далі - Постанова №190) Комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Кодексу;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до пп. "в" пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 Кодексу
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Судом встановлено, що 19.12.2017 позивачем було надіслано до ДФС України повідомлення №1 щодо подачу документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податковій накладній №46 від 31.10.2017, реєстрація якої зупинена, з копіями документів, що підтверджують здійснення господарської операції, а саме: договорів оренди сільськогосподарської техніки №01/06-16 від 01.06.2016, №01/09-3 від 01.09.2017, №01/09-2 від 01.09.2017; актів прийому-передачі №01/06-16 від 01.06.2016, №1 від 04.09.2017, №1 від 04.09.2017; договору №23/10/17 від 23.10.2017 про виконання робіт по збиранню врожаю; бухгалтерської довідки №16 від 27.12.2017; акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №45 від 31.10.2017; платіжного доручення №2591 від 21.11.2017; листа товариства з обмеженою відповідальністю «Імперія-Агро» №284 від 21.11.2017, після аналізу яких відповідачем прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної №46 від 31.10.2017.
Зі змісту вказаного рішення вбачається, що підставою для відмови у реєстрації податкової накладної є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Водночас, у рішенні не вказано, які саме документи складені з порушенням законодавства та яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Дослідивши копії договору №23/1/17 про виконання робіт по збиранню врожаю від 23.10.2017, укладеного між ТОВ «Імперія-Агро» та ТОВ «Лідер Агро Транс»; акту здачі-приймання робіт (надання послуг) №45 від 31.10.2018; платіжного доручення №2591 від 21.11.2017 на суму 88 480 грн.; платіжного доручення №2623 від 24.11.2017 на суму 69 650 грн.; листа ТОВ «Імперія-Агро» вих. №284 від 21.11.2017; рахунку на оплату №47 від 31.10.2017 на суму 110 600 грн.; штатного розкладу позивача станом на 04.10.2017; договору оренди сільськогосподарської техніки №01/09-2 від 01.09.2017, укладеного між ПП «Росток» та позивачем; договору оренди сільськогосподарської техніки №01/06-16 від 01.06.2016, укладеного між ПП «Росток» та позивачем; договору оренди сільськогосподарської техніки №01/09-3 від 01.09.2017, укладеного між ПП «Росток» та позивачем; бухгалтерської довідки позивача №16 від 19.12.2017 та фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва позивача станом на 01.01.2017, наданих позивачем відповідачу разом з повідомленням №1 від 19.12.2017, суд дійшов висновку, що позивач надав відповідачу вичерпний перелік документів, передбачений Критеріями оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567.
Відтак, суд дійшов висновку, що рішення №478649/40442394 від 26.12.2017 про відмову у реєстрації податкової накладної №46 від 31.10.2017 є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Враховуючи висновок щодо протиправності рішення відповідача, суд вважає за необхідне застосувати належний спосіб захисту порушеного права та зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну №46 від 31.10.2017 і вважати податкову накладну зареєстрованою в день її подання.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, судові витрати позивача по сплаті судового збору підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" (вул. Шевченка, 11, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700; код ЄДРПОУ 40442394) задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №478649/40442394 від 26 грудня 2017 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкову накладну №46 від 31.10.2017 і вважати зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №46 від 31.10.2017 на загальну суму 110 600 грн., в т.ч. ПДВ 18 433 грн. 33 коп., складену товариством з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" (вул. Шевченка, 11, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700; код ЄДРПОУ 40442394) в день її подання, а саме: 15 листопада 2017 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; код ЄДРПОУ 39292197) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер Агро Транс" (вул. Шевченка, 11, м. Золотоноша, Черкаська область, 19700; код ЄДРПОУ 40442394) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Руденко